!ch~l!3b3~t0k!o~h0t3l
---
Lista Forumurilor Pe Tematici
!ch~l!3b3~t0k!o~h0t3l | Reguli | Inregistrare | Login

POZE !CH~L!3B3~T0K!O~H0T3L

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
andrum94 pe Simpatie.ro
Femeie
24 ani
Galati
cauta Barbat
27 - 80 ani
!ch~l!3b3~t0k!o~h0t3l / ღFan-ficuriღ / Naufragiat in inima ta Moderat de sehr:)viele:)Farben, tom, © Bianca
Autor
Mesaj Pagini:  1 2 3
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
   M-am trezit pe jos, in baie, in timp ce Tom ma uda cu apa rece pe fata. Am inceput sa tusesc. Imi venea usor ameteala si capul ma durea ingrozitor. Parca as fi dupa o betie zdravana.
-Bill, esti in regula?ma intreaba Tom destul de ingrijorat. Poti sa te ridici in picioare?
-Imi vine ameteala. Tine-ma de mana, incerc sa ma ridic.
   Il prind puternic de mana si-mi las toata greutatea pe ea. Aproape ca l-am daramat, insa sunt mult mai slab ca el si a reusit sa ma sustina. Am iesit din baie, iar cand am ajuns la masa, fetele erau in picioare si asteptau sa plecam. M-am simtit foarte prost sa o privesc pe Julie in ochi. Cine stie ce gandea acum despre mine? I-am distrus intalnirea cu Tom, m-am facut de ras in fata ei. Cred ca stiu care este cel mai bun adjectiv pentru mine:las. Am fost un las ca nu am putut rezista unei asemenea lovituri din partea lui Tom, desigur. Dar de ce ma tot plang? Eu nu i-am povestit nimic despre ea, nu stia nimic, deci are cale libera spre inima si patul ei.
   M-am uitat cu coada ochiului la ea si ma privea cu mila. In schimb Wanda, ma omora din priviri. Cred ca este foarte nervoasa pe mine. Dar, de fapt, fatoo! Tom este de vina nu eu! El a inceput sa se dea la prietena ta, nu eu, asa cum era vorba ca trebuia sa fac. Cred ca mi-a picat ceva in cap, toate sunt invers! Nu-mi place aceasta situatie. Deloc.
-Bill, te ducem acasa. Da-mi cheile de la masina.imi spune Tom serios si intinde mana spre mine.
-Nu!spun hotarat. Ma duc singur. Condu-le pe fete acasa. Ma descurc, putin tutun nu a omorat pe nimeni.
-Pe tine aproape te-a bagat in coma.continua prietenul meu si se uita spre mine incruntat.
-Am zis ca ma descurc!ii spun raspicat printre dinti si strang din pumni.
   O iau inainte, insa imi amintesc ceva si ma intorc spre ei. Caut prin buzunar niste bani si ii pun lui Tom in mana.
-Pentru apa si fresh. Ne mai vedem!si le fac cu mana, apoi plec.
-Ce pampalau...o aud pe Wanda cum isi spune parerea despre mine destul de tare.
   Daca ma intorc la ea acum, nu o sa-si mai pastreze mult parul brunet in cap. Si nici picioarele la locul lor. Si poate nici capul. Sunt un nervos ametit de tutun, deci sunt in stare de orice.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
ha ha ha
mi'l si imaginez pe bill cu mainile in capu' wandei)
wanda a fost nesimtita...
da' asta e partea a 2a
in sfarsit si'a dat seama ca s'a facut de ras
acum julie o sa'l creada un bleg...
sau poate nu?:-?
tom cu siguranta are cale libera spre patul ei
acum...nu cred ca julie o sa'l primeasca
bill e animal cand ii plateste in scarba lu' tom
neh neh
bill
n'ai cei 7 ani de acasa[-(


pus acum 16 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
Wanda e nervoasa pe Bill ca nu s-a dat Tom la ea? Cum mai vine si asta? Vacutzo, daca esti nervoasa da-i o copita-n poponeatza lui Tom, nu te razbuna pe ceilalti.
In starea in care e , Bill nu cred ca o sa conduca prea drept pana acasa... sa speram ca nu da de un tir sau mai stiu eu ce chestie mare si grea cu multe roti


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
ce faci Bianca? Mai treci si pe la noi? Nu ne uita!!!!!

_______________________________________


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Nu stiu de ce pe Mozilla imi apare mica de tot pagina de pe acest site. Mi.a luat ceva vreme ca sa gasesc Explorer fara virusi.
Nu stiu cand o sa pot sa scriu, acum sunt ocupata cu mediile, trebuie sa.mi fac media la desen, sa.mi iasa 10 ca sa am media de admitere 9,63.
Sa vad daca o sa pot scrie cateva randuri in seara aceasta.

Multumesc celor ce inca mai citesc ca nu m.au dezamagit ca ceilalti


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
spor la desenat, sa faci niste opere de arta!De fapt, daca desenezi la fel de bn precum scrii  nu-mi fac probleme!

_______________________________________


pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
hei:-?
n'ai terminat treaba cu desenu'?:-?
ne'ai uitat?:-s


pus acum 16 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
vezi ca vine vacanta si nu mai ai scuze!

_______________________________________


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Da, asa e !: ))


Acum am sa va pun o parte pe care am scris.o in aceasta dimineata. Sper sa va placa! Imi cer scuze pentru o intarziere atat de mare!






   Capul ma doare foarte tare, imi pocneste chiar. Ma ridic din pat, mai lent decat un batran, si ma duc spre bucatarie. Imi pun un pahar cu apa rece pe care il dau pe gat repede. Spank vine dupa mine in bucatarie si impinge castronul cu botul, pana ce se loveste de piciorul meu.
-Am inteles. Iti este foame. Imediat iti pun mancare, Spank!
   Dupa ce i-am pus de mancare, m-am dus sa fac un dus. Niciodata nu cred ca voi mai fuma! Nu stiu cum puteam sa fumez atunci cand eram adolescent. Avea dreptate mama, nu trebuia sa pun gura pe tigara, dar este ceva inevitabil, ceva ce toti vom face mai devreme sau mai tarziu. Urasc oamenii care afirma ca ei nu vor fuma niciodata. O, ba da! Si inca cum! Precum serpii!
   Ies din baie, ma imbrac, mananc ceva repede si apoi ies pe usa in pas alergator, de parca eram in armata si intarziam la apel. Deschid portiere si ma asez pe scaunul soferului. Cand sa rasucesc cheia in contact, telefonul incepe sa vibreze in buzunarul paltalonilor, apoi sa cante melodia mea reggae preferata. Bob Marley – Buffalo soldier. Raspund imediat dupa ce cantaretul rosteste cateva cuvinte pe ritmul linistit.
-Da!
-Bill, scumpule!de la celalalt capat se aude vocea fericita a lui Tom.
-O, domnul da semne de viata atat de devreme? Inseamna ca nu ai facut nimic cu Julie, nu?intreb ca sa par politicos, dar de fapt ma interesa in mod special soarta acestei fete.
-Vrei si detalii? Am dus-o pe Wanda, care inca mai comenta despre tine pe drum, si apoi am condus-o si pe Julie. La usa m-a privit in ochi, eu i-am dat o suvita de par peste ureche si m-am apropiat si i-am soptit ca mi-a facut placere. Ea a zambit discret, s-a ridicat pe varfuri si mi-a soptit si ea la ureche ca ar vrea sa ne mai vedem, apoi m-a sarutat usor pe obraz si eu am facut la fel cand mi-a venit randul. Sunt atat de fericit! Este foarte draguta Julie. Inafara faptului ca arata foarte bine, are ceva in cap si ...nu stiu, este ceva special.
-Da...,spun visator in timp ce prin gand ii auzeam vocea.
-Bill? Ma asculti? La cine tot visezi si tu?
-Ai fi surprins sa aflii!
-Dar apropo, tu de unde o stiai pe Julie? Ca si ea a ezitat sa-mi spuna. Adica, a zis ca iti stia numele si infatisarea, dar nu isi mai amintea de unde.
-Aaa...batea intr-o zi vantul si avea niste partituri in brate, stii ca este la Conservator, si i-au zburat si eu am ajutat-o sa le stranga. Nimic iesit din comun.
-Ne vedem azi?intreaba si-l aud cum trage din tigara.
-Aaa...,mainile imi transpira cand il aud cum da tutunul afara din plamani. Da, cred ca da.
-Bine atunci! O sun pe Julie si planuim o iesire in parc. Sa stam pe iarba. Mi-a spus ca o linisteste foarte mult, ca este placut si, mai ales, daca gasim si un loc ferit de ochii lumii, ar fi si mai bine!
-Sigur...dar de cand esti tu atat de atras de natura?
-Nu am mai fost in parc de nu stiu cand! Ar fi momentul sa mai dau si pe acolo!
-Cum spui tu...,ii raspund trist, apoi ii inchid.
     Ma las pe spate in pat si inchid ochii. De ce nu i-am spus lui Julie ceea ce simt pentru ea? Acum, imi voi vedea prietenul iesind cu tipa care m-a scos din minti!


