!ch~l!3b3~t0k!o~h0t3l
---
Lista Forumurilor Pe Tematici
!ch~l!3b3~t0k!o~h0t3l | Reguli | Inregistrare | Login

POZE !CH~L!3B3~T0K!O~H0T3L

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
ro_xy20 la Simpatie.ro
Femeie
24 ani
Bucuresti
cauta Barbat
24 - 45 ani
!ch~l!3b3~t0k!o~h0t3l / ღFan-ficuriღ / Naufragiat in inima ta Moderat de sehr:)viele:)Farben, tom, © Bianca
Autor
Mesaj Pagini:  1 2 3
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Am acord de la Stefania.




Personaje


Bill



Tom



Julie





                                                Naufragiat in inima ta



           O privire inselatoare. Zi de zi. O pasiune ce pare trecatoare...



      Ma imbrac in graba, iau mapa de pe birou, iar cu cealalta mana incercam sa-mi aranjez caciula. Ma incalt cu bocancii si ies din casa, dar ca sa incui usa am nevoie de chei, pe care nu le gasesc. Intru din nou in casa si cheile mele erau in gura cainelui.
-Spank, da-mi cheile! Am intarziat la cursuri! Hai, cutu-cutu! Hai la tati si da-mi cheile alea odata!tip nervos, iar cainele se da putin in spate, arunca cheile pline de bale in aer si fuge pe balcon.
       In sfarsit, cu multe eforturi am reusit sa cobor si la masina. Bag cheile in contact si pornesc in mare graba spre facultate. La aceeasi intersectie din centrul orasului, fata bruneta, cu ochii albastri in care nu puteai distinge nimic, cu trupul ei micut si slab, cu acelasi ghiozdan Converse, pantalonii negri si incaltarile Globe, traverseaza repede strada. Nu privea decat in joc. Parul lung, dezordonat, era pe spate. Vantul il flutura. Cand a ajuns pe trotuar s-a uitat spre masini. O priveam fix, nu-mi puteam lua ochii de la ea. Si-a pus gluga hanoracului pe cap, s-a intors repede si a plecat spre lacul Alster.
        Din spate s-a auzit un claxon.
        Alergam pe holurile institutiei, cu niste foi fluturand in mainile mele dupa profesorul meu de logica. Un batranel cu o varsta inaintata, un aspect, sa zicem, nu foarte dragut, pentru ca avea o multime de riduri, crestate de vremea ce a trecut pe langa el. Mereu este imbracat la costum si isi asorteaza cravata dupa culoarea camasii si a sacoului.
-Domnule Hans!!strig dupa dansul, iar acesta intoarce usor capul. Isi aranjeaza ochelarii mai bine pen as si intreaba surprins:
-Bill? Ce faci tinere? N-ai mai dat pe la cursurile de logica saptamana trecuta.
-Am facut niste analize de sanatate. Maine ma duc dupa rezultate si nu voi da pe aici. V-am adus lucrarea. Am 1000 de cuvinte!
-Foarte bine! Ma bucur! Si ce-ai mai facut?
         Ce se intampla cu el?
-Vor veni parintii in vizita sa vada ce mai fac, daca mi-am gasit o fata. Lucruri din astea! Dumneavoastra?
-Cum sa nu-ti gasesti o fata? Esti un baiat extraordinar de frumos si aranjat, cum sa nu ai tu o prietena?
        O, Doamne! Nu-i mai tace gura! E prea destept ca sa-i zic ca am nevoie la baie si trebuie sa plec pentru ca isi da seama. Asa ii faceam in primul an de facultate, dar acum nu mai merge.
-Stiti, timpul...Aaa, trebuie sa plec!zambesc larg si arat spre scari.
-Am inteles, te plictisesc.zambeste intelept si da din cap.
-Nu, nu!!protestez indignat. Cum sa ma plictisiti? Nu stiti ce vorbiti! La revedere!fac cu mana si alerg repede spre scari, apoi le cobor in fuga.
        Oh, frate! Sper sa nu mai dau de el azi! 


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
chiar ca e un baiat exemplar si aratos...da da
cum..chiar nu are o prietena?..o sa isi gaseasca el..

pune neext


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737

de'as avea si yo un prof de logica ca asta
ma rog:-?
pare interesant ficu
next:>


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
    Mi-am dat seama ca de fapt afara este destul de cald iar eu am o geaca foarte groasa pe mine. Soarele era pe cer. Niciun nor. Este sfarsitul lunii februarie. Se apropie primavara, inseamna ca vor incepe si sesiunile cat de curand. De fapt, eu acum sunt in drum spre prietenul meu vechi din copilarie, Tom, cu care am de gand sa vizionez un film, in timp ce sora lui foarte buna ne va dansa din nou. Imi va dansa din nou, ca doar nu-i dansa lui fratisu’.
     Imi tineam geaca peste umar. Tocmai am ajuns la scara tipului. Mai privesc inca o data cerul. Nu ma mai satur de aceasta imagine superba! Locuiesc intr-un oras unde aproape tot timpul este mohorat, iar vara ploua. Urc scarile. Etajul 5. Am obosit si ma dor muschii. Sunt static, nu fac deloc miscare. Apas pe sonerie si imediat se deschide usa.
-Ma pandeai cumva sa vezi cand ajung?il intreb si intru in casa.
-Ca sa stiu cand sa aprind lumanarile!rade cu pofta si inchide usa in urma mea. Cu ce sa te servesc mai intai?
-Ce-ar fi sa-mi dai un pahar cu apa, mor de sete, am urcat pe scari pana la cinci!
        Incepe sa rada de mine. El face sport de performanta, atletism. Nu-l deranjeaza sa urce si sa coboare scarile, dar pe mine da!
-Si ce mai face sora ta?
-Este intr-un club, isi repeta coregrafia pentru diseara.
-Lucreaza intr-un club?
-Animatoare.
         Se explica de ce ma infierbant asa cand o vad dansand. Imi place la nebunie sa o vad miscandu-se pe langa mine, cu picioarele ei perfecte si facandu-mi semne cu limba sau clipind des la mine.
-Ba!!! La ce dracu’ te gandesti?
-La nimic. Am venit sa ne uitam la un film. Ce filme ai?
-Ce filme n-am!zice repede si incepe sa rada.
           Haha. Cred ca vizioneaza si filme neortodoxe.
-Pune ce vrei tu.ii zic si ridic din umeri.
           Scoate un Dvd din randul lung de Cd-uri si de pe carcasa imi zambeste malefic un actrita porno, imbracata in mai nimic, cu inca vreo doua fete in spate ce lingeau nu stiu ce. Super. Un film cu trei fete incantatoare. Va fi o zi lunga. Tom se indreapta spre geam si trage draperiile visinii. In camera este aproape intuneric. Nici nu ma uitam la televizor. Imi frecam palmele una de alta. Nu sunt obisnuit sa vad astfel de filme, ultima data aproape ca am facut-o cu o perna. Cred ca eram terifiat cand a inceput melodia filmului. Apoi, brusc, un avion ataca un alt avion.
-Ce-i asta?
-Un film cu avioane. Doar nu credeai ca-l pun pe ala!rade. Este un film nou si vreau sa-l vad singur...cu o fata.
-Ce fel de fata s-ar uita cu tine la asa ceva?
-Una bunaaa, desigur.
            Am apucat paiul cu dintii si am inceput sa beau din paharul meu cu cola.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
bill e indragostit de sora lu' tom?:>

wow
bill fara tom...ceva nu e ok
next


pus acum 16 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
Bill o place pe sor`sa Bill o place pe sor`sa!!!  
Tom face sport de performanta?uuuu....come to me babe!
si Bill nu da o raita prin clubul ala?asa...la o vorba ,una alta

pune neeext  


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
        Intru in sens giratoriu, apoi merg drept in fata. Ma apropii de intersectia apropiata lacului Alster si primariei. Opresc masina la semafor si lumea traverseaza in graba. Eram totusi fericit ca nu am mai vazut-o, insa melancolic. Aceasta zi va fi diferita de cele doua luni de cand i-am intalnit prima data privirea inocenta, dar ce ascunde un mister de nepatruns. Daca privesti in ochii ei o secunde, sute de litere imi strapung mintea incercand sa formeze cuvinte de lauda, dar nu ajung decat sa vorbesc singur niste imbarligaturi.
         Imi iau paharul cu cafea si sorb incet. Inca frige. Lumea deja se risipise de pe trecere, iar beculetul verde incepe sa palpaie. Insa pletele brunete, dezordonate in vantul de afara, le zaresc pe trecere. Stilul ei chill si simplu, nu-mi mai pot lua ochii de la ea. A traversat in fuga. Imediat plec de pe loc si ma uit in oglinda retrovizoare si o vad stand la umbra unui copac, cu un dosar la piept, privind pierduta. Accelerez si imi vad de drum. Nu va fi o zi deloc diferita fata de celelalte.
          Imi parchez masina si ies din ea ca un zombi. Eram teleghidat. Mi-am luat mapa si m-am dus spre cursul de germana. Profesoara, o tipa maruntica si plinuta explica ceva, insa eu eram visator. Probabil azi ne verifica cunostintele noastre cu privire la obiectul ei despre care vorbeste de aproape un an la studentii din sala si ei nu pricep nimic.
-Domnule Kaulitz...sunteti atent? Despre ce vorbeam?
          Imi iau mana de la cap si ma ridic. Dau cu piciorul in pantoful celui de langa mine, insa acesta imi da alt sut in picior si ma las incet in jos pentru ca ma durea prea tare.
-Imi dati cateva argumente?continua profesoara.
         Cred ca vrea sa tip la ea. Pentru Dumnezeu, femeie, am 20 si ceva de ani, crezi ca mai sunt in clasa a6a ca sa ma faci tu in toate felurile care-ti vin pe moment in minte?
-N-am nimic de spus in apararea mea.am oftat si m-am asezat pe scaun. Esti prost? Puteai sa-mi spui ceva!ii zic tipului care probabil ca ma injure in sinea lui.
-4!tipa profesoara, apoi isi continua monologul plictisitor.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737

da cunosc sentimentul
niciodata colegu' de banca nu e pe faza atunci cand tre
next


pus acum 16 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
of ce ma enerveaza tipul astia de colegi care nu sunt pe faza niciodata si se trezesc si ei dupa ce iti pun patru gen "ooo...cum sa`ti puna 4? "  
oh...
si pe mine ma enerveaza cand ma ridica cineva in picioare ,iar eu stau si ma " " la respectivu' prof  


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
  se pare ca  profii din generala sunt exact ca cei din facultate
la mn mereu sunt colegii pe faza sa-ti sopteasca, dar iti soptesc cu atata bucurie incat aude si profa si se trezesc 2 pers cu 2

vai, saracul Bill! s-a lasat atras de o perna!
ma bucur ca nu e frate cu frati-su ... ( pare mai incitant... mai ales daca ar avea si niste placeri mai deosebite...)
in fine, sper sa nu-i mearga la sora lui Tom ci sa reuseasca s-o bage in seama pe bruneta de la trecere.


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Wow, 3 commuri pentru prima data! Acum trebuie sa termin acest next, am cateva idei scrise la el.

_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
OK! Abia asteptam! A! Am uitat sa zic ca-mi plac descrierile pe care le-ai facut ( chiar mi-ar placea mai multe ).

_______________________________________


pus acum 16 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
nextul?  

_______________________________________


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Chiar acum. Scuzati intarzierea.



     Afara ploua. Toata lumea cu umbrela, inafara de mine. Imi acopar capul cu mapa in care se aflau toate notitele mele de la cursuri. Ma duc spre casa. Am fost la o cafea cu Tom si mi-a mai povestit ce a mai facut sora lui. Ma innebuneste fata asta!
     Traversez spre lacul Alster. Celebra intersectie. Picioarele imi tremura si ma uit numai dupa hanoracul negru si larg cu gluga mare. Verde. Ma misc automat, fara sa privesc in jur, ci doar in pamant. Gandul imi zboara la ea, la stilul ei simplu care ma atrage. Umbra corpului ei imi vine in minte. Ma uit spre masini si ma trezesc ca stau pe loc si sunt claxonat. Alerg spre trotuar. Ma asez pe o banca uda si imi scot foile din mapa. Cerneala se scurge. Imi ridic privirea si o vad din nou. Avea gluga mare pe cap, o suvita de par uda era pe fata ei. Probabil avea parul legat. Mergea repede prin ploaie. Ma uitam innebunit la ea. Nu ma puteam controla, asa ca m-am ridicat de pe banca cu gand sa ma duc la ea. Aceeasi directie ca de obicei. Eram in spatele ei, foile imi cadeau din mana. vantul a inceput sa bata, iar fata s-a oprit din mers. Statea nemiscata in mijlocul drumului. M-am oprit si eu si m-am dus mai aproape de un copac. Se uita in spate, iar cand ma vede stand acolo se intoarce repede si fuge.
-Stai!!tip spre ea si intind mana. Fata se intoarce. Gluga i-a cazut de pe cap. Se uita speriata spre mine. Fac un pas in fata, insa ea se intoarce si fuge.
        Acum nu ma pot gandi decat la chipul ei. Este superba. Trasaturile ei fine pe care le ascunde ma scot din minti. Mergeam pe strada in drum spre casa si ma gandeam la tot ce mi s-a intamplat si la cum a trecut timpul. 2 ore. Atat mi-a luat. Am crezut ca sunt numai 10 minute, insa cand este prin preajma, timpul alearga pe langa mine dorind sa mi-o ia. Ajung in fata scarii. Urc spre apartamentul meu. Descui usa si intru oboit in casa. ma dezbrac, iar telefonul suna.
-Hm?raspund infumurat.
-Ce faci frate?intreaba Tom amuzat. Te-am sunat de mai multe ori dar nu ai raspuns. S-a intamplat ceva grav?
-Nu, nimic. A fost aglomerat pe drum si probabil nu am auzit telefonul.
-Intrasem in panica!
-Sunt convins.ii raspund sec.
-Bine, bine, te las ca vad ca nu ai chef de mine.
-Bine. Pa.
      Am inchis si m-am trantit pe canapea. Ma gandeam numai la ea.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
dragostea asta
next


pus acum 16 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
ma Tom ce moment nepotrivit ti`ai gasit sa suni...se gandea si baiatul...
saraca s`a speriat..cine stie ce a crezut sau cine a crezut ca poate fi
da ea nu il cunoaste pe Bill?cred ca da,din moment ce e bun prieten cu Tomberonash.
pacat ca a fugit...chiar vroiam sa vad ce se inatmpla ,dar marog...o sa mai fie ocazii
poate daca ar trece acum pe la Tom s`ar inatalni


pune neext  
sunt curioasa sa vad ce face Bill...sper ca nu sta cu mainile in solduri tot restul zilei...ar putea sa i faca o vizita surpriza lui Tom


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Nu, fata aceea nu-l cunoaste nici pe Bill nici pe Tom.