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
:-w
in momentu' asta il urasc pe tom:-w
de ce se da la julie?:-w
vrea neaparat sa'si bata joc de ea?
ca oricum asta va face
bietu' bill(
next


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Doar un comm? In atat de mult timp? Sunt dezamagita.:|

_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
e lumea ocupata cu plecatu' in strainatati)

pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
   Cand sa ies din casa, Spank vine dupa mine. Ii imping botul cu mana sit rag usa repede, apoi o incui si cobor scarile cu cea mai mare lene pe care am avut-o vreodata. Nu stiu, sa fie lene? Sau imi este teama de ce o sa vad? Poate ca jos o sa dau peste Julie si Tom sarutandu-se ca doi nebuni. Se vor intrerupe cand imi vor vedea fata alba si trista.
   Inchid ochii cand sa ies din scara, apoi ii deschid incet. Tom statea sprijinit de perete, cu mainile incrucisate, jucandu-se cu cheile de la masina. Cand ma vede, isi aranjeaza sapca si ma intreaba cu un zambet maret pe fata:
-Mergem?
   Imi dau ochii peste cap si o iau inaintea lui.
-Mama, Bill! Ador sa te vad cum iti misti curul in acesti pantaloni negri! Ti-l scot in evidenta!
-Cum spui tu ...,ii raspund trist si urc in masina.
   Se pune pe scaunul soferului si cu 80 de kilometri pe ora ne indreptam spre casa lui Julie. Stiam adresa. Mai fusesem acolo decat o singura data, dar am retinut totul. Sentimentul de gelozie creste in venele mele atunci cand telefonul lui Tom suna si el raspunde fericit:
-Juliee!! Ce ma bucur sa te aud! Ce faci? Noi venim spre tine, suntem ...unde suntem Bill?
-La intersectie.
-Auzi, suntem la intersectie. Ne astepti afara? Bine!
   Imi las capul pe spate. De ce intotdeauna Tom mi-o ia inainte? Si eu sunt ala desteptul! Eu fac facultate, el freaca laba acasa! Sunt chiar atat de urat? Chiar atat de dezgustator? Nu am bale la coltul gurii!! Nu sunt un balos! Sunt un baiat frumos, inteligent, sensibil, cu o situatie materiala destul de proasta. Asta e!! N-am bani! Tom e instarit, eu nu! O sa sparg o banca!
-Bill? La ce te gandesti de zambesti atat de malefic?
-Cum sa ti-o trag in cur cat mai repede. Cand te vad mi se scoala grav!ii raspund rautacios.
-Ooo, ma dezgusti!incepe sa rada zgomotos si opreste masina.
   Julie, imbracata cu o fusta scurta, un tricou strampt si niste conversi in picioare urca pe bancheta din spate. Era naturala la fata si foarte buna la corp. Cred ca de fapt acum mi se...
-Buna baieti!spune fericita si-l saruta pe Tom pe obraz, foarte aproape de gura si pe mine pe...gura? Ha??
   Nu am spus nimic, am tacut din gura. Tot drumul spre parc m-am gandit cum era daca deschideam gura si o sarutam cu adevarat? Gestul ei mi s-a parut destul de aiurea, mai ales ca pe drum a stat in spatele lui Tom, ii masa gatul, il musca de acesta si il saruta incet, ii respira in ureche, dar toate astea cu ochii spre mine.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
nu e atat de groaznica realitatea, cat e inchipuirea ei
saracu' bill
e chinuit psihologic
mai ales de gandu' ca tom e un pierde vara si tot el ramane cu fata[-(
adica ce?
tre sa fii prost ca sa ai o fata?
ciudat:>
pe tom il pupa pe obraz si pe bill pe gura?:>
si tom nu a observa?
chioru'
uuuuuuu...
cred ca tom s'a simtit taaare bine cu julie in spatele lui
masandu'l si alea alea:-@
cat mai fierbe bill in suc propriu?:>
p.s. julie doar vrea sa'l faca gelos pe bill cu tom nu?:o3


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
De fapt, Julie se joaca doar. Vei vedea ca nu este atat de inocenta precum credea Bill la prima vedere.

_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
se vede ca nu e chiar asa de inocenta
Bietul Bill! O sa faca o criza de nervi pana la urma!
Macar daca mai venea si Wanda ca  avea si el cu cine sa se certe, sa-i mai treaca gandurile de la Julie.
Sper ca partea cu spartul bancii ramane doar o gluma. Parca-l vad cum se impiedica in mijlocul strazii, cu sacul de bani, chiar in fata sectiei de politie.
Tom chiar se indragosteste? Tom??? Trebuie sa ramana si el macar o data cu buza umflata.


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
O sa pun next-ul in seara asta.

_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
Ce bine!!!!!!

_______________________________________


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
  Ma intind. Ma jucam cu degetele printre firele de iarba, ascultand discutia pe care o purtau Julie si cu Tom despre...habar n-am. Imi placea sa aud vocea calda a lui Julie, rasul inocent. Desigur, nu-mi puteam lua gandul de la gestul ei de mai devreme. Nu-mi aminteam exact momentul sau cum s-a intamplat, insa simteam buzele ei peste ale mele. Era o senzatie ...pielea mi se face de gaina cand ma gandesc.
  Imi intorc capul in partea stanga si ii vad imbratisati, stand culcati pe iarba. Radeau. Tom se uita spre mine si imi face cu ochiul, apoi zambeste spre ea si o saruta pe frunte. Raman in aceeasi pozitie cu capul, doar ca-mi inchid ochii. Imi imaginez ca eu sunt in locul lui Tom. As tine-o in brate in continuu, nu cred ca i-as mai da drumul. Este atat de mica, de fragila, cere protectie prin modul ei de a fi, simplu, nonconformist. Corpul meu vibreaza atunci cand Julie ma atinge usor cu degetul.
-Ce ai?si zambeste cu toti dintii spre mine.
   Ma inmoi de tot. Am furnicaturi in palma. Undeva departe, in ochii mei...o iau usor de gat si ea se apleaca spre mine. O sarut. Ei ii place si se lasa peste mine. O tin in brate, mainile mele sunt pe spatele ei jucandu-se cu inchizatoarea de la sutien prin bluza. Este seara, privim apusul, apoi ne sarutam. Tanjesc dupa privirea ei. Mi-e dor de zilele in care doar o priveam de la distanta si nu aveam niciun contact, inafara de cel vizual. Nu-mi faceau atat de mult rau.
-Bill?intreaba si-si pune mana peste a mea.
   O retrag repede.
-Ce se intampla cu tine?se uita in ochii mei si ma prinde de mana. Ma strange. Unghiile ei intra in pielea mea.
-Aaah!gem usor. Inchid ochii si-mi musc buza.
   Cand ii deschid o vad cu o spranceana ridicata si cu zambetul pe buze. Nu era zambetul ei. Era un zambet pervers, malefic. Un zambet care m-a facut sa-mi placa si mai mult. Un zambet la care te gandesti noaptea, cand esti singur in pat.
-Iti place hard tie.ii zic si zambesc.
-Hard, hard!repeta si incepe sa rada, apoi se uita pervers la mine si continua, mai ales cu tine!si-mi face cu ochiul.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
wow
da' stiu ca bill nu se va plictisi deloc cu julie...
mai ales in pat

sincer?bill e mai slooooooow, iar julie e gata sa sara pe el....
oare ii face fata bill?
alt subiect de gandire pt bill
"...mai ales cu tine"
o sa aiba fantezii cu julie


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
  Mergeam in spatele lor pe aleea ce ducea spre iesire. Am stat in parc in jur de aproape patru ore, fara sa ne dam seama niciunul ca a trecut atat de repede. Ce pot spune, timpul trece foarte repede alaturi de Tom. Dup ace acest gand imi trece prin minte, imi dau ochii peste cap si zambesc in coltul gurii. Ma uit pe sub sprancene la ei, iar Tom o cara in spate pe Julie. Ea radea si tot tipa “la galop, calutule Tom!”. Desigur, avand fusta pe ea se vedea totuuuuul, dar nu aveam de gand sa termin eu acest spectacol extraordinar.
-Bill, unde esti?tipa Tom si se uita in stanga si in dreapta, apoi o da jos pe fata care isi aranjeaza fusta.
   Se uita in spate si ma vede zambind malefic si pervers. Se inroseste in obraji si vine spre mine. Ma ia de brat si se uita in sus spre mine.
-Nu a fost intentionat.
-Dar mie mi-a placut.
-Sunt convinsa ca ti-a placut.raspunde si-mi face cu ochiul, apoi se duce in fata la Tom, care mergea cu mana stanga in buzunar, iar in cealalta avea o tigara pe jumatate fumata.
   Ajungem la masina lui Tom. Ma urc pe bancheta din spate si, surprinzator, Julie se aseaza langa mine. Picior peste picior. O, maiculitaa! Ia-ma acum, te rog!! Incerc sa ma uit in alta parte, pe geam, dar ea vine spre mine si-mi sopteste la ureche:
-Stiu ca nu rezisti.
   Desigur, avea dreptate. Nu rezist!
   Tom porneste motorul si pornim pe strazile principale ca sa o ducem acasa pe Julie. Muzica din masina...imi linistea firea. Mai am putin si sar pe ea, dar singurul element din masina care ma incurca ingrozitor de tare este Tom. Inchid ochii si imi imaginez ca stau acasa, in patul meu confortabil, cu Julie a mea in brate. Privim tavanul, niciunul nu spune nimic. Ma intorc pe o parte, ea sta pe spate. Ma aplec peste ea si o sarut pe buze usor. Inchide ochii, apoi si eu. Ne impreunam mainile si continuam sa ne sarutam fara oprire...
-Bill? Iar ai ramas nemiscat. Te simti bine?
-Sunt bine, Julie. Tom, poti sa opresti aici masina? Ma duc spre casa.
-Am trecut de casa ta de mult! Aproape am ajuns la Julie.
-Nu conteaza, imi este rau! Vreau aer!ii spun si ma dau jos din masina imediat dupa ce opreste langa trotuar. Le fac cu mana si o iau printre strazi spre blocul meu.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
wow
julie vrea sa ii faca pe astia 2 sa se ia la bataie sau ce vrea?
interesant oricum:-?
si periculos
bill se simte fff bine
poate prea bine:>
la ce priveeliste ii ofera julie:>


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Cred ca voi inchide acest fic. Doar o persoana care il citeste si eu imi petrec ore sa ma gandesc ce sa mai urmeze.
Poate vi se par fite, nu-mi pasa. Vreau sa munca mea sa fie rasplatita. Si ideea este ca lumea da pe aici si poate ca si citeste, dar nu inteleg de ce nu se lasa un amarat de comm.
Eu las commuri la toate fic-urile pe care le citesc si cred ca merita sa fim fairplay.





  Ajuns acasa m-am dus direct in pat si mi-am inchis ochii. Am inchis ochii, insa intunericul se invartea cu mine. I-am deschis. Era mai bine asa, desi ma dureau ingrozitor de tare. M-am dus la baie, mi-am dat cu apa pe fata. Am pus dopul la chiuveta, am lasat sa se umple cu apa, apoi mi-am scufundat capul. Era rece. Era bine. Imi scot capul din apa si ma sterg cu un prosop. Aveam fata rosie. Niste cearcane movalii pe la ochi. Imediat dup ace ies din baie, ma duc in dormitor si ma intind in pat, pe spate. Priveam tavanul si ma gandeam...
   Ma ridic brusc atunci cand aud telefonul ca suna. Merg repede pana in bucatarie. Il iau de la incarcat si raspund:
-Da?
-Buna ziua, Bill! Sunt profesorul Hans.
-Buna ziua, dumnule!ii raspund politicos.
-Nu te-am sunat ca pe un elev, ci ca pe un cunoscut. Ce se intampla cu tine? Nu ai mai dat pe la facultate si nu mai este mult pana la examene. Ai pierdut foarte multa materie, informatii, care ti-ar folosi. Esti anul al doilea, baga-ti mintile in cap si nu te mai juca cu viitorul tau!!
-Aveti dreptate, insa sunt foarte confuz si ...va pot invita maine la o cafea? In centru. Vreau sa va vorbesc si mai ales, vreau un sfat de la un om pe care il respect.
-Bine fiule.
-Vin sa va iau in jur de ora 5. Este bine?
-Da, este bine.
-La revedere, o zi buna!
   Am inchis telefonul. Omul are dreptate, nu am maid at pe la facultate de...nici macar eu nu mai tin minte de cand. Fata asta ma acapareaza, nu ma pot gandi la altceva decat la ea si chiar daca imi face rau ca se tot da pe langa mine, insa deja vorbeste cu Tom despre o relatie, eu tot ca pe o fata cuminte, plina de inocenta si nesigura o vad.
   Ce este cu mine? Am innebunit? Nu mai gandesc cum trebuie?
   Imi pun mainile in cap si ma plimb in cerc in camera mea. Dau cu piciorul intr-un caiet de pe jos care se izbeste de perete, apoi cade si se deschide. Pe foile de matematica era desenat chipul lui Julie. Buzele ei groase, parul lung si ochii ce aveau o forma feminina ma fac sa-mi tremure picioarele. Ma las usor pe covor. Imi pun mainile la ochi, parul imi vine pe fata. Incep sa plang de nervi. Nu mai suport situatia asta, vreau sa mor!!!


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
cum sa vrea sa moara?[-(
julie...nu stiu sigur daca merita toata chestia asta
faza cu bagatu' capului in chiuveta...
ca in  Durch den Monsun.8->
profesoru' nu e unchiu'/bunicu' lu' julie?:-?
poate ii mai deschide mintea lu' bill
si'l face sa inteleaga ca julie se joaca cu unu' dintre ei
ori cu bill ori cu tom

inteleg ceea ce vrei sa zici prin "munca apreciata"
da' poate ar trebui sa o iei mai usor...
adica..vara mereu forumurile sunt cam parasite si lasate in paragina...

anyway
next


pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Profesorul nu are nicio legatura cu Julie.