_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
pai nu spuneai ca e sora lui Tom?sau nu am citit eo bine

_______________________________________


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Sunt doua personaje diferite. Fata aceasta misterioasa este o fata oarecare, despre care Bill nu stie nimic, iar sora lui Tom este sora lui Tom : )) Tom si cu sora lui nu sunt personaje principale, ele apar doar in unele episoade pentru a-i da lui Bill niste sfaturi sau lucruri din astea...
Fata de pe strada nu este ruda cu Tom si nici nu-l cunoaste


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
aa...merci ca m`ai lamurit
sunt cam blonda astazi  


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
O parte ceva putin mai lunga pentru ca in urmatoarele 2 zile nu voi mai putea scrie. Niste teste la scoala si un portofoliu cu probleme de geometrie la mate.




     Fara sa imi dau seama din nou timpul s-a scurs pe langa mine si am atipit. Cand m-am trezit, deoarece aveam gura uscata si imi era foarte sete, m-am uitat la ceas si era deja ora 9 seara. Aprind o veioza foarte slab si dau draperia la o parte sa ma uit pe geam. Foarte multa lume pe strada. Vineri seara, asa este mereu. Toate cafenelele sunt deschise si lumea se relaxeaza dupa o saptamana de munca si face planuri pentru zilele de weekend.
      Ma asez pe pat si imi sprijin capul in palme. Cateva minute nu m-am gandit la nimic, dar imediat ce am inceput sa-mi recapitulez ziua ce tocmai am trecut mi-am amintit de fata cu hanoracul negru si larg. Cat de aproape am fost de ea si totusi, nu am fost in stare sa-i spun mai multe cuvinte. Ma tot intreb cine este, ce face, unde locuieste si imi dau singur niste raspunsuri de-mi vine sa ma dau cu capul de o bucata mare de fier. Nici macar nu stiu cand am vazut-o pentru prima data. Nu am nicio amintire cu ea, nimic special, este doar o straina ce nu ma mai lasa sa ma gandesc si la altceva inafara de ea. Obsesia asta...a inceput in urma cu doua luni si cateva zile, in Decembrie parca. Ma despartisem de iubita mea de vreo doua saptamani si imi petreceam serile pe strada, plimbandu-ma singur, gandind doar la ea. Pe langa mine a trecut fata, cu gluga pe cap si cativa fulgi de zapada pe pletele ce erau libere pe fata ei. Am vazut ceva special la ea. Nu-mi pot explica ce pentru ca si eu ma intreb de atunci acest lucru. Dupa, am inceput sa o vad aproape zilnic in drumul meu spre Universitate.
       M-am saturat! Nu vreau sa ma mai gandesc la nimeni, nici la fata asta, nici la fosta mea iubita si nici la sora lui Tom! Sunt doar obsesii care nu-mi ies din cap. Bill, trebuie sa te concentrezi! Vreau sa invat. Imi iau cartea si foilea de la cursuri, pe care cerneala s-a intins. Ma trantesc pe spate in pat si in lumina slaba incerc sa disting micile litere din cartea de psihologie, dar nu inteleg nimic. Mai bine ma culc, desi este devreme si nu obisnuiesc sa sting lumina de la o asa ora.
       Ma trezesc buimacit si sar repede din pat. Ma uit la ceas, ora 11 dimineata. Chiar aveam nevoie de somn, aproape 14 ore am dormit. Dupa un mic dejun, o cafea si un dus rapid ma imbrac si ies afara pe usa cu tot cu caine. Ma gandeam sa ma plimb prin parc, dar nu de unul singur. Nu mai pot tine in mine tot ce se intampla, am nevoie de cineva caruia sa ma destainui, sa povestesc totul ca sa ma pot calma si sa nu ma mai tot gandesc. Asa ca scot telefonul din buzunar si-l sun pe prietenul meu, Tom.
-Buna!il salut fericit la care primesc o bolboroseala din care n-am inteles nimic. Ce s-a intamplat frate?
-M-ai trezit din somn!
-Ok, scuze! Sora ta...?
-In bucatarie. Liiiilyyy!!!striga cu o voce groasa si ragusita. Imediat se aude o usa trantita, iar glasul disperat al fetei ma face sa cred ca s-a speriat.
-Da?!
-Bill la telefon. Iesi din camera si vorbeste cu el!
-Da Bill.raspunde si se aude cum inchide incet usa.
-Ai putin timp liber?
-De ce intrebi?
-O plimbare cu mine?
-Hm...bine. Ma imbrac si te sun cand sunt gata.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
uuu
bill mere la plimbare cu lily:>
poate ii da ea niste sfaturi mai girlish
next


pus acum 16 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
nu prea am incredere in Lily...
vai, Bill! numai fete are in cap? dragostea asta....


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
Bill se intalneste cu Lily Bill se intalneste cu Lily
of ce as vrea si eu sa mai dorm 14 ore...ce vremuri bune
asa...sunt curioasa sa vad ce vor face la intalnire
scuze ca e un comment asa de mic...promit ca de acum vor fi mai mari

pune neext


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Am scris ceva mai mult. Mi-am facut timp in jur de 45 de minute ca sa scriu. Am de invatat o gramada la franceza.



   Intr-un sfert de ora m-a sunat si m-am dus sa o iau. Trageam de caine la un moment dat pentru ca vazuse o catelusa alba, foarte frumos dichisita. Din pacate stapana avea in jur de 40 de ani. Pana si Spank al meu se indragosteste! Am urcat scarile si inainte de a apasa pe sonerie usa se deschide. Lily statea chiar in fata mea sprijinita de toc. Stilul simplist la fete ma innebuneste! Avea o pereche de jeans albastri, un tricou si un hanorac. Celebrul hanorac negru. A inceput sa ma obsedeze moda la fete.
-Sunt gata!imi spune cu zambetul pe buze. Isi ia cheile dintr-o geaca, stinge lumina pe hol, apoi inchide si incuie usa.
    Eu ma uitam in continuu la ea.
-S-a intamplat ceva?ma intreaba si se uita la cum era imbracata. Este murdar hanoracul?
     Hanorac!
-Nu! Doar ca...hai mai bine sa mergem sa ne plimbam si iti voi povesti totul.
-Bine...,raspunde cu jumatate de gura. Cred ca se gandeste ca sunt un ciudat.
     Mergeam fara sa scoatem vreun cuvant. O tot priveam. Nu era nici pe de parte la fel de frumoasa ca fata cu pletele castanii, dar avea ceva ce-mi amintea de ea si nu era vorba de hanoracul negru. Ochii, in niciun caz, sunt caprui ca ai fratelui ei. Parul, nu, este aproape blond. Cred ca...habar n-am! Nu seamana deloc, dar imi aminteste de ea. Poate misterul din jurul ei, dar ma indoiesc.
-Si Bill...ce vroiai sa-mi spui?
-Cred ca o sa ti se para o nebunie!i-am spus si m-am asezat pe o banca din parc. I-am dat drumul cainelui din lesa ca sa alerge putin.
-Te ascult.
-M-am indragostit de o fata.
-Asta nu-i deloc rau.
-Nu, nu. Nu ai ascultat tot. Eu nu stiu nimic despre ea, nici macar cum o cheama. Am vazut-o intamplator intr-o zi in timp ce stateam la un semafor in drumul meu spre facultate. Asta a fost dupa ce m-am despartit de iubita mea. La intersectia din centrul orasului, de langa lacul Alster.
-Si ea...?
-Se uita spre mine mereu. Se opreste si se uita spre mine, apoi fuge.
     Sta putin si se gandeste cu privirea atintita spre un copac din spatele meu.
-Cred ca ea se simte de fapt amenintata de tine. Te vede in fiecare zi ca o privesti insistent, ca te iei dupa ea, normal ca fata este speriata. Ai incercat sa o abordezi?
-Da, chiar ieri! Eram atat de aproape de ea, dar a fugit.
-Ce-ar fi ca intr-o zi sa te duci la ea si sa-i pui mana pe umar?
-Chiar tu ai spus ca este speriata de mine. De ce as face asta? Doar daca nu vreau sa se mute din oras din cauza mea.
-Fii serios! Esti un baiat frumos si inteligent.
-Parca ai fi profesorul meu de logica. Mereu imi spune asta. La inceputul facultatii ma tot anunta despre nepoata lui, de aceeasi varsta cu mine.
-Ti-a cazut cu tronc si nu este bine. Vei vedea ca nu te vei mai putea concentra, te vei gandi doar la ea si de ce se comporta asa, desi este logic, esti un strain care o urmareste, vrei sa vina la tine si sa te sarute din prima? Este foarte greu sa cuceresti o fata despre care nu stii nimic. Este greu sa cunosti orice fata.
-Cu fosta mea iubita a fost altfel...
-O cunosteai de la gradinita.imi raspunde sec.
-Mi-e dor de ea. Daca o vad in acea fata? Daca ea nu este decat un refugiu? Nu m-am despartit de mult timp de ea.
-Daca te-as cunoaste mai bine poate ca-ti dadeam dreptate.
      Se ridica de pe banca si se indeparteaza usor.
-Am repetitii. Vrei sa ma duci? Clubul este in drumul casei tale.
-Bine.
       Imi strig cainele si pornim spre casa mea si clubul unde avea ea repetitii.
       Nu inteleg. M-am lasat descoperit. Toata lumea imi cunoaste obiceiurile, Tom chiar stie ca nu pot sa tin pasta de dinti in gura mai mult de un minut pentru ca-mi vine sa vomit, dar cand cer sfaturi aud aceeasi propozitie “daca te-as cunoaste mai bine”. Ori este un mod de a scapa de indatorirea de a gandi un sfat care chiar sa ma ajute, ori chiar nu ma cunoaste nimeni si sunt un ciudat, student, ma uit dupa o fata despre care nu stiu nimic si pe care o sperii de fiecare data cand o privesc, am un caine, locuiesc singur.
-Te las aici...imi spune si se ridica pe varfuri sa ma sarute pe obraz.
-Ok.am raspuns scurt si mi-am continuat drumul impreuna cu cainele meu.
       Cred ca de fapt scopul ei a fost altul. Sa aiba cine sa o conduca pana la repetitii. De ce nu ma mir? Mi-a mai facut o data asa.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
lily totusi a fost destul de draguta cu bill
i'a dat cat de cat niste idei despre cum ar trebui sa simta o fata sau asa ceva:-?
mda
cateodata esti ca o oglinda deschisa si totusi toti se plang ca nu te cunosc destul de bine
hmm
e greu sa dai un sfat...bun.
si ca sa te gandesti la unu' bun e si mai greu...:-j
next


pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
soo.. m`am gandit c`as face bine daca m`as pune pe citit si ceva "romane" cu vedetele mele preferate..ca d ecelelalte m`am plictisit..asa ca.. am trecut la ficul tau;d.. norocoaso ;]]...glumesc.;.. deci.. voi comenta ficul pe nexturi deoarece am pierdut mult si vreau sa comentez tot..sau ma rog..cat de mult pot.. .. in primul next..nu mi`am dfat seama la inceput din perspectiva cui scrii.. da era evident ca era la masculin..asa ca am crezut ca e lui bill..;d..ptr ca el era primu pe lista personajelor.. ;d..la poze[eu am o mare problema cu pozele ;">] so.. fata bruneta mi se pare si mie extrem de atragatoare;x.. si deja ard de nerabdare sa citesc mai departe da ca sa nu`mi pierd ideile citesc.. o bucatzica si comentez repede si continui..si tot asa..ce batranel.. la mod.a. cum dracu sa`i zic?:-?..;]] nu`mi vine cuvantu in minte...;]].. anyway.. am ghicit..bill era cel care vorbea.. si mda.. daca face logica..ma gandeam ca e in clasa a 9a=]] da apoi mi`am dat seama.."cursuuuuuri", ce proasta sunt ;]].. asa.. al doilea next..;d sper ca nu te`am plictisit dejaca mai am inca fffff mult.. deci..tom nu e  frac`su ?;o..  oh.. sonds good.. interesant=]] sor`sa ii danseaxza?=]] lol... catzi ani o fi avand? poate vad mai tarziu..  fuck.. aia n`au lift acolo? vaii tomi face atletism;x so corpu ce`l are =p~.. un moment d ereculegere=]];x.. si daca e animatoare cred ca are vreo 20 de ani.. ce tzeapa ia tras tom cu filmu=]] doamne..cum s apuna unei fete filmu ala.. ce porc.. si vai.. imi place ficu ptr ca e comic;x.. m`am saturat de drame..;d..so;x nice.. asa.. nextu al 3`lea[daca le mai stii =]] ]  la naiba eu vreau sa  stiu mai multe despre fata bruneta cu pletele in vant..chiar vreau.. abia astept sa citecs mai departe..bietul bill va trebui sa sio traga cu o perna gandindu`se la "plete in vant" [alint pt bruneta] ;d sia mai luat si`un 4..deci..se pare ca nu`i totusi o zi ca oricare alta=]] marfa;x nextu` 4;  eu credeam ca sora lui tom il enerveaza..ca s eda la el..d avad ca lui ii place..ar fi ceva ca sor`sa sa fie..  "plete`n vant" ;d.. vai;x sa intalnti cu "plete`n vant''//care vaca de ea.. a crezut ca`i un pedofil de a fugit asa=]] iar acu bill mai e ud si pe cur..d ela banca;d..si.. ca un maxim mic pe care i`l da bill" bine .pa" adica "da boule ma plictisetsi..zat..pa"..maxiiim.. si`acu.. din nou..dramatism..in privintza lui "plete`n vant"... nextu 5. obsesie..am zis eu..da nam scris=]].. so.. cineva l`a parasit pe bill[am dedus eu] si el a suferit.. o zi maixm=]] pana a zarito pe "plete`n vant"... naiiis... si el inca tzine la fosta?:|..fuck..naspa.. si vadca`i place si de sora lu tomitsa..care.. by the way.. cum s enumeste? ca sa n`u o poreclesc si pe ea=]]???..sper sa fie una si aceeasi cu "plete`n vant" c anu mai am idei..;"> proasta idee sa vbe`asca cu tom=]] nu si`a gasit pe cineva mai bun decat pe "pornache" .. naspa hei..am aflat si numele "animatoarei"  lily.. si ca nu vroia sa`si impartaseasca sentimentele cu "pornache" si cu "animatoarea"..am fluturi in stomac d ecand a invitat`o in oras;x..vaiii ;x;x;x.. o tradeaza pe "plete`n vant" celebrul hanorac negru?;o..ea eee.. ea eee.. cum dracu zice apozele la personaje la incpeutu ficuluii ca s enumeste fata din poza a 3`a?  ..adica "plete`n vant" cred..sau ... tre s adau pagina..  bill nu e ciudat..numai ca in ficu tau mi s epare ca seamana mai muly cu fratesu..e mai pervers decat in celelalte ficuri in care e ca o fetitza ..si asta imi place la nebunie.. asta nu`i deloc rau;-2 o nimica toata..d acad e vb`a de "plete`n vant" e o problema.. sua mai multe..sper ca lily sa fie "plete`n vant" altfel..pune poza si cu ea=]] ;d/..am zis ca am probleme cu pozele..de la inceput.. acu..inca o culme.. ca "plete`n vant" sa fie nepoata profesorului d elogica..iar el ca un bou..s adea cu picioru fetei..=]] haha.. istetzu si frumosu` bill=]] hahahah..si acu si lily l`a lastaa sa..si dupa parerea me.a.nu la ajutat prea mult zicandu`i sa`i puna mana pe umar..nu`i o idee geiala..daca are probleme si se pisa pe ea? de frica? fiind luataprind surprindere?... belea=]].. la abandonat asa..acolo..si mai vrea si duis.a.sut in fund..si se duce ca racheta ;-w.. saracul.. nu pare inchis in sine ca sa nu`l cunoasca lume.a.oricum ca sa ajungi sa cunosti o persoana nutzi ajunge nici o viatza.. =]] lo.. s afolosit de el ca sa o conduca la repetitzii=] ce penibil..hahaha.. saracu.. ma rog.. sper reeped ela un next;x..si sa aflu mai multe de "plete`n vant" acu te rog s apui netxu..repejor..ca`s curioasa.. si te las ca vreau s adau pagina la poza=]],,, neeeeext te rog..bestial ficu..felicitari ;x;x!!! <3