Si mereu forumurile sunt lasat in paragina:vara ca toata lumea este in vacanta si restul este scoala.; )


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
Fake.Smile
~*BeBe*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 45
Bill are ganduri sinucigase    [ nici sa nu indrasnesti sa il omori >:| ]
ce-mi place de Julie, sa ii chinuie pe amandoi pana sa-si doreasca sa moara :]]
abia astept capitolul urmator sa vad ce o sa vorbeasca cu profu' ala o.o

si apropo, nu te lasa de fic, acum ai 3 care lasa comm [ sunt sigura ca sunt mai multi care citesc =.= ]

Modificat de Fake.Smile (acum 16 ani)


_______________________________________


We are all puppets in the hands of fate.

pus acum 16 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
o Doamne cat am pierdut
nu....cum sa stergi ficul?
scuze ca nu am mai citit...o sa recuperez maine si o sa iti las un comm...promit


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
vezi?
draqu' nu e asa negru cum pare>: )


pus acum 16 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
acest maine s`a transformat in azi

Wow...nu ma asteptam ca Bill sa o desparta pe Julie de prietenul ei
Moama Bill cu fumatul tau!Ai facut`o lata!Tom nu sie ca Bill o place pe Julie nu?Ar fi mai bine sa ii spuna.Daca sunt asa buni prieteni poate o lasa Tom pe Julie in pace.
Nu o credeam chiar asa pe Julie.Se joaca si cu Tom si cu Bill,dar mai ales cu Bill.Sunt sigura ca sufera din cauza ei.Si nu inteleg exact ce vrea sa obtina...ori vrea sa se razbune pe Bill pentru ce i`a facut...ori chiar il place pe Tom...ori vrea sa il faca gelos pe Bill...nu stiu exact,dar cu siguranta vreau sa aflu.Sper ca pana la urma va ramane cu Bill.

pune next te rog...si nu te gandi sa stergi ficul....
apropo scuze pentru dublu post


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
sorry ca am hiberna atata timp si am abandonat  my fav story.;x.. ce`i ador cand se  alinta cu puiule=]] gogosica si dovlecel.=]].. aracu spank.. cred ca  iar da o palma  peste cap mai degraba ca sa s etrezeasca..a plecat fericit..si parca stia ce urmeaza..eu stiam..era sigura ca julie e rpietena wandei..si tom..misoginu si cretinu care a invitat`o pe wanda in oras filtreaza cu prietena ei..cum sa nu`l tzii atarnat cu capun jos o luna deasupra unei toalete publice?=]...gata..i`a distrat atentzia fata cu sticla ei de apa..;]]..d efapt a lui bill.. nu se mai uita la poze melodii si jocuri... pff.. e lesinat ca o fetitza.. sarcau.;]] ce`o sa mai rada tommy de el=].. pff da ce dragu nu stie sa fumeze? mai bine o pufaia..da styrica tzgara.. d eparca siasa na stricat`o..  p mn ma enervat wanda inca d ela inceput de cand ia turnat lui tom apa in cap.. pampalauca e ea.. tarfaa.. cica no sasi mai pasreze paru=]] ar fi comic bill paruindu`se cu o tarfa.=]].. ararata ca doua gagici.. excitant..=]] e adevarat..cel putzin de 5 ori in viatza tot pui gura pe sigara..incepe cu ,curiozitate..apoi smecherie..apoi placere..dependentza.. si .. sicriu..=]] cred... vai .. mi se rupea sufletucand citeam intamparea li tom cu julie de peste noapte.. pff.. ce i`as fi trantit telefonu in cap.. merita  o talpa`n chept....;] aoleu la dracu puicutzule.. tom e bi.. ii place  tartitzica lui bill.. valeu=]] =]] cica nu`s balos..is frumos inteligent..in timp ce tom elabagiu=]].. mie nu mi se pare sarac chiar deloc..are masina apartamentu sau.. caine..facultate si nu e chiar sarantoc.. dar merita sasi incerce norocu cu o banca.. ii bagam telefonu pe gat cand auzeam fericirea din vocea lui tom.."auzi ..suntem la intersecftzie.." si el e cel care conduce=]..saloasa..s anu se aprpie de bill a meu..cu fundu sexabil.. dc la pupat pe gura? vaca.. imputzita.. vrea sa`l faca gelos pe bill..s eholbeaz ala el in timp ce  i`o scoala lu tom=]] eu cred ca daca continua va opri in primul stalp si ea pe volan cracanata.. siasa are fusta.. simplu/... tom nu tzine urechile ciulite sa ada declarazia aia pervesra a gagicutzie lui? ii place hard sa se rupa patu sub ea..si maia les cu bill ..a meu.. A MEU.. ;-s ce visator este bil..una doua viseaza ca s eimbratziseaza cu tarfulitza aia.. auzi..cica nu a fost intentzionat sasi arate curu.. pfailei..nu`mi imaginez cum aratau chilotzii lui bill atunci=]].. i s afacut rau de atata dragose cred ca.. sa priveasca,,foaarte funny.. cred ca a fost sa stea 4 ore sa s euite in gura lui tom sia lui julie a lui.... nu`mi place ca billie sufera din cauz ei..si e anu e inocenta deloc..e so tafa.. cu experientz acred... daca peirde atat d emult la facultate pica examenele si adios..  ma bucur ca s egandeste cineva cu adevarat la bill.. profu lui..sper sa`i vina mintzile la cap..si nu mai boci ca o puiculitza dinaia.. pitzi.. fii barbat billie..=].. sii.. stiu ca ai dreptate.ficu tau merita mult mai multzi cititori..dra din pacate forumu este ..parlog cum s`ar zice.. si nu cred ca ai fitze..din contra.si eu imi doresc asta la ficu meu..si orice autor isi dorese asta pt operele sale.. e logic..  sper sa e mai gandetsi sa nu inchizi ficu. ma distrugi..;d.. da da..eu asta care intra din an in paste si care cica is admin..itzi cer asta.. te roog..;o3.. imi cer scuze ca nu  l`am apreciat cat trebuia adica ca l`am abandonat.. .. o sa incerc s anu mai fie asa..cle putzin acu ca e vacantz anu va mai fi.. vei vedea... pune nextu te rog.. ;o3

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Este destul de lung acest next. Ar fi fost plictisitor sa-l impart in mai multe parti.