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
mda..si nu e lily uiuuuraa..e julie..si e nepoata profuliui d elogica..pun pariu..... da gata gata nu mai zic nada.. astept nextuu pleasee.   

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
Doamne, Laura! E mai mare commul decat nextul!      
si ai dreptate, ficul e super klumea!

nu stiu dece, dar ma cam enerveaza Lilly... chiar nu l-a ajutat cu nimic! absolut nimic nimic!
cutzu s-a indragostit!!! e primavara si dragostea pluteste-n aer!!!!

Julie nu are si ea catzel? poate o pisica? si pisicile sunt bune... o vede Spank , o smotoceste putzintel, apoi vine bill ca un salvator si o scapa pe jumatate vie... Julie  ramane impresionata si  se indragosteste de Bill


animalele de casa sunt foarte folositoare uneori


dupa ce termini cu franceza ne pui si noua next?


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
sau poate in timp ce rezolvi cu fanceza?;d
si commu ala e  aproape nimic pe langa ala de la "apus de soare"=]] e dublu..;d.. vreauu
next;x
"plete`n vant" s eva indragosti de billi~san..sunt sigura;d
nextu  


_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Lily este sora lui Tom, iar Julie este "plete-n vant".

Scriu imediat next-ul. Aveam program cu niste prieteni dar cu totii au alta treaba asa ca ma apuc de scris. Laura, te iubesc! : ))


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
da stiu ca lily e sora lu tom si julia e "plete`n vant" si cle mai probabil nepoata babacului de logica ;d.. abia astept nextu.. slava cerului..multzumesc prietenilor tai=]]..;x
ai citit la commur meu de tzi`au iesit plete dalbe =]]] haha ..acu stiu cine este viitoru mosh craciun;d.. slava dmnului ca n`am pierdut prea multe pagini ca dadeam di8tatamai commentariuul [cum am facut la apus de soare]. dhaa ;-L
me 2 bitch <3 baga nextu` ca s ate iubecs si mai mult ;]]
<3


_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
nici mie nu imi place sa merg singura pentru ca de cele mai multe ori ma gandesc la ce e mai rau ion general...pesimismul asta...iar o iau pe aratura :]]
prima oara am inteles ca imi "strang cainele" si "strig cainele"...ca si cum ar fi spus despre caine ca e un obiect...si ce...si cainii se indragostesc?o sa se indragosteasca si el...defapt...chiar e indragostit ,dar nu imi place ca tipa il cam evita...bad girl!Nu stii ce pierzi! :]]
hmm...nu lasa lumea sa te cunoasca...uneori ma intreb daca si cu mine se intampla la fel...nu las lumea sa ma cunoasta..whatever...poate ca intarzia la repetitii daca statea sa se gandeasca la un sfat...e buna aia cu mana pe umar...poate de data asta nu o sperie pe saraca fata....poate e din cauza look`ului...desi nu cred ca asta e problema...nici macar nu stiu e sa cred...nu ma pot pun ein postura ei...nu mi s`a intamplat niciodata sa fug ca  disperata de baiat...mai ales ca ei nu i`a facut nici rau...frathe...oare o intelege cineva?a da...nimeni! :]]

pune neext  


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
nexxxxtuuuu 


_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Imi cer o mie si una de scuze ca nu am putut pune azi next-ul asa cum v-am promis. Am de incheiat si este o parte unde trebuie sa exprim foarte multe sentimente si acum sunt foarte obosita (este 23 si 5-6 minute), m-au scos azi prietenii mei la o narghilea (desi cica nu aveau timp, dar pana la urma si-au facut) si am fost tocmai in centrul vezhi al Bucurestiului. Vad in ceata de oboseala.
Maine, cum ma trezesc, voi scrie si cele cateva randuri si o sa pun next-ul. Ma tin de promisiune.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
i hope so ;x  macar te`ai distrat..;d..

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
    Ca sa lungesc drumul, pentru ca nu am chef sa ma duc acasa si nici cu cine sa-mi petrec timpul intr-o cafenea, merg pe strada principala, prin fata primariei din oras. Sunt aproape de lacul Alster, asa ca ma uit la fiecare banca, crezand ca ea va sta linistita, cu ghiozdanul langa ea, cu o carte in mana citind. Vantul sa-i bata prin par, iar hanoracul sa fie inchis. Sa se simta protejata chiar de ea.
    Dar erau doar femei cu copii. Sunt foarte plictisit, iar cainele meu moare de foame. Asa ca merg spre intersectia buclucasa. Ma uit drept in fata sa vad daca nu cumva este pe aici. Dar fara succes. Strazile sunt aproape goale, toata lumea este plecata din oras la distractie, iar eu trebuie sa indur plictiseala asta. Aproape de blocul meu, vad la distanta o fata care era imbracata in negru. Imi pun cainile la treaba ca sa alerge cu mine, dar nu era cea pe care o cautam cu atata disperare. S-a uitat spre mine. Cred ca aveam o fata disperata si obosita de la doar cativa metri de alergat.
-Te simti bine?ma intreaba fata si se apropie de mine incet cu o mana intinsa.
-Da.ii raspund. Multumesc.
      Fata mangaie cainele pe cap, apoi pleaca mai departe in drumul ei. Eu ma intorc spre casa mea. Cum intru in locuinta, Spank se duce repede la castronul lui din bucatarie.
-Bine ca intrii cu labele murdare pe gresia mea din bucatarie. Ce-ti pasa, nu te chinui tu sa cureti. Ma imbrac in niste pantaloni de trening si un tricou lejer negru, iar mai apoi ma pun pe invatat si citit. Am stat asa ore in sir. Afara se intunecase, iar prin geamul crapat se auzeau rasete. Probabil ale tinerilor care au ramas in oras si se indreptau spre cluburi. Ma intind, imi inchid caietul si dau drumul la calculator. Procesorul incepe sa faca un zgomot chinuit. Cred ca este plin de praf, asa ca imi gasesc altceva de facut. Imi desfac unitatea calculatorului, iar cu o pensula si niste vata imbibata in spirt o curat. Dupa putin timp imi fac o cafea, iar apoi imi continui activitatea.
      Zilele astea sunt cele pe care le uit cel mai repede. Nu ai nimic de facut, doar sa te gandesti la tine si la ...tine. Imi dau seama ca, de fapt, timpul s-a scurs pur si simplu prea repede. De cand am intrat la liceu parca fiecare zi are doar o secunda. A trecut atat de repede adolescenta mea, nici nu-mi amintesc majoratul. Nu am avut parte de prea multe distractii. In cluburi ma duceam cu iubita, nu puteam sa dansez cu animatoarele. De ce trebuie eu sa fiu asa un...romantic? De ce nu sunt precum, habar n-am. Vreau sa spun ca eu niciodata nu m-am imbatat destul de tare incat sa nu-mi amintesc ce am facut in noaptea precedenta si cu cine m-am culcat beat mort. Sau nu stiu cum este sa-ti inseli iubita sau cum e sa te culci cu o dama de companie.
        Suna ciudat, dar imi doresc sa fi stiut toate astea. Telefonul incepe sa sune in momentul in care eu ma stergeam la ochi de lacrimi. Mi-e dor de bunicii mei, nu am petrecut destul timp cu ei. Telefonul continua sa sune, asa ca l-am bagat intr-un sertar. Imi lipsesc asa de mult, iar cand aveam 6 ani o uram pe bunica pentru ca imi dadea sa mananc legume si ciorba, ca ma lua de la joaca ca sa dorm la pranz sau ca nu ma lasa sa-mi iau toate jucariile pe care le vroiam afara. Vreau sa trec pe la mormantul ei. Sa iau un trandafir alb si sa-i spun cat de dor imi este de ea si de vocea ei...


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
e ciudat cate lucruri pierzi in viata
mai ales pe cei dragi
iar dupa ceva timp iti dai seama ce mult iti lipsesc
si tanjesti dupa ceea ce a ramas din ei
o amintirie fugitiva in dupa amaiza unei zile ploioase
apoi
strafulgerat de subconstient
incepi sa te gandesti la tine
cate ai facut,cate trebuia sa faci si n'ai facut,cate mai ai de facut...
si incepi sa regreti
incepi sa regreti ca ai facut,
da' de cele mai multe ori regreti ca nu ai facut:<
si soarele rasare
si tie iti trec toate acele sentimente deplorabile
si iti zici in sine "las' o sa le fac de acum"
si....
next


pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
ohh.. saracutzu billie=]] a dato`n bara cu bruneta.. ehm..macar s amai plimbat putzin..era culmea sa agatze o babaciune.. in loc de o fetitza frumusica.. ca "plete`n vant"..;x..... ce sa chinuit el sa fuga degeaba=]] a transpirat sub nas degeaba=]]..cica.. "imi pun cainele la treaba"..aha..deci de asta si`a luat el un caine=]].. bietul spanki. era si hamasit tare..si totusi..domnisoara putea macar sa se bage pe felie..asa..doar cu`n te simtzi bn..ca ai alergat..vai.. 2 metri..mi se pare ca vei lesina=]].. oh... si tom e atletic..awwr =x=x.. god.. .. =]] a fost asa de funny.. faza cu spank..cand sa dus direct la "troaca" lui din bucatarie..murdarindu`i faiantza bietului bill care avea sa stearga in genunchi cu stuchit jegu=]].. hihih... nais job billie`san.. sa`tzi invetzi..halal.. nu putea sa`l ia pe tomy ;x.. de o aripa si sa se imbete muci intr`un club dand din buric si bagand bistari animatoarelor in chilotzi?=]]... naspa.. sa invetze..si mai ale.s.s`o faca pe electricianu sa`si curetze unitatea.. app si eu tre sa fac asta cat de curand >;].. mai merge inca..=]]..  cafea.. caah.. uracs cafeaua.. adica..n`am nimic cu ea..doar ca nu beau ;d.. ah.. amintiti.. si cata dreptate are.. nici nu simtzi cum trece timpu..mai ieri eram niste copilasi si ne jucam toata ziua.. niciodata nu ne plictiseam..iar acum.. cah..toata ziua..probleme.. o sa mor intr`o zi de atata sres =]].. kiddin`.. oricum..asa`s anii..si in plus..mereu ne obliga parintzii si mai ales bunicii cand suntem mici sa mancam porcariil alea verzi care ei le numesc legume..mie mi se par suspecte.. =]].. ah.. saracutzu bill...din cate mi`am dat seama pana acuma a ramas singurel ;o3.. bietul bill..nu "plete`n vant".. nu lily ca sa`l ajute c`un sfat ceva.. nu "pornache"[tomy] care sa`l intzeleaga..nu tu pasarici[fete].. nada..  saracutzu..noroc ca`l mai are pe spankie... altfel..ar fi razna..poate s eintalneste cu "plete`n vant" la cimitir.. mie`mi place sa merg la cimitir..ar fi cazu sa se duca si el >;].. euuuu.. vreauuu..ghici?.. vai..cum de n`ai ghicit?;-w.. sa`tzi fie rusinica.. raspunsu.. ;neeeeeexxxxt .. hihi ;x <3

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
woaf...ce emotionant e next`ul asta...chiar ca pierzi multe lucruri in viata
acum o vede peste tot?cand o va intalni?sunt curioasa...nu mai vreau atata suspans...oare chiar o iubeste sau se simte doar atras de ea?sunt curioasa..moama saracul spank...il tine Bill flamand...nu imi palce cand plange cineva...mai ales Billutz...cine era la telefon?Defapt...mai mult ca sigur era Tom...cine altcineva?
sunt curioasa sa vad cand o intalneste data viitoare si daca ea va fugi din nou...