  Se pare ca ploua. Observ asta in timp ce iau o gustare, inainte sa plec spre locuinta profesorului meu de logica. Beau din cana ultimele guri de ciocolata calda, mananc repede bucata de sandvis care mi-a mai ramas, ma sters cu un servetel la gura in timp ce mestecam si ies pe usa foarte repede. Cheile mi-au cazut pe jos. Ma aplec sa le ridic, insa o mana micuta si slaba mi-o ia inainte. Cand ma uit in fata mea era vecina mea, o fata de vreo 25 de ani, cu o inaltime medie si care arata foarte bine. Ma inmoi tot. Imi da cheile si observ imensele ei unghii vopsite cu albastru inchis.
-Poftim!imi spune cu zambetul pe buze.
-Multumesc!ii raspund si incui usa.
   Inca mai era langa mine si ma privea cum invarteam cheia in usa. Cand termin ma intorc spre ea si coboram impreuna, discutand despre facultate. Ea si-a terminat facultatea acum un an si si-a gasit de lucru. Vrea sa-si dea si materul, insa trebuie sa stranga bani. Fiecare s-a urcat apoi in masina lui si a plecat. Este 5 fara un sfert si sunt pe drum. Profesorul meu de logica sta in acelasi cartier scump cu Julie. Stiu drumul, si desigur, o iau prin fata blocului ei. Am ghinionul sa o si vad. Statea pe treptele scarii, alaturi de Tom, el fumand si ea privindu-l. Apoi au inceput sa rada. Mi-am continuat drumul. Vad casa profesorului meu si opresc in fata ei. Domnul abia iesea din casa. Imi face cu mana si coboara incet scarile. Ies din masina si il ajut. Ii deschid portiera si se aseaza confortabil pe scaunul din dreapta soferului.
-Ce mai faci, Bill?
-Nu tocmai bine. Dumneavoastra?
-Scriu o noua carte. Am nevoie de o multime de informatii. Este despre al doilea razboi mondial.
-Cum ati ajuns la istorie?
-Cand eram tanar am terminat facultatea de istorie, in paralel cu cea pe care o faci tu acum.
-Ati muncit atat de mult. Niciodata nu v-ati simtit obosit, secatuit de puterni? Nu ati simtit nevoia sa luati o pauza de la tot si sa va izolati? Sa va gandit numai la dumneavoastra...
-Am avut o viata plina si am stat cu parintii pana au murit. Dupa m-am casatorit. Nu am fost singur cum esti tu, mereu am avut pe cineva alaturi si doresti sa-ti petreci timpul cu acea persoana speciala.
-Am prieteni...
-Nu ma refer la prieteni, nu am dat exemplu prietenii. Familia. Tu esti singur, vrei sa te izolezi pentru ca simti ca nimeni nu te doreste si de fapt, crezi ca le faci un bine daca nu mai stai cu ei.
-Simt ca nu le sunt de niciun folos! Mai ales ca ...
-Este si o fata la mijloc?
-Nu...adica, da, este, insa ...a fost o nebunie din partea mea!
-Te-ai indragostit fara sa vrei?
-Cred ca este vorba de obsesie. O tot vedeam cand veneam spre facultate si m-a cucerit. Nu mi-a adresat niciun cuvant pana cu ceva vreme in urma. Era speriata de mine, parea asa de inocenta, adoram sa o vad cum se cufunda in hanoracul ei negru cand ii era frig. Eram asa de bucuros ca stateam la semafor, ma uitam disperat ca sa o vad pe ea. Se pare ca m-am inselat in privinta ei...nu cunosc atat de bine oamenii incat sa trag concluzii fara sa-mi vorbeasca macar o data.
-Asta nu este obsesie. Pur si simplu ai facut o pasiune pentru ea. Este o dragoste de copil. Esti un copil...tanjesti dupa cineva care sa te iubeasca, te simti singur. Vorbeste cu ea.
-Nu pot. Cel mai bun prieten al meu...,insa nu termin sa-i spun deoarece ma intrerupe.
-...s-a bagat.
-El o place, ea il place. Doar eu sufar de acolo. Sic el mai enervant lucru este ca eu am vazut-o primul!!
-Femeia nu este o prada ca sa se decida cine a vazut-o primul.
   Am tacut amandoi. Eu am parcat masina si ne-am dat jos. In jurul nostru erau numai cafenele. Ne-am asezat pe niste canapele galbene. Erau din impletituri din lemn, acoperite cu niste perne galbene. Un baiat imbracat impecabil ne aduce doua meniuri si comandam imediat. Doua cafele. Am inceput sa ma joc cu cheile de la masina, in timp ce profesorul ma privea atent.
-Motivul pentru care ne-am intalnit este ca vreau sa te ajut sa treci anul acesta de facultate. Esti la pamant. Ai numai note mici, examenele nu ai cum sa le treci acum pentru ca ai pierdut foarte multa materie. Esti atent?imi face semn cu mana.
   Eu ma uitam dupa o fata care avea o fusta foarte scurta. Se apleaca si ...profesorul imi intoarce privirea spre el.
-Vorbeam singur deci.
-Ma scuzati. Continuati.
-Ai putea sa platesti sis a mai dai inca o data examenele in septembrie?
-Parintii mei imi trimit o suma nu foarte mare. Dar daca voi economisi ...
-Iti voi da eu banii de care ai nevoie ca sa-ti platesti examenele.
-Domnule, este foarte frumos din partea dumneavoastra, insa nu pot accepta.
-De ce? Iti este rusine?
-Intr-un fel.
-Te ajut. Esti un baiat capabil si poti ajunge foarte departe. De ce sa lasi o fata sa-ti strice viitorul?
-Imi puteti da timp sa ma gandesc foarte bine la acest lucru?
-Doua zile. Te rog sa accepti.
   In restul timpului petrecut impreuna am vorbit despre lucruri banale. Mi-a povestit ca a fost portar in echipa din liceu si ca nu prea statea pe la ore pentru ca avea antrenamente. L-am dus acasa, iar gandul meu nu era la facultate. Era la Julie. Am trecut prin fata blocului ei, insa nu era nimeni pe trepte. Mi-am amintit imaginea de azi:ea, alaturi de Tom, amandoi zambind.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
ha ha ha
bill e un curvar>: )
intai vecina, apoi tipa cu fusta scurta de la cafenea:>
nebunule

tom si julie:-w
nasola priveliste..
adica nasoala pentru bill....
ma bucur ca macar cineva il ajuta pe bill...
sau cel putin incearca...
poate o sa reuseasca sa termine facultate cu putin ajutor de la prof....
si o sa reuseasca sa'si faca un viitor...
da' cum ramane cu julie...?
de fapt, nu neaparat cu julie,ci cu viata amoroasa a lu' bill?
o fi julie aleasa lui,nu o fi..?


pus acum 16 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
Si eu care credeam ca Tom e un Casanova ,dar Bill se uita dupa toate.
Uf ce naspa ca nu poate recupera materia ca sa treaca cu bine peste examene
Deci Julie chiar il place pe Tom nu?Si Tom pe Julie?
Poate se indragosteste si Bill de altcineva..sper..cineva care sa il merite..nu sa fie ca Julie.Sper sa nu se stie prietenia lui cu Tom din cauza ei,desi nu m`as mira

pune next


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
Fake.Smile
~*BeBe*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 45
bill mama, ce faci? te uiti acuma dupa fiecare fata ce o vezi pe strada [ma rog, pe casa scarii si in cafenea, da' ati prins ideea : )) ]
bun... in clipa asta nu am nici cea mai mica idee despre ce se va intampla in continuare :|, totusi sper sa accepte "oferta" facuta de prof si sa nu renunte la julie 
is curioasa ce se va petrece cand julie isi va arata adevaratele inttentii [care or fi alea...]

un next, ceva, poate tot lafel de mare, cand primim? 

Modificat de Fake.Smile (acum 16 ani)


_______________________________________


We are all puppets in the hands of fate.

pus acum 16 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
next?

pus acum 16 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
   Stateam intins pe canapea, cu geamul larg deschis. Se auzeau picaturile ploii. Si in rest, liniste. In surdina se aud niste rasete de afara. Imi deschid ochii. Imi sterg lacrimile de pe obraji, apoi ma ridic incet. Printre dintii inclestati nu pot sa rostesc decat numele ei.
-Julie!
   Apoi a urmat o criza. Am luat un scaun si l-am aruncat spre perete. S-a auzit o bubuitura puternica, apoi scaunul a cazut pe jos, cu spatarul rupt. Mi-am pus mainile in cap si am inceput sa ma invart prin camera, fara sa stiu ce fac. Rasetele insistau afara si se auzeau din ce in ce mai tare. M-am dus repede la geam si m-am uitat disperat in toate partile. Eram nervos. Ardeam de manie. Eram transpirat tot de la starea in care eram.
   Zaresc doua capete in departare. Imi era frica de ce o sa vad. Imi pun mainile pe fata si gem de durere. Incep sa simt emotiile in palma, am furnicaturi. Urasc aceasta senzatie! Ma simt descoperit, cred ca toata lumea isi da seama de simturile mele, de ceea ce traiesc. Simt ca ...durerea! Este groaznica! Simt durerea in suflet. Suflet. Forta nevazuta care ghideaza corpul.
   Cele doua capete sunt acum in dreptul scarii mele. Tom. Julie. Ma simt gol. Radeau, se simteau bine. Tom are mana pe un umar de-al ei si zambea satisfacut. Ea ii tot spunea ceva. Se opresc putin mai incolo. Eu sunt jumatate pe geam afara. Bill!!! Te rog, opreste-te! Te rog, Bill! Inceteaza! Este o obsesie!! Bill? Ma auzi? Te strig de ceva vreme aici dar se pare ca nu te mai gasesc.
   Unde sunt eu de nu ma mai gasesc?
   Ea se ridica putin pe varfuri ca sa ajunga la urechea lui. Ii spune ceva, iar el incepe sa rada. Cand cineva ii vorbeste la ureche se gadila si incepe sa rada. Merg mai departe. Sunt lasat in urma ...
   Cad in capcana ispitei. Din nou. Fara sa ma mai controlez, ma duc in bucatarie si scot un pachet de tigari din care lipseau doar patru. Il tineam intr-un sertar pentru cazuri extreme. Stiam de ce fac asta. O aprind cu un chibrit care imi arde apoi degetul si trag ca un nesatul din tigara. Nu mai tusesc, insa imi este destul de aiurea cand trag in piept. Ceva ma arde pe gat, apoi din ce in ce mai jos. Tot corpul mi s-a incalzit si nu e de la nervi. Bat din picior pe un ritm violent. Ma duc la geam sit rag din nou din tigara. Scot fumul intr-o linie dreapta, care dispare in aer. Asta sunt eu! Un fum ce dispare in aer, o umbra.
   Mi-a sucit mintile.
   Julie, imi esti fructul oprit. Ma ambitionez inzecit sa te am. Te voi avea!