pune neext


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
sper ca nici tu nu asteptzi invitatzie speciala, ca nu mai am hartie colorata si pixuri cu sclipici...;x.. astept nextu biencutza ..;d.. nexxtu;d;d.. <3

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
   Duminica. Ziua perfecta de a merge la mormantul bunicii mele. Ma imbrac in negru, imi pun o esarfa la gat pentru ca am inceput sa tusesc si sper sa nu ma ia vreo raceala, iau cheile de la casa si ies pe usa. Imping botul cainelui cu piciorul. Vroia sa iasa.
-Stai acolo! Mi-ai capiat capul!strig de pe scara.
    Cobor scarile si o iau apoi in directia cimitirului, care, din fericire pentru mine, este pe langa lacul Alster. Iau de la o florarie un trandafir alb, asa cum mi-am pus in minte si inca unul rosu. Mergeam destul de incordat pe strada, aveam ochii in patru si priveam aproape mereu in spate. Lumea de pe strada probabil credea ca sunt urmarit, dar eu eram de fapt cel care urmarea.
     Pe drum nu ma pot gandi la nimic. Nici la bunica mea, nici la mine, dar de ce sa enumar? Singurul lucru care imi trece prin minte este nimic!
     Eram, dupa o buna bucata de drum, destul de relaxat, pana cand, pe trotuarul celalalt al strazii, o zaresc pe fata dupa care ma uitam cu un baiat. El era putin mai inalt ca ea, parul lui era intins si frumos aranjat, imbracat lejer, niste blugi si un tricou, peste care avea un hanorac deschis la fermoar, iar ea era superba! Ma acaparase total. Hainele pe care le purta ii puneau in evidenta corpul ei micut, avea parul legat la spate intr-o coada, natural. Se tineau de mana si sunt sigur ca erau la intalnire. Ma uit atent la trandafirul alb, apoi il arunc repece intr-o gradina printre alte flori. Traversez, nervos pot spune, strada, si mergeam dupa ei. In fata mea mai erau cateva persoane, asa ca nu-si puteau da seama ca eu ii urmaresc. Rupeam spinii trandafirului rosu care imi ramasese intre maini cu un plan extraordinar in minte.
      Am ajuns destul de departe de casa mea si am trecut de mult de cimitir. Cei doi radeau, iar la un moment dat el si-a pus mana dupa gatul ei iar ea l-a luat de talie. Eram asa de gelos! Si nu pentru ca ea era cu un alt baiat, ci doar pentru ca aratau chiar bine impreuna. Ajung in fata unui bloc cu numai doua etaje. O zona buna a orasului, undeva pe aici sta si fosta mea profesoara de matematica cu care faceam meditatii acum ceva vreme. Preda si la Universitate. Cei doi vorbesc ceva, iar ea urca repede scarile. Aici locuieste? Este bine ca stiu sa ajung si nu sta intr-un ghetou, asa cum mi-am imaginat. Tipul ramane afara, cu mainile in buzunare.
        Ma aproprii de scara. Imi aranjez mai bine paltonul pe mine. Eram imbracat in negru si paream un singuratic ciudat. Trandafirul era in mana dreapta. Ce bine ca nu mi-am luat cainele! Baiatul se uita la mine. Parea a avea in jur de 19 ani. Se uita in sus spre mine, iar eu ma fac ca ploua si ma uit la ceas. Incep sa ma plimb, sa par ingrijorat. Din cate am invatat eu la facultate, in curand ma va intreba ce se intampla cu mine. Am dreptate! In timp ce-mi adresa intrebarea, eu ma mai uit inca o data la ceas.
-S-a intamplat ceva?
-Off!ii raspund dezamagit. Am probleme cu prietena mea. Sta aici.si arat cu mana in care aveam si trandafirul spre scara unde cu putin timp in urma fata a intrat.
-Aici?!intreaba uimit.
-Da. Nu stiu daca o stii. Este putin mai scunda decat tine, slabuta, parul lung, ochii albastri.
       Am studiat-o destul de mult ca sa stiu cum sa o descriu. Baiatul se uita din ce in ce mai uimit la mine.
-Nu-mi vine sa cred ca Julie ar fi in stare sa-mi faca una ca asta!isi spune destul de dezamagit.
-Ce, o cunosti?il intreb. Julie. Superb. Tot ce este legat de ea mi se pare superb. Mai putin abaitul asta, clar nu este superb.
-Daca o cunosc?! Aveam intalnire! Nu-mi vine sa cred ca a vorbit si cu tine!!! Sa se intalneasca in aceeasi zi cu amandoi!!
        Devenea din ce in ce mai rosu la fata. Mi-am dat seama ca am cam incurcat treburile pe aici. Nu credeam ca o sa creada ce-i spun. Ma indepartez incet.
-Voi pleca. O voi suna in seara asta si voi vorbi foarte serios cu ea.
        Si atat fiind spus, m-am intors automat si am plecat. Nu m-am indepartat mult ca am auzit vocea tipului tipand la cineva. Am intors fata, iar in acel moment baiatul m-a aratat cu degetul. Julie a ramas inmarmurita. Se uita fix la mine, cu buzele intre deschise. Era nemiscata. Ma intorc si imi musc buza. Nu vroiam sa ajung asa departe. Iarta-ma bunico!


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
bil se comporta cam bitchy
doamne
credeam ca chestiile astea cu bagatul strambelor ca te de desparti de iubit e ceva specific fetelor
in orice caz
imi place tactu' si diplomatia lu' bill
next


pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
hahaha..ficu tau e preferatul meu in momentu d efatza.. ce bill smecher ave aici.. maxima a fost "iarta`ma bunico"=]] hahaha.. macar isi cere iertare d ela cineva.. saracutzu cutzu..in casa cu el...2 trandafiri;x.. ii alb..preferatul meu l`a aruncat... o palma la fund pentru asta...doamne..aproape mi`au dat lacrimie cand a zis c`a vazuto cu altu si ca se tzineau de mana,de dupa gat..si etc.. ce sut in fund imi venea sa`i dau "pletoasei".. awwr.. cum sa nu fie gelos saracu billie.. ei ..pereche buna pe naiba..da ce idee geniala a avut smecheru=]] haha..=]].. putea sa fie si mai bun..zic eu..>;]..oricum i`a distrus intalnirea..naspa e,cre, ca l`a vazut "plete`n vant" ca el i`a zis asta prietenului ei.si cel mai probabil se va impaca cu el.. naspa.. deci.. what`s nexxt? =]] foarte funny nextu asta.. "iarta`ma bunico"=]].. ce bill scmeher avem.. pff.. nexxt te roog ;x

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
La sfarsit si-a cerut iertare de la bunica lui pentru ca nu si-a respectat promisiunea ca sa se duca la ea la cimitir.
Multumesc Laura! Ma bucur ca-ti place fic-ul meu si ca l-ai catalogat ca fiind preferatul tau. In seara asta voi pune o parte, acum nu pot, sunt pe fuga.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
era comic sa`si ceara iertare ptr ca i`a distrus intalnirea lu` "plete`n vant"..;d.. eu itzi multzumkesc;x ca`l scrii ..pff;x.. abia astept nextu ;x..

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
    Trece o zi. Trec doua zile. Trece o saptamana. Doua. O luna.
    M-am ferit ca sa o mai intalnesc, imi era rusine de fapta mea si inca ma mai gandesc cum de am avut atat curaj in acel moment. Inca imi mai aduc aminte privirea inmarmurita, speriata si nervoasa pe care o avea atunci cand m-a vazut.
-O, Spank, baiete! Ce ma fac? Nu am luat examenul pe care l-am dat, iar gandul imi este numai la ea! Ce ma fac?
     Am deschis televizorul si am lasat pe canalul de stiri. Imi pregateam ceva de mancare, iar din sacul unde ii tineam mancarea lui Spank ii torn in castronul lui. Il strig, iar el apare imediat in usa bucatariei. Cum isi vede castronul plin cu mancare, vine lacom si incepe sa manance cat mai repede.
-Fii linistit, nu am de cand sa-ti iau mancarea.ii spun si el se uita la mine, apoi impinge castronul cu labuta, ca si cum ar fi vrut sa-mi dea si ca nu asta era intentia lui, adica sa-si pazeasca mancarea de mine, ci doar ii era foarte foame.
-Apreciez gestul tau.ii zambesc, apoi il mangai pe cap si il pup.
     Am prajit niste bucati de piept de pui in unt, am facut o salata unde am pus bucatile, am turnat niste sos balsamic si am deschis o sticla de suc din care am turnat intr-un pahar. M-am pus la masa. Aveam de gand sa ajung si la cursuri, asa ca m-am grabit si intr-un sfert de ora am terminat. Mi-am pus caietele intr-o geanta si am fugit pe usa. Am mers pe jos. Era o zi de primavara frumoasa, cu soare. La celebra intersectie, pe care, in mod ironic, o iubesc enorm, o vad pe partea cealalta a strazii. Era imbracata intr-o fusta, ii statea foarte frumos, avea niste picioare potrivite, un tricou si un hanorac verde care de potrivea cu balerinii ce-i avea in picioare. Asa de simpla. Cand ma vede, ridica capul mai sus, imi face semn cu mana si se aseaza pe o banca. Asteptam nerabdator sa traversez. Nu se mai face odata verde!!!
      Bingo!! Am alergat si am ajuns imediat langa ea. Nu am zis nimic, mi-am pierdut cuvintele.
-Nu te inteleg deloc...,imi spune incet si-si ridica privirea spre mine. Eu stateam in picioare in fata ei, iar ea pe banca.
-La ce te referi?o intreb si ma asez langa ea.
-Nu vreau sa te mint, esti un necunoscut care se holbeaza la mine cand merg pe strada. Sunt speriata, mi-e frica de tine!spune repede si-si intoarce privirea in alta parte.
        Este asa de...imi place cum vorbeste. Imi plac oamenii care spun ce simt, darn u asta era intentia mea, de a o speria.
-Nu doream sa am o asa influenta asupra ta...
-Ce influenta ca m-ai zapacit!
-Te-am zapacit?o intreb si ridic o spranceana.
-Te caut de foarte multa vreme, de cand mi-ai distrus intalnirea cu iubitul meu cu care faceam destul de mult timp impreuna. Acum nu mai vrea sa mai auda de mine pentru ca el crede ca eu il insel cu tine! Si asta numai si numai din cauza ta! Ce te-a apucat? Vrei sa ma indepartezi de apropiati si sa vina momentul potrivit sa ma iei si sa ma violezi sau altceva? Ti-am zis, mi-e frica de tine.
         Wou, frate!! Nu credeam ca asta e pararea ei despre mine. Daca tot vorbesc cu ea, iar relatia dintre noi, care nu exista de fapt, este asa de proasta, ma gandesc sa remediez situatia. Nu ma asteptam sa ma opreasca pe strada si sa inceapa sa tipe la mine. Nu o credeam asa de...intepata? Nu este cuvantul potrivit dar singurul care imi vine acum in minte. Lexicul meu este destul de mic atunci cand sunt prin preajma ei deoarece nu ma pot gandi la nimic altceva decat la ea si la farmecul ei.
-A fost un gest necugetat din partea mea. Daca vrei pot vorbi eu cu baiatul acela...
-Un gest necugetat?! Doar atat imi spui? Sufar enorm dupa el.imi spune si-si sterge lacrimile de pe obraji.
       Doar o priveam cum isi cauta repezita prin geanta un pachet de servetele.
-TU!!!tipa deodata la mine. Nu vreau sa te mai vad!!si incepe sa planga si mai tare si sa se zbata, asa ca ma apropii de ea si o iau in brate ca sa inceteze.
-Lasa-ma, te rog, lasa-ma!imi spune printre sughituri.
-Nu am vrut sa te fac sa suferi, niciodata nu am vrut asta. Imi doresc sa te vad fericita iar eu sa mi te pot scoate din minte...
       Se indeparteaza usor, insa mainile mele raman in jurul ei. Ma privea. Ochii ei albastri erau plini de lacrimi. Chiar si asa, era foarte frumoasa. Ma ia in brate si-si pune capul pe pieptul meu.
-Mi-e dor de el...,imi spune si isi sterge ochii de lacrimi.
-Imi pare rau...,ii raspund si-mi sprijin barbia de capul ei.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
o vai..nu credeam ca are atata curaj.. spank e un caine asa de inteligent si dragutz..;x sa`i dea si lui..auzi..hai bill nu`l fa sa astepte..nu`i frumos sa refuzi..hai.. pofta buna =]]... hihi.. doamne.. ce bucatar avem aici.. billu gateste iami..mi`a facut si pofta..d efapt tu mi`ai facut prin intermediul lui.. reao..>;p... asa... pff.. sa`i faca sen sa se duca.. culme.a. chiar are tupeu fata..cum a zis el.."intzepata" nu mi sa parut ca tzipa..doar.. vai..chiar regret ca sufera dupa prietenul ei..dar imi pare bine ca sa`u despartzit..si cine stie.. da de unde cine stie ce..?!?.. ca i`a zis ca nu vrea sa`l mai vada.."plete`n vant" e idioata..nu stie ce bucatar pierde ;d.. hihi.. si smecher pe de`asupra..;x..doamne.. si bill ce tupeu are sa o ia in bratze..dupa ce ia facut..pff.. cred ca trebuia sa plece capu`n pamant si sa fie rosu ca sangele la chip..dupa comportamentul sau.. pff.. ei..atata cat ea boceste in bratzele lui..e bine.. si acu ca i`a zis tot=]] adica ca o sperie.. ca o sa ovioleze=]] sper ca sa calmat..si ca bvill nu`i va urma  "planu",,, haha.. asta da.. damn.. abia astept nextu.. m`ai lasat agatzata.. copac.. m`ai lasat..;]..la chestia cea mai interesanta.. uuuhh... oare bill va vorbi cu prietenul ei si`i va spune ca a mintzit? si`o va lua in bot?.. ea il va ierta? vor ramane prieteni? oricum a trecut o luna d ela despartzirea ei..cu imbecilu ala care n`a avut incredere in ea.. ce mai conteaza..el poate are pe alta [Fereasca DA Doamne]..;d... sii.. totusi sper s ramane prieteni sua chiar mai mult..apopooss. nu`i e nepoata profului de logica dupa cum imi dua seama nu?ptr ca aia s`ar presupuna c`ai "burlaca"..asta nu era..;d.. haha..pana acu`.. enjoy;x.. astept.. nextoooiu..;x ms de next.si sper sa pui repede si pe celalalt..;x.. ador ficu asta..;x.. neext 

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
o vai
vai vai vai
pana la urma tot tipu' il abordeaza
pacat ca nu ii spune ceea ce vrea sa auda
sincer?
si eu as fi ingrozita daca un tip s'ar tine atat dupa mine:-?
ramane in bratele lui?
eu una i'as fi tras una la oua
nu asta e ideea
tare8->
next


pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
nu next?;o3... ohh.. ce ma enerveza lumea care nu stie sa aprecieze..adevarata arta..;d. si ficurile cu adevarat frumoase..adica ca al tau..si ma refer la persoanele care nu`tzi citecs ficu.. m`am enervat.. gata.. din cauz alro nu primesc next..dar astept.. ;d

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
next bianca
uite,laura a dat next
dau si eu next
dai si tu?:o3


pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
nu tre` sa dea ttzi comm.. macvar il citeste cineva.. si eu il apreciez ff mult..deci.. vreau next..de`aia acu si eu dua next..nu conteaza cate commuri sa fie.. ;d.. please..;o3

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Il voi scrie. Dar fic-ul este citit, imi dau seama dupa vizionari, dar nu se lasa comm. Doar nu facem numai noi trei-patru toate vizionarile, nu stiu cate sunt.


Acum, dupa ce citesc next-urile la fic-uri si las commuri voi scrie partea urmatoare si o voi pune. Sper sa-mi iasa ceva emotionant.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
saunt convins aca o sa iasa.. asa e mereu.. nu inzteleg dc nu lasa si comm. macar un amarat de "ext" acolo.. ma rog.. this is it.. abia astept..;x

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
    Am stat imbratisati cateva minute, timp in care ea s-a mai calmat. Acum isi stergea ochii de lacrimi cu un servetel. O priveam. Pur si simplu. Era minunata, incepeam sa cred ca nu este doar o obsesie ci dragoste. O dragoste neimpartasita, de care nimeni nu stie nimic. Nimeni nu ma poate intelege in situatia asta. Iubesc o fata pe care o sperii. Ce poate fi mai aiurea decat asta?
-Esti...chiar atat de suparata pe mine?o intreb si-mi musc buza de jos. Imi era asa de greu sa ma exprim fata de ea. Parca eu as fi fata si m-as emotiona cand vorbesc cu baiatul pe care il plac in secret.
-Frate, sincer da! Eram foarte atasata de baiatul acela...oricum, nu mai conteaza. Ce-a fost a fost si...gata.
      Lacrimile ii revin in ochi, asa ca o bat usor pe spate.
-Nu as fi crezut ca te poti destainui astfel unui strain despre care nu stii nimic.
      Nu raspunde. Imi este teama ca am spus o prostie, asa ca-mi dreg glasul. Se uita la mine apoi isi intoarce privirea spre o masina ce oprise la semafor.
-Ma tot gandesc de ce ai reactionat asa...,spune privind in gol. De ce nu ma lasi in pace?
-Nu-ti raspund la intrebare. O sa ti se para o prostie si vreau sa scap de aceasta obsesie. Iti incurc viata, eu nu-mi mai vad de treburile mele si cel mai rau dintre toate, amandoi suferim.
-Niciodata sa nu-ti pierzi speranta.
       Imediat dupa ce a spus asta, imi intorc capul brusc spre ea. Imi zambea dulce. Mi-am unduit si eu buzele intr-un zambet de zile mari.
-Ma conduci pana la Conservator?
-Esti studenta acolo?
-Da.



Imi pare rau ca este asa de mic dar e mama aici si nu am cum sa scriu. Abia l-am scris pe asta.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
oooh.. saracutza..chiar sufera ptr ratatu ala. imi place cum vorbeste "frate,sincer da".. ;d.. e simpaticutza "plete`n vant"...si chestia cu sperantza care i`a zis`o lui bill.. is a sign..;>.. iuhuu.. deci. poate totusi nu`i e indiferent bill.. deci..mai are sane bill. e asa de frumushel,dc ar speria`o..bine ca o urmareste..ok.,. da in rest? era si culmea sa`i raspunda bill la intrebarea "dc nu ma lasi in pace".." pt ca te iubesc "plete`n vant"..".. romantic no?;> =]] hihi.. eu te intzeleg..taica`miu nimereste fic la scenele mai romantice..si`mi strica toate ideile si ma enervez.. mi le pierd.. si`l dau afara.. haha.. e bun si micutz.;x love it.. i`m waitin` 4 next! <3

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
e,e...genial
tipa e foarte draguta:-?
iar bill:o3
e un doolce:-?
totusi,ca baiat i'ar trebui ceva mai mult curaj.
ar trebui sa ia tauru' de coarne.
"niciodata sa nu'ti pierzi speranta"
8->
practic il incurajeaza pe bill sa nu renunte la ea
sa continue sa viseze la ea
si poate chiar sa si actioneze:>
imi place tipa
indrazneata:>
cine stie cate se pot intampla pe drumu' pana la conservator8->
ce studiaza?la ce canta?
next


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Tipa vorbeste ca mine cu "frate" si chestii din astea.
Dupa ce mananc (ca abia pe la 12 m-am trezit), voi scrie un next mai mare si-l voi pune. Dupa cred ca maine, pentru ca pana seara sunt plecata.
Multumesc ca va place!:X



Edit:nu am vrut sa fac dublu post si sa stric aspectul, asa ca am editat si am pus next-ul aici.





    Aveam mainile in buzunar si geanta imi atarna greu pe umar. Dupa ce mi-a povestit cate ceva despre facultatea pe care o face, ca poate lumii i se pare ceva usor sa studiezi un instrument, dar este mai complicat decat orice altceva. Asta sustinea ea. Am cantat doi ani la pian si nu-i sustin aceasta teorie, insa treaca de la mine. Deja nu mai am energie ca sa ma mai impun. Inca sunt emotionat.
-Si tu nu ai nimic de povestit?ma intreaba si priveste in sus spre mine. Oooo, dar chiar ca esti inalt!zambeste dulce.
     Asa e. Sunt inalt, iar ea care are o inaltime foarte mica ma vede ca pe un gigant.
-Ma vezi ca pe un gigant?
-Imi plac persoanele inalte. N-am nimic cu inaltimea ta. Si chiar daca aveam, nu poti schimba asta.
-Asa este...,am oftat si am privit drept in fata. Eram pe bulevardul unde se aflau o multime de cafenele. Dupa acest boulevard facem la dreapta iar in fata noastra se afiseaza o cladire veche, resturata, foarte impunatoare, construita in stil gotic.
-Am ajuns!spune fericita si se intoarce spre mine. Tu unde te duci?
-La facultate. Ma intorc si merg pe strada principala.
-Imi cer scuze, cred ca ai intarziat la cursuri din cauza mea. Nu trebuia sa accepti sa ma conduci.
-Nicio problema. Era si asa prea devreme. Aveam de gand sa imi iau o cafea si sa stau la o masa singur. A fost mai bine sa-mi petrec timpul cu tine. Si...
-Si?spune entuziasmata si se ridica pe varfuri sa ma vada mai bine.
-Un numar de telefon...?
-Nu inca! Stai linistit, ne vom mai intalni.
-Si daca nu ne vom mai intalni?
-Nu voi rata nicio ocazie de a sta de vorba cu tine. Ne mai auzim. Pa!imi face cu mana si alearga pe scari spre intrarea in cladire.
       Ma intorc pe calcaie si privesc spre cer. Zambesc, foarte multumit, si pornesc inapoi spre strada principala. De fapt, am intarziat grav la cursuri, cred ca am pierdut tot ce era mai important. Merg incet, inca nevenindu-mi sa cred ca am stat de vorba cu ea si ca nu am abordat-o eu pe ea, ci ea pe mine. Huhuu, Bill, esti un adevarat vanator! Da de unde! Fata m-a orpti ca sa-si clarifice cate ceva despre mine, iar eu am indus-o si mai mult in eroare. S-o gandi ca a dat peste un schizofrenic.
       Nu stiu ce simt acum, sincer. Fericire, neliniste. Habar n-am. Inima inca imi pompeaza sangele foarte repede si nu ma pot gandi la nimic altceva decat la ea si la ce s-a intamplat. Woa...sunt prea uimit!
       In cele din urma, am ajuns si eu la cursurile mele. Profesorul meu de logica era pe hol, cu un teanc de hartii in brate.
-Da-ti-mi voie sa va ajut!ii zambesc si ii iau mai mult de jumatate din teanc in mainile mele.
-Multumesc, Bill!se sterge cu un servetel pe frunte si-si aranjeaza mai bine ochelarii la ochi, apoi se uita spre mine. Ai intarziat, din nou.
-Stiu si-mi pare foarte rau. Insa am fost prins intr-o alta treaba pe drum si...chiar nu am avut cum sa evit.
-Tinere, se apropie examenele. Deja nu ai luat unul si trebuie sa platesti ca sa-l dai din nou. Pierzi foarte multe lucruri importante. Ce se intampla cu tine? Erai un elev foarte bun, un baiat inteligent, istet. Imi placea sa te ascult vorbind, aveam ce sa ascult. Ai pus cativa profesori pe ganduri cu privire la teoriile lor si la parerile contradictorii pe care le aveai. Erai stralucit! Il vreau pe vechiul Bill aici. Daca nu, nu stiu cum vei absolve anul acesta. Mult noroc, tinere!imi spune si o ia inainte.
           Il urmez. Ajungem in biroul sau si las teancul de hartii pe masa. Se uita din nou la mine. Isi apropie sprancenele, iar ridurile de pe fata se vad accentuate.
-Te rog, revino-ti!
-O sa incerc...
-Si sper sa reusesti. Sunt alaturi de tine!imi pune o man ape umar. Dau noroc cu dansul, apoi ies din birou si inchid usa dupa mine.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
julie e atat de dulce
cand se uita in sus la el
ca la un gigant:X
in sfarsit bill e putin mai indraznet
si ii cere numaru'
cu cata teama o intreaba daca sigur se vor mai vedea
iar ea,atat de calma il asigura ca se vor mai vedea
ce face dragostea din om8->
bil o sa repete tot anu' daca o tine in ritmu' asta
poate dragostea pentru julie o sa'l faca sa devina mai atent la ore:>
cine stie?:>next


pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
numai din cauza lu` "plete`n vant".. macar si`a clarificat situatzia..sau nu?!... m`a enervat ca nu a vrut sa`i dea nr de telefon.. da.. cred ca daca eram in locu ei nici eu nu`l dadeam..;d.. so..stau potol aci in banca mea,., pff,. i`a zis ca se vor mai intalni.. woa..;x pe bune.. motzii.. de und.e.pe buna dreptate.. da.. daca o tzine asa cu facultatea..o da in bara..naspa de el.. profu are dreptate.."plete`n vant" poate astepta.. app.. parca bocea dupa gagiusu..pe care l`a pierdut din vina lu` bill..acu vrea sa se mai vada cu billie?.. inalt? mai inalt decat ea? cu mult? atunci..nu cred ca le sta prea stralucit impreuna..dra daca bill e fericiiiitt.. fie... scoala sa faca.. m`ai buimacit cu replica profesorului .. da ai dreptate ai descris perfect cum ar zice un prof.. daca ar vedea bill realu..ce "tocilar" ERA in ficu tau=]] hihi.. kiddin`... so.. nexxt <<~>>

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
Buburuzaa:*
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1076
asa...

imi cer scuze ca scriu cu intarziere..citesc ficku de 2 zile si d'abea azi am reusit sa termin de citit..k nah..am mai avut treaba..am mai scris si la a meu..:-??

imi cer scuze!

imi place foarte mult cum scrii..si..e foarte interesant..

pff    

d'abea astept nextuu    


deci..:X:X:X

(cu intarziere)

N33333XXXTT->>>>>>>>


_______________________________________

.......like i'm the only girl in the world

pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
    Picioarele au inceput sa-mi tremure atunci cand un coleg de la cursul de logica a inceput sa explice ceva, foarte complex. Nu se incurca deloc, vorbea clar si raspicat, auzeai muzicalitatea literelor, ceea ce la mine nu se intampla, deoarece eu nu stiu despre ce vorbeste! N-am auzit in viata mea de asa ceva, iar profesorul era chiar foarte incantat. Oh, te rog! La mine niciodata nu avea fata asta satisfacuta! Zicea doar un “excelent” la sfarsit si gata. Acum, toata fata lui este un zambet, iar tipul asta incepe sa spuna niste baliverne...
-Da, multumesc, Christopher!spune repede profesorul atunci cand observa ca a inceput sa vorbeasca prostii baiatul.
    Christopher se uita spre mine si se aseaza jos, apoi isi pune pan ape un caiet si se uita superior la mine. Ah, ce prost!! Daca ar stii ca el a inceput sa-i vorbeasca profului despre sex in niste termeni academici cred ca ar fugi ca o fetita de aici. Imediat dupa asta, profesorul ne lasa sa plecam. Imi iau geanta pe umar, iar acest Christopher vine spre mine cu mersul lui de papagal.
-Ti-ai cam pierdut cumpatul cand m-ai auzit...
   Ma uit lung la el si incep sa rad. Tipul asta are haz, nu gluma. Este foarte amuzant!
-Ce este de ras? Asa infrunti tu o lupta pierduta?
-Ce lupta pierduta? Habar n-am cine esti! Vrei sa ma lupt cu tine, cand tu ai inceput sa vorbesti la un curs de logica despre organele reproducatoare la barbati?il imping din fata mea si ies din sala. Acesta alearga dupa mine.
-Profesorul a fost incantat...
-Hai terminaaa! Nu mai suntem in scoala generala ca sa ne tachinam asa! Daca vrei sa ma faci invidios, spune-mi ca ai facut-o in patru cu trei super tipe blonde, cu sani imensi si foarte bune in pat. Dar daca ma iei cu “am fost mai bun ca tine la cursul de logica”, deja m-ai lasat rece!ii spun si continui sa merg din ce in ce mai repede.
    Ce vrea tipul asta de la mine, pana la urma?
    Ies cat de repede pot din cladire si pornesc spre casa. Dupa o asa zi, merit si eu putina relaxare, asa ca intru in prima cafenea care imi iese in cale. Imi comand o cafea cu spuma de lapte si ma asez la o masa. Din capate sunt singur, nu am cu cine sa vorbesc, sa dezbat vreun subiect controversat. Il sun pe Tom, tovarasul meu...
-Hei, amice!ii zic zambind spre masa. Ce faci?
-Omule, bine. Stau si fumez o tigara, in timp ce sormea imi arata dansul ei de la club. Tu?
-Frate, vroiam sa te scot afara din casa la o intalnire romantica, asa, intre noi doi.
-A, pai daca asa sta treaba, normal ca vin! Esti acasa?
-Nu, sunt la o cafenea...stii tu, este una chiar langa Universitate...
-Da, o stiu. M-am culcat cu o tipa de acolo.
-Cea de la casa?
-De unde stii?intreaba amuzat.
-Este singura cu care mi-as trage-o si eu de aici. Hai vino ca poate se culca si cu mine in seara asta.
     Ii inchid telefonul si incep sa ma uit la biata fata care ma privea destul de speriata. Chiar asa de urat sunt? Sperii toate fetele intr-un asa hal?