_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
Auci...nu imi place comportamentul lui Bill
Pe zi ce trece o ia razna!Nu mai invatase uita dupa toate de strada,fumeaza,devine violent.O farte si aa nu si`au gasit alt loc in care sa rada?Fix acolo?Credeam ca Julie e altfel ,dar are un comportament de vagaboanta ca sa nu zic deva mai urat .
Nu imi plac ultimele lui cuvinte.Ma sperie!

pune next


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
Fake.Smile
~*BeBe*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 45
Bill ma sperie o.O
La un moment dat am crezut ca o sa se arunce pe geam, sau cand s-a dus in bucatarie am crezut ca merge dupa un cutit O.O
Dupa ultimele cuvinte scrise, mi-ar fi mila de Bill, dar cred ca mai degraba mi-e mila de Tom o.o
Julie chiar ca a devent o obsesie .-.

nextul? 

Modificat de Fake.Smile (acum 15 ani)


_______________________________________


We are all puppets in the hands of fate.

pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
wow
ce next alert
bat pariu ca daca bill o tine in ritmu' asta
o sa comita ceva necugetat
poate o sa o violeze
sau pur si simplu o sa o cucereasca pe julie, o sa i'o traga si o sa o paraseasca dupa aia
devine un monstru...
mi'e teama...


pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
   Imi iau mana de pe fata plansa si ma ridic incet de pe jos. Am stat in genunchi in fata geamului timp indelungat, plangand. Ma gandesc ca sunt atat de slab ca plang, insa mi se pare un gest curajos. Nu orice baiat plange. Nu orice baiat isi arata sentimentele. Ma sprijin de scaun. Am capul in jos, parul imi acopera fata. Lacrimile inca mai curg pe obrajii fierbinti. Durerea din suflet inca nu a disparut. Il simt gol, ca o gaura neagra gata sa se formeze in mine.
   Merg spre baie incet, cu pasi marunti. Pantalonii aproape imi cadeau de pe mine, iar tricoul era foarte sifonat. Ma spal pe fata; aveam ochii umfati de la plans si foarte rosii. Ma tin cu mainile de chiuveta si ma privesc in oglinda. Nu ma vad pe mine. In fata mea este doar un om distrus, un om care nu se mai regaseste pe sine, ce sufera dupa o fata care il raneste de cand a vazut-o prima data. Am impresia ca timpul s-a oprit in loc si ma asteapta pe mine sa-mi revin, insa ma grabeste atat de mult incat cred ca sunt intr-o masina ce ma duce cu foarte mult in viitor. Eu nu imi vad viitorului, este negru.
   Totusi, am de luat o decizie foarte importanta. Daca sa-mi dau sau nu examenele, daca sa trec anul sau sa renunt la facultate si sa-mi gasesc de lucru, sa-mi afund durerea in munca. Insa pot sa ma inchid in mine, sa invat, sa iau examenel si sa nu ma mai intereseze de ce se intampla in jurul meu pentru foarte mult timp. Sa uit totul ...si sa ma trezesc peste ceva vreme intr-o lume noua in care totul sa fie numai pe placul meu. Dar cand ceva trebuie sa fie cum vreau eu, inseamna ca este inclusa si Julie si ...o voi lua de la capat. Ma tot rotesc intr-un cerc, este ca un lant trofic.
   Ies din baie si ma indrept spre telefon. Formez numarul profesorului meu de logica, domnul Hans, care am descoperit ca este un om special, un desavarsit ascultator si care se dedica muncii sale, elevilor sai. Suna. Peste cateva secunde aud vocea calma si foarte joasa.
-Da?
-Buna ziua, domnule! Sunt Bill Kaulitz, elevul dumneavoastra!
-Te-am recunoscut, tinere. Ce mai faci?
-Ma tot gandesc la propunerea dumneavoastra, la ajutorul acordat si am luat o decizie. Accept.
   A urmat cateva momente de tacere. Niciunul dintre noi nu a zis nimic. Il asteptam pe dansul sa spuna ceva, inima imi batea foarte tare.
-Ma bucur ca ai acceptat. Chiar nu doream sa aud un raspuns negativ. Eu voi pleca din oras pentru cateva zile. Cand ma voi intoarce o sa te sun si vei trece pe la mine sa-ti dau banii. Apuca-te sa inveti! Citeste-ti notitele de la inceputul anului, iar ceea ce ai pierdut vei recapitula cu mine. Te rog, nu ma dezamagi!
-Nu am de gand sa fac asta. Nu voi mai dezamagi pe nimeni ...
-Ai mai vorbit cu acea fata?
-Din pacate nu, nu sunt in stare sa vorbesc cu ea. Prietenul meu cel mai bun...intelegeti.
-O...imi pare rau!
-Da...Va multumesc pentru tot!
-Nu ai pentru ce! Vreau sa ai un viitor! Din prima clipa in care te-am vazut te-am indragit!
-Va multumesc! La revedere!
-O zi buna, tinere!
   Am inchis telefonul. Nu sunt deloc incantat sau bucuros. Gandul meu este la Julie. Ma asez pe jos, ma sprijin de piciorul mesei, imi pun fata in palme si incep sa plang cu zgomot, suspinand. Durerea imi strapunge corpul. Tip. Capul mi se invarte. Ma las usor in jos, plangand in continuare. Inchid ochii...in minte imi apare doar imaginea ei, asa ca ii deschid repede si ma ridic, insa ma dezechilibrez. Pun o mana pe masa, incercand sa ma tin pe picioare. Reusesc.
   Nu mai suport sa stau departe de ea, asa ca iau telefonul si o sun.