Cred ca mai pun si in seara asta daca am timp sa scriu


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
wow
dupa primele cateva randuri citite
am crezut pe bune
ca bill se oftica ca bou' ala stie sa vorbeasca despre o pu*a in termeni academici
apoi,cand ii spune ca daca nu a facu'o in patru cu 3 tipe blonde bune rau
e degeaba, mi'am mai descretit fruntea
e amuzant cand tom raspunde la tel si'i zice ca fumeaza o tigara in timp ce se uita la sorsa cum danseaza
mai bine nu s'ar uita
la cat e de futaciore in stare sa si'o traga cu sorsa
intalnire romantica intre bil si tom8->

bill de cand e atat de procupat in a si'o trage?
/
intai blondele,apoi caserita:-?
ma bune pe ganduri
next


pus acum 16 ani
   
Buburuzaa:*
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1076
       

ceaa mai tare fazaaa)

"Chiar asa de urat sunt? Sperii toate fetele intr-un asa hal?"

iuuuii
     

neexxxxttt      


_______________________________________

.......like i'm the only girl in the world

pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
saracu..ala e un tocilar..100%.. pana si colega`mea e  mai proatsa ca el la logica cred=]] hihi..adica si eu una ca habar n`am avut logica inc lasa a 9`a..;d..cica.. lupta.. pff.. cred ca daca bill ii zice alui asta plangea.. cum au facut aiz 2 colege d`ale mele ca au luat 4 la engleza=]] haha.. culme.a. ce prostanac.. cafea cu spuma d elapte..cpaucino cu spuma d elapte..preferatu` meu..;x.. ah..si daca e si`o tzigara.. maxim..;x.. fata d ela casa=]].. haha..tom chiar e un porc.. cand o sa vina tom acolo..abia astept s avad recatzia fetei.. nuu..saracu bill.. toate se sperie de el..nu`i adevarat. sracautzu..asteept netxu..sii.. si pe tine te intzeleg daca..na..scoala.. astept netu.. cand ai timp sa`l pui.. next

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
-Black, black roses in my garden...,canta fericit Tom in timp ce se apropia de masa unde ma aflam.
-Ce ai ma?il intreb, dupa care sorb din cafeaua mea si ma murdaresc pe buze de spuma de lapte.
-Cantam. Trebuie sa se intample ceva special ca sa cant?
-Este un cantec reggae care se refera la ganja. S-a intamplat ceva special?insist pe subiect.
-Bine maaa! Iti spun ca nu mai poti de curiozitate! Un prieten a facut rost de 10g de ganja.imi spune fericit si strange din pumni, din ochi si-si musca buzele de placere.
-Esti cretin!! Stii ce ti s-a intamplat ultima oara cand ai fumat ganja! Radeai de mine de parca eram un clown. Si plus ca in mall ai dormit cu capul pe masa, se invartea totul cu tine si radeai de omul acela care avea un spectacol pentru o cafenea.
-Ai ras si tuuu! Nu mai tii minte cum zicea “Ridicati mainileee! Si acolo in fund la doamna!”.incepe sa rada cu pofta. Nu ma pot abtine, a fost prea haios acel micut Jamaican, asa ca incep si eu sa rad cu el.
-Sa-ti iau ceva?il intreb si dau sa ma ridic, dar isi pune mana peste a mea si ma opreste.
-Lasa, dragule, ma duc eu!spune incantat si se uita spre casa unde se afla o tipa cu care a avut o aventura.
-Bine, dar iti poti lua mana de pe a mea. Lumea crede ca suntem gay.ii spun sec si mai beau inca o gura din cafeaua mea si ma murdaresc din nou pe buze de spuma de lapte.
-Zici ca ai....pe gura!si incepe sa rada zgomotos, la care o femeie mai in varsta se uita urat la el si apoi la mine.
     Tom se duce spre asa. Nu pot vedea nimic pentru ca in cafenea este foarte multa lume, dar cred ca-l pot auzi pe Tom cum tipa si cum se isterizeaza la biata fata, care nici ea nu se lasa mai jos si tipa si ea la el. Un adevarat circ. Cateva clipe de liniste, apoi “poooc”, un sunet groazic, asa ca ma ridic sperand ca nu cumva Tom sa fi dat in fata, dar se pare ca era invers. Tipa tocmai a turnat o sticla de apa lui Tom in fata si a aruncat sticla in el apoi. El incepe sa o stropeasca, isi da stricoul jos de pe el si-l stroarce fetei in cap, fiind mai inalt.
-Nenorocituleee!tipa nervoasa fata si isi misca picioarele mici spre Tom.
      Incepe sa-l loveasca cu pumnii in piept incet, apoi lacrimile ii curg pe obraji. Tom o prinde in brate, facand-o sa inceteze si doar sa-si sprijine capul de pieptul lui gol. O saruta pe cap.
-Tom, mai bines a mergem. Toata lumea se uita la noi.
-Ma duc sa ma schimb, apoi ma intorc sa vorbesc cu ea.
-Bine, dar hai numai!am tipat si eu, la care toata lumea s-a uitat la mine. Scuuuuze!!!tip din nou si zambesc cu toti dintii. Inca mai eram murdar de spuma de lapte in coltul gurii.



Enjoy it! Nu stiu cand mai pot sa pun ...


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
ce drogatzi.. scrii asa de frumos..si comic.. si ai inspiratzie..si toate cele..de asta ador eu ficu tau..mai ale.s. is curioasa..stiu catzi place tom[parca, si totusi ai facut un fic cu bill fiinmd personaj principal..dubios..;d.. oricum il ador..asa.. oh gooosh..pe tom..sa zicem..il intzeleg cu ganja..da bill..nu`l vad in ipostaza descrisa de tine" mainile sus ...etc" ce maxim..;d..si ce dragutz trebuie sa fie bill cu spuma aceea de lapte pe buze ;x.. vaii. doamne.. tom si bruta.. cum sa`si stoarca tricoul in capu` ei? O.o si apoi o ia in bratze sa se linisteasca..un spitz in fund era mai bun ;d.. muhahaaa >;].. nu vreau ca tom s`o sfarseasca fiind cu vanzatoarea aia..;d.. ce? is sincera.;d.. in schimb vreau ca bill sa fie cu "plete`n vant" care vorbeste cu "frate" adica vorba ta.. anyway.. pe bune ca zici ca`s gay=]] hahaa.. tom se slaveaza din situatzie luand`o in bratze pe "apa`n cap" da bill ..cu spuma pe bot.. si sa`i mai zica tom ca seamana cu.. haha=]] mai greu.. anywya.. ce vor vorbi?sper sa scrii.. tom ..e centru meu de atentzie..so.. ;"> bitte nachste..

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
wow
e genial
tom:-w
lasa'te la draqu'de fumat
ai sa devii dependent la naiba:-w
nu'i asa ca tipa de la casa il salveaza?
i mean sa nu cada in patima asta a drogurilor:-ss
?:X::X:X:Xzi ca da
tom a fost nesimtit[-(
cum sa tipe la ea??
si cum sa.....ii stoarca triocu' in cap?
nepoliticos de'a dreptu'[-(
da' totu' s'a terminat cu bine cand el a luat'o in brate
la pieptu' lui protector
si gol
next


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
    Nu stiu ce s-a mai intamplat intre Tom si fata de la casa pentru ca eu am plecat. Ce-i drept, ea statea foarte lipita de el, iar el aproape ca avea ochii in lacrimi si nu stiu de ce. Tom este o fire destul de ciudata, complicata si mereu se schimba. Nu are un caracter pe care sa te poti baza. Nu poti avea incredere in el. Iti spune ca ii poti zice orice, ca nu va afla nimeni, dar a doua zi te trezesti ca toata scoala stie ce ai discutat cu el. Mi s-a intamplat si mie asa ceva si credeti-ma ca este oribil ca toata lumea sa susoteasca de fiecare data cand te vede pe hol sau pe strada.
     In sfarsit, am ajuns acasa. Mi-am lasat geanta pe canapea si m-am dus spre cainele meu. Era somnoros. Cred ca l-am trezit atunci cand am descuiat usa.
-Ce e, ma? Te-am trezit din somn? Ah, dar lenes mai esti! Mananc si eu ceva, iti mai povestesc ce am facut azi si dupa mergem la o plimbare!ii spun zambind si ma duc spre bucatarie privindu-l.
      Isi lasa botul pe labe si se uita somnoros prin casa.
      Imi pregatesc o salata cu ton. Spal niste salata, o tai, pun niste porumb fiert din cutie, ton maruntit, niste suc de lamaie si mayoneza. Amestec si gata salata mea cu ton. Incep sa mananc iar cainile vine si el si impinge castronul, pe care scria cu majuscule “SPANK”, cu botul pana ajunge langa piciorele mele.
-Ti-e foame? Nu crezi ca mananci cam mult si nu o sa mai agati nicio catelusa?
       Ma ridic de pe scaun si ii pun din sac mancare. Incantat, se ridica in doua labe, sprijinindu-se de mine cu celelalte doua, cu limba pe afara si dand din coada. Cum avea gura deschisa, ma ducea cu gandul la un zambet maret. Imi iubesc catelul.
        Am terminat de mancat, am strans de prin bucatarie, am spalat vasele si l-am asteptat pe Spank, apoi am iesit la o plimbare ca sa ardem toate caloriile pe care le-am acumulat amandoi. Nu am putut rata intersectia, dar era deja seara si nu era foarte multa lume pe strada. Ma plimb urmand drumul pe care l-am facut azi cu Julie, amintindu-mi de chipul ei perfect. Vocea ei imi rasuna in minte, iar sughiturile printre care incerca sa vorbeasca cand abia ne intalnisem si stateam amandoi pe banca din intersectie imi dadeau fiori pe sira spinarii.
        Niciodata nu m-am gandit cat de mult sufera fetele atunci cand se despart de iubitii lor. Chiar daca ea spune ca nu mai merge, pe moment sunt fericite, insa daca mai stau si se gandesc si-si amintesc toate momentele frumoase pe care le-au petrecut impreuna, incep sa planga si sa stea cu telefonul in mana citind mesajele de la el de acum o luna. Daca baiatul este cel care vrea sa se desparta, lucrurile decurg altfel pana la acest moment. Depinde de caracterul fiecareia, insa mi s-a intamplat si mie asa ceva si va spun din propria experienta. Fata a ramas nemiscata, cu ochii fixati pe mine, aproape lacrimand. Imediat s-a dezmeticit si a inceput sa tipe la mine furioasa, parca innebunise. Acea relatie durase un an si cateva luni, eu eram primul din viata ei sexuala si credea ca totul va tine o vesnicie, insa nu am mai simtit emotia, bucuria aceea specifica atunci cand o revedeam. Era mai mult o amica cu care ma sarutam si faceam dragoste. In acea relatie m-am descoperit pe mine, cat de romantic pot fi si cat de grijuliu atunci cand iubesc cu adevarat o fata.
      Revenind. A inceput sa tipe, sa arunce cu perne in mine, nu puteam sa o opresc. Stateam impreuna la mine acasa. Parintii mei o acceptasera si chiar o indrageau. Am reusit sa o prind in brate, plangea disperata, nu se mai oprea. Incepuse sa-mi para rau ca i-am spus ca vreau sa ne despartin definitiv. Poate daca ii spuneam ca vreau doar o pauza in care sa fiu liber, m-ar fi inteles, dar asa a zis ca eu i-am risipit foarte mult timp din viata. Plangea. Cand imi amintesc imi vine si mie sa plang. Era o fata foarte frumoasa, cu forme fine, dar pline, nu inalta dar nici o fata pitica, avea o inaltime perfecta pentru orice femeie. Nu era grasa deloc, de fapt, era potrivita. Avea ochii verzi si parul saten deschis, aproape blond. S-a oprit intr-un final din plans. Avea ochii umflati si foarte rosii, mai ales ca se frecase ceva vreme cu mana ca sa ia fiecare lacrima. A inceput sa faca bagajele, trista, dar cand a iesit pe usa era nervoasa.
        Am fost in acelasi liceu. Dupa ce am terminat si am absolvit liceul, peste cateva luni, am aflat ca a murit. Avea leucemie, nimeni nu a stiut. Nu mi-a zis nimic. Abia la inmormantare mi-am dat seama de ce imi tot spunea la despartire si si-a irosit timp pretios din viata...nu mai avea mult de trait.
         Regret si acum. Am facut-o sa sufere foarte mult. Daca imi spunea, vorbeam cu parintii si o tratam. Acum poate eram cu ea...inca o mai iubesc si imi este foarte dor de ea...



Un next mai mare. Maine nu mai pot sa pun, Luni nici atat pentru ca Marti dau teza la mate.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
oh saraca fata
pacat ca a murit:-j
daca bil ar fi stiut
macar ar mai fi stat cu ea cateva luni
pana murea
pacat.
nasol:-<
bill n'ar trebui sa'l mai caute cu privirea pe tom:-j

probabil s'a dus sa sarbatoreasca impacarea cu tipa:>
in stilu' lui.normal b-)

next


pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
pff  .. tom saracu..nu`mi plac persoanele cu astfel d edaracter.. ca a lui tom din ficu tau..  si le evit.. spank e un catzelush foarte istetz si dragalas..eu deja il indragesc si nuj dc..doar e un personaj dintr`o poveste.;] ma roog.. ce poveste trista a avut bill cu fata aceea.. mie mila de ea.. credema ca ea i`a dat "cipicii" dar vad ca el a fost porcu.. dar daca si acu`..dupa atata timp.dupa ce ea a murit..o iubeste.. ma intreb oare dc i`a dta shoshonii?.. O,o dubios.. ma rog.. sper sa aiba acuma bafta cu plete`n vant.. si vai cata dreptate avea bill cu mesjele..de dupa despartzire.. hihi.. fata care a murit pare sa fi fost frumushica ;x.. pacat de ea.. asta este.. bine ca nu l`a acuzta pe el nimeni  de moartea ei..inafara de ea=]]... mai naspa.. so.. maine nu potzi..luni invetzi..martzi dia teza..deci bafta la teza la mate..biaxx..mate.. asa..si miercuri e reculegerea..ma astept pe un joi la next.. abia astept..;x nexxt

EDIT:BAFTA maine la teza!!


Modificat de ღWeR BiN Ichღ (acum 16 ani)


_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Mersiiii!!! Am nevoie! Sunt foarte obosita cu proiectul de la Unesco x(

_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
by the way..cum a fost la teza?;d.. te`au ajutat urarile mele?;;] hihi..;d

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
A fost....bine! Cred ca asta e cuvantul potrivit, pentru ca am avut o problema la algebra de-mi venea sa ma urc pe pereti!
Sa vad daca pot scrie in seara asta, acum fac un proiect la istorie:|


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
pff.. ma bucur ca a fgost bine si nu ..nasol..eu ma bucur ca nu dau teza la mate=]].. hihi..istorie? clasa? eu fac istorie de`mi ies epe nas.. pff.. daca ai nevoie de ajutor.. ;d .. astept nextu.

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Mi-am spers lacrimile de la ochi si l-am chemat la mine pe Spank. I-am prins lesa si pornesc incet spre casa. Trecuse destul de mult timp, afara era aproape intuneric. Cerul era cenusiu spre negru. Cred ca va ploua. Grabesc pasul. Cainile este in fata mea, incercand sa alerge.
-Stai Spank! Nu mai am forta sa alerg cu tine!ii spun si imi inchid ochii, lasand sa cada peste fata mea primele picaturi de ploaie.
    O asa zi nu am avut de foarte mult timp. De obicei, zilele oricarui om se impart in doua categorii:zile bune si zile rele. O zi buna consta in reusite, in succese si in lucruri de la foarte bune in sus. Unii baieti spun ca au zile bune cand si-o trag cu o tipa pe care o urmareau de ceva vreme. Oamenii spun ca au zile bune cand tocmai au obtinut un contract banos. O zi rea este ca un terci servit de bunica. Se intampla numai lucruri rele. Baietii care doreau sa si-o traga cu acea fata extraordinara afla ca de fapt tipa are silicoane, iar acei sani ca niste bombe sunt falsi si nu adevarati cum le-a spus si i-a fermecat imediat. Iar oamenii pierd sume mari la burse.
   Aceasta zi, care tocmai s-a sfarsit, a fost o zi moderata, normala, despre care pot povesti multe, nu numai un singur lucru, daca a fost o zi rea sau buna.
   Uneori imi este greu sa ma exprim. Nu stiu daca vi s-a intamplat vreodata sa nu poti scoate doua cuvinte corecte pe gura. Daca va tremurau mainile sin u puteati sa spuneti nimic. Asa ma simt in fata ei. Nici acum nu stiu ce sa mai spun, imi imaginez ca este cu mine de mana si raman fara cuvinte. Este imposibil! Nu mi se intampla asa ceva! Imi vine sa tip cat pot de tare ca nu mai suport o singura secunda viata asta! Imi doresc sa fiu in locul cainelui meu. Toata ziua doarme, mananca si se joaca.
   Ajung acasa si constat cu stupoare ca m-a cautat si pe mine cineva. Mi-am lasat telefonul pe hol, de fapt, l-am uitat. Ma uit la numar si imi dau seama ca este chiar tovarasul meu iubit, de pahar, de tigari si de curve, Tom. Il sun si-mi raspunde foarte repede.
-Unde-ai fost frate?tipa in telefon, iar eu il indepartez de ureche.
-Esti cretin? Ce tipi ca descreieratul?
-Am nevoie de tine!tipa din nou.
-Daca mai tipi o singura data, iti inchid telefonul in nas si nici nu te mai ajut.ii spun destul de calm, dar eram foarte nervos. Strang in pumn si-l indrept spre telefon.
-Vreau sa ma ajuti cu bruneta.
-Sa te ajut cu ce...?
-Cu bruneta!
-Si ce vrei sa-i fac? Sa o fut in gura cand tu esti pe la spatele ei? Vorbeste clar, omulee!!
-Sa ma ajuti sa o cuceresc! Nu mai vrea sa auda de mine! Este nebuna!!
-Da, arata chiar ca o nebuna.
-Nu!! Este nebuna ca nu mai vrea sa auda de mine!
-Esti prost! Vii maine la mine? Te ajut cu niste sfaturi.
-Bine. Te pup dulce pe obrajorul tau catifelat!spune si-mi inchide razand.
-Da-te-n...



Imi pare rau ca doar doua persoane citesc fic-ul.:|


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737

da.stiu cum e.sentimentu' ala de zi normala,plictisitoare si totusi ai vrea mereu o pauza din zilele bune/rele ca sa ai o simpla zi normala.
sau poate plictisioare.pur si simplu o zi ca aceea.
"tovarasul meu iubit, de pahar, de tigari si de curve, Tom"
bill bill

nu te mai du la curve mama
ai sa vii cu sifilis
uuuuuuuu:>
marele macho tom se injoseste intr'atat incat sa ii ceara sfaturi lu' bill
i mean bill
the one who isn't that macho like he is
who doesn't know a thing about how to be cool in front of a girl
ce ti'e viata asta
nexT


pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
=]]...netxu asta a fost si comic [ca intotdeauna] si sad/normal... saracutzul bill..mie mai mult mi se pare ca a avut o zi terci..adica rea.. so..naspa.. nui bn sa zica ca vrea sa fie spank.. ca poate se adevereste si apoi se vede nevoit sa miroase fundurile catzelelelor din parc si  "shit"urile.. ;d.. noroc de tom care`i mai invioreaza ziua..ce dragutz e=]].. mi se pare disperat..la cat tzipa.. bruneta?tot bruneta si aia?[p.s: eu am cam uitat din nexturile anterioare;''>] a dracu tarfa..asta.. e buna ideea lu` bill cu "fututu`n gura" pe cand tom "i`o trage pe la spate"=]].. ar fi funny..si interesant..;d..poate incerci..sua nu..mi`a placut la nebunie cum ai descris prima jumatate de fic..ca acolo ai decsriri..;x ai un talent uimitor..poate vei scrie si cartzi..;d..hihi.. sii.. si mie imi pare rau ca doar 2 citim ficu.. pacat..ptr ca merita mult mai mult e uimitor..e ..fantastic.. pacat..dra nu tre` s ate intristetzi.. bucurate ca sunem si noi astia 2 =]]..;d..:">... si eu am tot atatzia si..is multzumita..ma bucur si de ei..;d.. deci...nexxxt ;x

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
Buburuzaa:*
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1076
       

vaii)

ce'am mai ras      


prea tare)

Next         


_______________________________________

.......like i'm the only girl in the world

pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
   Inchid geamul, iar de la usa se aude soneria. Tom ajunsese chiar foarte repede. Ii deschid si-l invit in casa, iar el se chinuia sa duca in brate o punga de care nu mai putea vedea in fata.
-Ce faci?il intreb si ii iau punga din brate. Era plina de pungi cu bomboane, chipsuri si alte lucruri nesanatoase dupa care sunt nebun.
-Am venit sa petrecem o dupa-amiaza ca intre baieti.ridica din sprancene si-mi da coate, zambind fericit.
-Bine, bine, termina! Ma faci sa ma simt ca un gay!i-am spus si am intrat in living.
-Ooo, esti in atmosfera Bill! Ai tras si draperiile!spune entuziasmat si-si arunca in gura o bomboana albastra care ii coloreaza imediat dintii, limba si putin din buze.
-Esti oribil!dau din cap si ii arunc o perna in fata.
-Bine! Am venit sa-mi dai sfaturi! Da-mi!
-Eu ti-as da altceva...
-Ce?!spune incantat.
-Mu...
-O, taci!!se incrunta.
-Bine, fii atent. Cand iti place o fata, nu te duci la ea cu o fata de disperat si incepi sa te rogi de ea sa fie cu tine.
-Nici n-as face asa ceva!spune oripilat. Dupa mine fetele alearga.
-Ma rog.imi dau ochii peste cap. Incerci mai intai sa-i fi un bun prieten.
-Poate fi mai greu decat credeam.
-Asa este. Trebuie sa-i dai sfaturi si lucruri din astea cu care tu esti cam strain.
-Invata-ma atunci sa dau sfaturi!
-Nu pot asa ceva pentru ca depinde de situatie. Da’ tu chiar atat de dobitoc esti? Daca ea iti spune ca iubitul ei o insala, tu cum ai sfatui-o?
-I-as spune...sa-l insele si ea cu mine.si zambeste cu toti dintii.
-Nuuu! Nu-ntelegi! I-ai spune ca ar fi momentul sa se desparta de el.
-De unde era sa stiu eu ce o sa faca ea...
-O sfatuiesti cretinule!
-Ma rog...
   Vad ca netotul asta tot nu intelege.Uneori poate fi asa un dobitoc, de fapt, aproape tot timpul este, dar acum deja intrece limita, abuzeaza de acest drept al omului. Desfac o punga de pufuleti cu sare si incep sa mananc cu pofta, band cola dintr-o doza. Stiu ca nu este bine ce fac, beau cola din doza, care a fost prin locuri murdare, dar momentan nu conteaza. Mai tarziu da, acum nu. Deschid televizorul si poc! Reclama la tampoane. Le detest! Imi fac scarba si daca este si vreo fata langa mine ma rusinez. Schimb repede programul. Tom, mai nesimtit de fel, nici nu observa cat de rosu sunt la fata. Hai Bill! Ce dracu’ faci? Esti cu un tip si petreceti putin timp impreuna. Oh, asta a sunat urat. Rau de tot.
   Fara nicio apasare, Tom isi scoate din buzunar pachetul de tigari si bricheta. Isi aprinde o tigara. Davidoff, desigur. Numai asa ceva fumeaza, este un vanator si se respecta.
-Ba! Omul junglei! Unde te trezesti? La mine in casa nu se fumeaza!
-Acum da.imi raspunde calm si relaxat, tragand mult din tigara apoi. In timp ce tragea se uita spre tigara si avea privirea crucis.
-Ai o fata...,ii spun si incep sa rad.
-Haha, a ta nici cand te uiti normal nu este prea frumoasa.si pocneste din degete in fata ochilor mei, apoi incepe sa rada pentru ca am clipit. Esti asa un copil, continua, apoi trage din nou din tigara.
-Mai bine asa ca mine decat ca tine, sa ma urasca toate fetele din cartier.
-Cum spui tu.isi da ochii peste cap si mai trage inca o data din tigara, care era aproape terminata.
   Niciunul dintre noi nu mai spune nimic pret de cateva minute. El parea foarte ganditor, concentrat la anume ceva, iar eu nu stiam ce sa fac. Ma gandesc, odata si odata tot trebuia sa vina acest moment, in care Tom sa-si caute si el o iubita cu care sa stea, dar m-a luat prin surprindere si chiar nu sunt pregatit. El are succes la fete. Mereu a avut. Eu am fost intotdeauna cel prostovam, care lua tot ce lasa el in urma. Acum de ce nu s-ar intampla asa?
-Ma gandesc...,spune si-si pune mana la barbie, sa pregatim o intalnire in patru.
-Nu vad de ce in patru.ridic din umeri si bag mana in punga cu pufuleti.
-O sun pe Wanda si ii spun sa-si aduca si cea mai buna prietena pentru tine.
-Nu cred ca vreau sa fiu de fata cadn tu incerci sa cuceresti o fata.
-Bill! Ma superi! De ce numai eu sa fiu fericit?
-Asta a sunat...cine esti si ce-ai facut cu prietenul meu?
   Zambeste si ma ia de dupa gat si-mi da castane in cap.
-Nu ma cunosti.
-O, ba da si inca foarte bine!
-Nu, chiar nu ma cunosti.repeta in timp ce cauta pe telefon numarul brunetei, Wanda. Iese pe balcon ca sa vorbeasca cu ea. Il aud cum rade si chiar pare fericit, eu de ce nu as fi? Poate ca acea fata o sa fie frumoasa si pe gustul meu, o voi uita pe Julie, nu ma voi mai gandi la ea si totul va fi perfect. Off, n-am mai vazut-o pe Julie de cateva zile.
-S-a aranjat! Maine-seara mergem sa le luam!intra fericit in camera Tom, apoi inchide usa de la balcon.
-Sa le luam? De ce-ai vorbit?
-E cum de ce! Nu esti tu cel mai bun prieten al meu?
-Nu stiu...
-O, ba esti! Vei vedea, o sa fie bine! Acum sa devoram pungile astea ca nu le-am cumparat ca sa ti le las tie si cainelui!



Un next ceva mai lung. N-am mai pus de 4 zile si recuperez. Sper sa nu fie greu la citit, este mai mult dialog. Enjoy it!


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737

tom se gandeste la el
doar la el
imi place fraza de sfarsit
"sa mancam pungile ca doar nu ti le las tie si cainelui"
normal,el a dat bani pe chestiile alea
bill
stii ca desi ai sa iesi cu tipa aia
n'ai sa o uiti pe julie
sau poate e chiar julie
mai stii?:>
tom la casa lui...slabe sanse


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Ma bucur ca te-a amuzat. Aveam o stare buna cand l-am scris si datorita acestui lucru a iesit asa : ))

_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
am pierdut cam mult... eu abia sunt la partea in care o conduce la Conservator si in care ii face prufu' morala

ce ma bucur ca Julie l-a bagat in seama!