_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
Ma bucur ca a luat in final aceasta decizie si a acceptat banii.E mai importanta cariera lui,viitorul lui, decat fata aceea,Julie care nici macar nu il baga in seama se pare,nici nu ii pasa de el.Mi`e atat de mila de el.Se autodistruge..defapt cine vorbeste ca si eu ma incercat sa fac asta.In fine...deci a hotarat sa o sune.Intr`un fel e bine ,dar de unde sa stiu eu ce gogosi ii mai spune si Julie aia.Sper totusi sa se comporte frumos cu el si sa ii impunatateasca cat de cat starea de spririt.

pune next

Modificat de Pervert Wafer (acum 15 ani)


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
e bine ca a acceptat ajutoru' profesorului
poate studiu il va tine ocupat o vreme
si nu se va mai gandi atat de mult la julie
ce ii spune?


pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
   Am planuit la telefon ca maine, adica azi, sa ne intalnim toti trei si sa le spun ce am de cand sa fac. Nu sunt atat de dornic sa afle Tom ce vreau sa fac cu viitorul meu, insa pentru Julie accept orice. Orice!
   Aranjez putin prin camera, ma duc la magazin si cumpar niste sucuri, chipsuri, bomboane, popcorn. Fructe, desigur. Imi plac foarte mult fructele. Plimb cainele si cand ajung in casa ma duc direct in bucatarie sa fac ceva de mancare. Pregatesc blatul, il las sa creasca, intre timp tai sunca, dau prin razatoare cascavalul, scot samburii maslinelor, tai felii subtiri ardeiul. Bag pizza la cuptor.
   Stateam la geam si trageam din tigara. De cand cu tot acest stres pe mine am inceput din nou sa fumez. Nu sunt mandru de fapta mea, dar macar ma mai calmeaza putin. In fata blocului meu parcheaza incredibila, scumpa, magnifica si bineinteles, masina lui Tom! Ii fac chiar si reclama! Fetelor, baiat sau barbat singur, bogat si cu o tipa langa el care vreau sa fie a mea! Cand iese din masina imi face cu mana fericit,apoi se duce sa-i deschida usa lui Julie. Era imbracata cu o rochie din matase naturala ce ii venea ...perfect! Avea un decolteu mare, asa cum ii place lui Tom. In picioare niste pantofi cu toc cui. O ia de mijloc si o saruta. Perfect Bill! Este un norocos sa vezi asa ceva. Tom se uita la mine in sus si-mi face cu ochiul, apoi incuie masina automat, doar apasand un buton. Vin spre scara. Ma duc repede la usa si o descui. Arunc tigara in chiuveta. Ma uitam pe vizor, iar cand sa sune la usa le deschid.
-Buna, frumosilor!le spun cu un fals zambet pe fata. Intra amandoi, se descalta iar eu le dau niste papuci pufosi.
-Frumosule, ce faci? Aici miroase a fum de tigara!spune Tom suspicios si intra in bucatarie.
-Stii, eram cu tigara pe geam cand ati venit.ii spun, iar mai apoi continui foarte incet, doar pentru mine, erai prea ocupat ca sa fii atent la mine.
-Buna Bill!spune Julie si se apropie de mine. Ma saruta pe ambii obraji, apoi imi face cu ochiul.
   Tom era cu ochii pe ea. Am vazut cateva priviri intre ei. M-a speriat pana si pe mine Tom. Intram in sufragerie, iar Julie nu mai spune nimic. Era tacuta, ganditoare. Se uita disperata in jurul ei. Statea langa Tom, lipita de el, cu capul pe pieptul lui, insa privirea la mine. Avea o privire speriata. Imi cerea ajutorul...avea nevoie de ajutor.
-V-am chemat sa va spun ca...
-Te insori?!intreaba fericit Tom.
-Nu! Taci si asculta-ma! Situatia mea de la facultate nu era una tocmai buna de ceva vreme.incep si vorbesc si ma uitam doar la Julie, insa Tom credea ca ma uit la ei, nu doar la ea. Insa, profesorul meu de logica, domnul Hans, imi ofera ajutorul sau financiar pentru a-mi da examenele la toamna, in septembrie, inainte de inceperea noului an universitar.
-Felicitari, Bill! Ma bucur foarte mult pentru tine! Te pui pe invatat serios, nu?spune entuziasmata Julie.
-Da, nu prea voi mai iesi din casa. Tom imi vei lipsi ...dar daca ma gandesc mai bine, nu!
-Sentimentul e reciproc, iubire!spune si vine spre mine si ma imbratiseaza.
-Bine Tom, gata! Ar fi momentul sa ma lasi! Ma sugrumi!!!
   In restul serii am vorbit, am mancat minunata mea pizza care sper ca le-a placut. Intr-un fel eram fericit, aveam o noua sansa de a reusi in viata, sunt multumit de alegerea mea, insa de fiecare data cand o priveam pe Julie ma ajungea nostalgia. Nu numai pentru faptul ca nu o pot avea si acum regret mai mult ca oricand ca nu am fost in stare sa-i spun ce simt, dar si pentru ca era trista, speriata. Parca isi gandea foarte bine fiecare miscare.
   Era deja tarziu. Eu si Tom vorbeam despre fotbal. Stateam amandoi pe fotolii, iar le turna niste suc in ambele pahare. Julie era intinsa pe canapea, destul de plictisita, privindu-ma insistent. Eram incordat ca o fiara gata sa sar pe ea. La cat de bine arata in acea rochie, in minte aveam imaginea unei partied de sex salbatic alaturi de ea.
   Pe Tom il cunosc de foarte mult timp. Am fost colegi de clasa in generala, liceul l-am facut impreuna, insa in clasa a12a Tom a picat examenele si nu a reusit sa intre la o facultate, insa eu da. Nu as putea sa-i fac una ca asta, sa-i fur iubita, desi si el mi-a facut asa in clasa a9a. Vreau sa-i demonstrez ca nu sunt ca el, dar de fapt nici nu am cum sa fac asta. Nu stie ca-mi place iubita lui.
   El tot palavagea ceva despre echipa nationala de fotbal, iar eu o priveam pe Julie. Se uita la unghii in acest moment. Isi ridica privirea spre mine. Isi umezeste buzele, apoi isi ridica pieptul. Ah!! Pacat ca langa mine este iubitul tau, Julie!


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737

"parcheaza incredibila, scumpa, magnifica si bineinteles, masina lui Tom!"
geniala faza
julie se da bine la bill
si bill perversu':>
se gandeste la sex salbatic cu julie:>
pervers mai e omu' asta


pus acum 15 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
imi place cum i`a facut publicitate lui Tom
cred ca daca nu era si Tom sigur ar fi sarit demult pe Julie...saraca fata
eu in locul lui Bill as incerca sa o fac pe Julie sa sa indragosteasca de mine (desi nu stiu cum)si dupa sa i`o fur lui Tom asa cum i`a facut el lui Bill...stiu stiu..sunt o rea ...asa am fost mereu
Bill pare asa cumintel da el defapt de gandeste numai la sex salbatic cu Julie...
aici a dreptul sa spun ca Tom e prost...nu a intrat la facultate deci am dreptul

pune next


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
acum nu mai incepi nici macar cu faza " e destept... nu foarte" o iei direct cu prost    

e lenes, puturos si nu-l merita pe frati-su ( scuze ca zic asa , dar mi-e mai usor ) ca prieten

Bill fierbe in suc propriu ... cred ca o sa iasa foarte crocant... oase prajite cu sos de rosii... doreste cineva?

Tom e nesimtit si schimba femelele ca pe scobitori.... Bill ar trebui sa i-o fure ... la propriu... sa se duca intr-o seara si sa o ia pe sus

Tom , porcule .....
de fapt, daca stau bine sa ma gandesc el nici nu stie ca Bill e indragostit de "animalul lui de companie" , nu?


in fine...

sa nu mai zici prostii cum ca inchizi ficul.... mai bine astepti pana primesti cate commuri vrei si dai abia apoi next
asa cei care citesc si nu posteaza nimic o sa se plictiseasca de asteptat si o sa se puna pe scris


ps: grozav ficul! imaginatie bestiala!


next!