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
scz d eintarziere..lenea.. a fost superb nextuu.. biigg..gigantiic.. nu ma stiu dceat pe mine ca dadeam nexturi asa=]] haha..in sfarsit inca o persoana..macar ptr o data..tom e sec..in cap..=]].. punga de dulciuri..d ece ma urasti bianca?=]].. iami iami..  da.. degeaba ii da sfaturi..ca s epierde in fatza si le uita=]] tot ce vrea el zice..  da mie`mi place de el si`asa..cap sec..;x.. e un scumpel..;x.. pervers.. paii..cine nu ar sti relatzia lor..pe bune c`ar zice ca`s gay..=]] bill roseste numai de la o simpla reclama cu tampoane =]] e clar..d`apoi daca`i zice gagiga" brb..ma duc sa`mi schimb tamponu".. plange?=]].. shoc.. culme.a. nostim ce dragutz e..si totusi e asa funny..;x.. daa.. s epare..ca tom ..a venit ptr sfaturi si pan` la urma..bill primeste sfaturile..  sper ca wanda sa fie prietena cu julie..asta da surpriz.a.si sutn convinsa ca asa este..sunt siiigura..si abia astept..netxuu... cic anu lasa si bietului catzelush.. neghiobu.. o palma la cur...ptrr rautate ;d.. asteeeept nextuu cu nerabdare..superb nextu asta..;x..  da la cata netxu lai bagat..nuj daca mai primim next urmatoarele 2 spatamani=]] .. glumesc... oricum.. nexxxt ;x

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
bietul Bill, se inroseste la reclamele pentru tampoane      ...
bruneta aia chiar nu stie in ce se baga. Tom e un mare dobitoc! Inafara de fufe si de mancare nu mai are nimic in capul ala sec!
sa ne pui next


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Inafara de fufe si mancare = )) Am inceput sa rad cand am citit! : ))

Am scapat de cele trei teze, insa mai am doua examene, la romana si la matematica. O sa incerc sa scriu acum ceva scurt, pentru ca voi ati fost bune si mi-ati lasat comm si eu trebuie sa fiu buna si sa pun ceva nou pe aici.

Sa termin cu religia lu' disperatu' asta de profesor! x(


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
   Am luat pe mine o pereche de blugi mai deschisi la culoare, un tricou negru, pe care era desenat un ursulet cu cap de mort, pe deasupra o jacheta mai subtire si conversii albi pe care era desenat numele trupei AC/DC. Intr-o borseta mi-am pus telefonul, niste bani, walkmanul, in caz de ma plictisesc, un pachet de guma, iar cheile de la casa si de la masina le-am luat in mana. Sunt gata de plecare!
-Pa Spank! Sa fii cuminte! Poate o sa vin cu o fata in seara asta pe aici, asa ca sa nu faci deranj!
   Catelul statea si se uita la mine ciudat. Probabil ca ma injura in gand, insa i-am zambit cu toti dintii si am trantit usa dupa mine, apoi am incuiat-o, dand cu putere cu prelocul in usa in timp ce invarteam cheia. Cobor fericit, sarind intr-un picior, iar un vecin cand ma vede se opreste din mers.
-Bill, nu mai esti un copil...
-Domnule, sunt fericit!ii spun zambind si merg mai departe.
   Ma urc in masina si pornesc spre...Tom nu mi-a spus unde ne intalnim!! Iau repede telefonul, in timp ce mergeam cu o suta la ora si-l sun.
-Tom! Unde sunteti?
-Puiule!spune fericit. Suntem la Sunset. Cred ca stii unde este...eu nu stiu sa-ti explic.
-Mai bine imi explica o baba care habar nu are ce este ala Sunset decat tu! Stiu unde este, multumesc! Te pup, gogosica!
-Si eu, dovlecelul meu!
   Nu-l suport cand incepe cu “puiule” si “dovlecel” si toate aceste apelative la adresa mea. Ma simt ca un copil cu tatal lui. In cateva minute ajung. Pe strada nu erau multe masini si am mers cu viteza. Ma dau jos din masina, desigur, dupa ce o bag intr-o parcare si merg spre intrarea restaurantului.
-Buna seara!ma salute chelnerul de la intrare.
-Buna seara!ii raspund politicos si intru.
   Ii caut cu privirea, iar de undeva din spate Tom se agita sa-mi faca cu mana. Ii fac si eu discret cu mana. Toata lumea se uita la mine din cauza lui! Ah, ce cretin! Statea langa scaunul de langa prietena brunetei, deci eu voi sta langa ea. Ce dragut Tom! Ce dragut! Normal!! S-a dus langa fata aia pentru ca arata mai bine ca Wanda! Te voi distruge! Ma duc spre masa lor, cu un zambet de toate zilele, dar cand dau noroc cu Tom scrasnesc din dinti.
-Nu te-ai tinut de promisiune!ii spun incet la ureche.
-Imi pare rau.imi raspunde sec.
-O, iti va parea!
   Fata de langa Tom se ridica. Parul brunet. Ochii albastri. Stilul simplu. Atat de original. Parul lung lasat pe spate, bratari in multe culori la maini, celebrul hanorac negru si mare Converse, incaltarile Globe si blugii negri, usor pe picior. Atat de frumoasa si de simpla. Cea care m-a acaparat de foarte mult timp si nu mi-o pot scoate din minte. Intr-un singur cuvant, Julie. Ma imbratiseaza si ma saruta pe obraji. Avea niste buze atat de moi. Roz. Nu era fardata.
-Bill, aceasta este Julie, prietena Wandei.mi-o prezinta Tom, la care ma uit spre el incruntat.
-Ne cunoastem.raspunde Julie si imi zambeste dulce.
   Nu ma pot impotrivi. Ma asez langa Wanda care il sorbea din priviri pe Tom in timp ce se stramba la meniu citind, probabil, mancarurile mult prea sofisticate pentru el. Ii spune ceva la ureche lui Julie, apoi ea zambeste si se uita la mine. Ma rusinez si ma lasa mai in jos pe scaun, privind in alta parte. Sigur Tom i-a spus ceva despre mine. Un chelner a venit spre masa si intreaba ce vrem sa comandam. Fiecare spune cate un fel de mancare si apoi ceva dulce.
-Un fresh de portocale si capsuni si o apa plata.comand si eu la randul meu.
   Dupa ce chelnerul pleaca, Tom se apleaca peste masa spre mine.
-Ce-ai frate?
-Nu stau mult.ii raspund, apoi ma uit spre Julie care ma privea fix.
   Scot telefonul din borseta, iar chelnerul imi aduce ceea ce am comandat. Cei de la masa aveau fiecare cate ceva de baut, iar acum asteptau mancarea lihniti. Umblam prin telefon pe la melodii, la poze, la jocuri, incercand sa nu bag de seama ca Tom tot flirteaza cu Julie, care se indeparta din ce in ce mai mult de el. Iau o gura din paharul de apa. Julie intinde mana spre sticla de plastica, ce avea pana la jumatate apa.
-Pot sa iau?ma intreaba, la care eu ridic imediat capul cand ii aud vocea.
-Sigur. Te rog!ii raspund, apoi raman cu privirea fixate pe ea in timp ce bea apa.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
eram sigura ca bill o sa se int cu julie
tom:-w
idiotele
julie e fata lu' bill,nu a ta[-(
da'te de langa ea acum
oricum..
tu cica
trebuia sa stai cu wanda nu?:-w
treci la locu' tau


pus acum 16 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
o, Billule! Daca ai chef de sarit ia-ti si o coarda dupa tine!Bietul vecin nu mai intelege nimic! 
"Puiule" , "gogosica", "dovlecel" deja  mi se face foame!
Tom, tu , imbecilule! N-ai voie acolo, porc spinos! Il enerveaza si pe frati-su si o face si pe Wanda sa se simta ca un pempers murdarit...
Daca tot si-a intalnit marea  iubire dc vrea Bill sa plece? Trebuie sa stea acolo sa-si scape domnita de degetele unsuroase ale lui  Tom.    Nextutz?                                                 


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Tom nu este fratele lui Bill in acest fic.


Cica "porc spinos" = )))) Ce.am ras cand am citit = ))


Next.ul nu stiu cand o sa.l pun.
Mai vreau cel putin un comm si oricum nu este scris. Sunt in examene deocamdata. Azi l.am dat pe cel la romana si pe 12 am la mate.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
Succes!
da,da, stiu ca Bill nu-i fratele lui Tom in fic, dar m-a luat gura pe dinainte  


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
   Eram din ce in ce mai stresat si nu stiu de ce. Ori din cauza faptului ca Julie statea atat de lipita de Tom, chiar daca inainte se dadea mai incolo de el, ori din cauza Wandei care tot incearca sa se bage cu mine in seama. Iau o gura din freshul meu si o privesc insistent pe Julie ce ii spunea ceva lui Tom despre facultatea pe care o urmeaza. Ii fac semn unui chelner daca in restaurant se poate fuma. Nu am vazut nicio scrumiera pe masa. Imi face semn ca nu.
-Tom, ai tigari?
-Da. Vrei sa incerci?
-Taci! Da-mi pachetul si taci!am zis nervos. Aproape am tipat. Imi da pachetul si apoi bricheta de pe care zambea pervers o tipa goala. Imi dau ochii peste cap si ies din restaurant.
   Pun o tigara pe buze si o aprind cu bricheta. Stateam pe trotuar, in fata restaurantului. Chelnerul de la intrare se uita la mine. Am tras in piept, dar am inceput sa tusesc puternic. Barbatul vine la mine si-mi pune mana pe spate.
-E in regula!ii spun. N-am mai fumat de foarte mult timp.
   Da din cap, apoi se duce la locul lui. Niste oameni foarte bogati, mi-am dat seama dupa tinuta lor, se indreapta spre el, iar femeia, cu nasul pe sus desigur, il intreaba de rezervarile facute pe numele ei. Acesta ii conduce la masa. Mai trag inca o data in piept. Tusesc din nou. Scot fumul afara din plamani. Simt o apasare puternica pe piept si imi este cald in interior. Mai trag inca o data din tigara. Incep din nou sa tusesc. Cativa oameni ce treceau pe strada se uita la mine. Mi-au dat lacrimile si cred ca sunt rosu la fata. Nu ma puteam opri din tusit. Am scapat tigara pe jos. Imediat m-a luat o ameteala puternica. Chelnerul de la intrare vine repede spre mine.
-Esti in regula?ma intreaba speriat. Hai inauntru! Iti trebuie niste apa rece!
   Ma ia si ma duce in restaurant. Ma aseaza pe un scaun, aproape de intrare si-mi aduce un pahar cu apa rece. Il beau pe tot. inca imi mai venea ameteala.
-Du-ma la masa! Te rog! La un tip cu codite negre in cap!ii spun si ma sprijin de el cand ma ridic, apoi cand merg.
   Cand ajung la masa, Tom isi intoarce privirea spre mine si se ridica repede de langa Julie pe care o tinea de dupa gat. Aceasta se uita la mine speriata si se ridica si ea de pe scaun. Wanda vine spre mine cu paharul de apa. Imi bag mana in el si-mi dau cu picaturile de apa de fata. Tom ma ia de brat si ma conduce spre baie.
-Ce ai?!!intreaba nervos. Uita-te la tine!!! Nu ai mai fumat de mult timp, de ce incerci acum?
-Tom, nu vreau sa tipi la mine sau sa-mi tii predica! Du-ma odata la baie! O sa vomit! Imi vine rau...Imi vine ameteala! Vad purici negri!spun ingrijorat.
   In secunda urmatoare totul se face negru in fata mea. Picioarele mi s-au inmuiat si ma lasa usor in jos, imi este cald, insa am pielea de gaina. Sunt transpirat pe spate. Ma doare capul.



Nu este foarte lung.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
auleu
bill nu stie cum sa se bage in seama cu julie
si din cauza asta
si a nervilor
trage din tigara
si ii se face rau
cel putin acum are atentia lui julie

next

Modificat de ₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵ (acum 16 ani)


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Multumesc ca se citeste dar nu se lasa comm ; )

_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
Imi place atat de mult cum scrii! MI se face asa de mila de el cand il vad ( adica citesc) in asemenea stare! E ciudata chestia asta caci deobicei, atunci cand citesc o carte sau vad un film, mi se face mila doar de animale care mor sau de copii. S-au poate Bill seamana  cu o lighioana simpatica... cu o rama... sau cu un cocos infumurat.
In fine, acum chiar ma enerveaza Tom! Daca n-a mai fumat de atata vreme nu trebuia sa-l lase sa se mai apuce. Era clar ca o sa i se faca rau. Probabil ca acum lesina si uite asa avem tot tacamul.

Spor la examene ! Asteptam next!


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
hai mah bianca
am citit chestia aia de la semnatura ta
nu o lua atat de drastic
sunt cateva sapt grele pentru toate/toti
majoritatea avem teze
abia mai avem timp sa intram
daca avem..
probabil esti in aceeasi situatie asa ca nu disepera
mai aspteapta cateva saptamani si vom vedem dupa aceea
da?


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Ideea este ca se citeste si nu se lasa comm. Adica, mereu cand intru pe acest forum la uit mai intai la vizionari si in fiecare zi sunt mai multe. Poate ca ma rog, or fi si cei care intra doar pentru fic.uri.

Eu astept. Dar nu stiu cat...


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
nu poti obliga pe nimeni sa'ti aprecieze arta daca nu vrea
p.s
poza cu tom e geniala
ce moaca de copil nevinoat si scump are


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Da, asa este. Mai stau cu el asa pana la vacanta. :| Sau poate voi mai pune un next, ca sa nu zica "nu ti.am lasat ca nu mai e nimic nou" :|

_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
Hai, BIanca!!! Te rugam noi mult! Oricum, o sa vezi ca in vacanta vei primi mai multe ca userii au mai mult timp. Cv micutz acolo! Macar 3 propozitii! nimic? nimic?

_______________________________________


pus acum 16 ani
   
Pagini:  1 2 3  

Mergi la