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
omg... ce profesor simpatic are.. ce cunoaste ca e un basm..nu cred ca exista astefel de profi ..cle putzin in romania nu..;]]..profu e bogat.. ulala;x.. creeam inves..d abill nu pare sarac..din contra.. are bani.. deajuns siimai si raman.. spre deosebire de tom.. care pare ca nare ce face cu banii tichsitzi in buzunare... ma speriat bill.. nu credema ca va face ceva care sa atenteze asupra lui.. stiu ca tu nu lai omora asa..repede.. presimt ca va fi un fic luuung.. si asta e doar inceputu..;x. sis fericita..e ficu meu preferat..ai un stil de a scrie si a descrie.. incat uit ca citesc d epe monitor o poveste inventata de un fan.. am impresia ca stau in pat cu o carte in bratze  citind`o repede..;x si pot spune ca ador "cartea'' asta;x.. ma introistat halu` in care a ajuns bill.. bietul de el.. cu fumatu sunt de acord.. sunt fumatoare si stiu cum e sa ai mare nevoie de o tsigara.. si chiar s anai de unde lua pe moment.. si mai ales sa fii si in starea in care e bill.. ce`i cu julie?.. mi se pare ca tom ii dicteaza miscarile.. ca e marioneta,papusa lui tom.. actritza care joaca dupa scenariile scrise de el.. inainte era mai indrazneatza fata de bill.. acu sta tarsita in pat ca o turta..  fara sa faca nimic.. bill.. cand a zis ca "va fi a mea".. m`a speriat.. aveam impresia ca va trece chiar si peste cadavru lu ta`su numai sa fie cu tarfulitza asta..am inceput sa n`o suport pe plete`n vant..;x.. mi`am amintit cum ii ziceam pe vremea cand nu`i stiam numele..;d.... ficu tau e si psihologic..totodata;x.. si placut ..putzine cartzi psihologice mi`au atras atentzia.. da ficu e perfect..ca e cu bill si tom..si actziune cat incape.. am impresia ca bill si to nu se mai suporta..=]].. ca dau in sinceritate cand spun ca`s feriitzi ca vor scapa unu de celalat..omg.. am uitat s mentzionez ce comica a fost intamplarea din cafenea..in care profu explica acolo..iarbill se uita ca scroafa la curu fetei aleia=]]..;x super.. abia astyept netu..;d..citeam din prima si dateam com la fiecarenext in parte daca nu aveam probleme cu netu..acuma s`au rezolvat..si  sunt aici la datorie..iar tu fatzi`o pe`a ta si pune nextu..sau fa`tzi datoria de zana maselutza... imi bag un scaun in gura si`mi scot un dinte il pun sub perna si zic ca in loc de bani vreau next la fic.. ma bcuur ins aca nu trebuie sa ajung la asemenea extreme =]].. glumeam..sa disting atmosfera..  cre ca nu mai e nevoie sa zic ca astept nexxtu..;x;x.. sii.. inca odata..felicitari pt fic.. e.. bestial..fiind  din bucuresi ma mir ca reusesti sa scrii atat de corect gramatical.. bravo..d eobicei se scrie "o tzigare... este.. si etc".. gata ca plictisesc de`acu..;d.. next..;x

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 15 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
cand pui next?

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Multumesc de comm.


Am fost ocupata si din cauza asta nu am mai putut pune next, insa o sa scriu acum ceva ca sa nu va dezamagesc.
Si Laura, nu-mi place sa scriu cu "tz" si cu "sh", "k", adica, ori e limba romana ori nu mai e.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
nu ma refeream la tz si sh si k.. ma refer ca pitzipoancele de obicei.. ca s anu zic toata lumea.. din zona ta..  nu vorbesc corect gramatical.. spun "tigare=in loc de tigara.."  "este=in loc de "e" si alte  chetsii de astea" si alte greseli a cuvintelor.. forma cuvintelor.. ca eu una scriu cu tz.. ca sa se faca diferentza.. ;d  anyway.. astept nextu ;x..

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Imi cer scuze pentru intarzierea de cateva zile, insa am fost ocupata cu intrarea la liceu si am niste mici probleme cu calculatorul.



   A doua zi am vorbit cu Tom la telefon care mi-a spus ca Julie este o fiara in pat. Grozav! Acum stiu si cum este la pat, ma face sa ma gandesc si mai mult la ea. Oricarui baiat ii place ca iubita lui sa-i faca niste opturi perfecte, iar Julie se pare ca este o experta. Dupa ce i-am inchis lui Tom, de fapt, dupa o mica cearta cu el, am aruncat o vaza spre perete si s-a spart in bucatele mici. In curand voi ramane fara mobila!
   Ies putin cu cainele afara. Ma plimb prin parcul ce este aproape de casa mea. Ma asez pe o banca, las capul pe spate si inchid ochii. Nu ma pot gandi la nimic altceva inafara de Julie. Cred ca este pentru prima data in viata mea cand iubesc cu atat de multa pasiune o fata, chiar daca sentimentul nu este reciproc. Practic, ea ma vede ca pe un bufon ce sta dupa fundul ei. Poate ca asta sunt, nu ma intereseaza. Ma vede ca pe roata de rezerva, insa sunt absolut sigur ca nu ii este bine cu Tom. Poate pare un tip iubitor, insa ultima lui relatie serioasa, care a durat cam 2 ani si 4 luni, s-a terminat din cauza unei batai crancene. S-a suparat atat de tare pe biata fata incat nu a mai rezistat si a pocnit-o. Ea era foarte posesiva, el dorea sa fie liber, sa arate ca poate fi loial si fara telefoane date la fiecare 15 minute. Nu se potriveau aproape deloc la caracter. Nu stiu multe detalii, insa din ce mi-a povestit Tom, aveau aceleai hobby-uri, insa cui ii pasa, nu stiu de ce imi tot aduc aminte despre aceste lucruri, ba chiar am uitat de unde am pornit. A, da, de la Julie. Ma tot gandesc, aceasta relatie va rezista? Daca ea este fericita alaturi de el, sper din tot sufletul ca nu o va dezamagi, cum face el de obicei, insa daca se comporta urat, daca o injura si ii mai da si palme...
   Ma rog, pana la urma nu e treaba mea.
   Ma ridic de pe banca si plec spre casa. Aveam o mana in buzunarul pantalonilor si mergeam agale. Cainele nu avea deloc chef de mers. Nici eu, de fapt.
   Cand intru in casa, se aude beep-ul de la telefonul fix ce anunta ca mi se lasa un mesaj. Vocea lui Tom se aude:
-Ce faci frate? Unde esti plecat? O sa-ti recomand eu cel mai bun bordel, in caz ca nu esti multumit de alegerea ta. Vrei sa vii cu noi la aniversarea lui Jonathan? Prietenul nostru din generala da o mare petrecere de ziua lui. Pupici cat mai multi!
   Imediat dupa ce am auzit mesajul l-am sters. Nu mai vreau sa aud de Tom, de Julie si nici macar de Jonathan, pe care nu l-am suportat 7 ani jumate din 8.
   Ma trantesc pe canapea, iar cu coltul ochiului vad 3 carti groase, una peste alta, niste dosare langa, pixuri si niste foi veline. Invatatul ma asteapta, iar eu tot zic ca ma apuc de treaba, dar se pare ca, nu stiu de ce, la mine nu tine. Nu sunt deloc dornic de munca.
   Imi inchid ochii si in secunda urmatoare telefonul meu mobil incepe sa sune. Ma uit pe ecran...
-Ma otravesti cu dulceata..., zic pentru mine, apoi ii raspund cu o fericire falsa in glas, buna Julie!


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
O Doamne...Tom...nu poti sa ii detaliile pentru tine?Este o fiara?Clar ce fata cuminte ti`ai ales Bill.Totusi...sper sa nu sfarseaza si Julie ca cealalta iubita a lui Tom.Mi`e mila de ea!2 luni si 4 luni?Asta e intr`adevar o mare realizare de`a lui.
Parca vad ca pana la urma o sa se sature Tom de Julie.Sper!Iar ea o sa se intoarca la Bill!Din nou sper!Saracu'!Cred si eu ca o sa ramana fara mobila daca tot o arunca!
L`a sunat Julie?S`a intalmplat ceva cu ea?

Pune next


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
julie si'a tras'o cu tom?
vreau sa spun deja?
wow...o fiara?
daca are cu cine cred si eu.cu tom oricine poate deveni o fiara
pacat ca julie doar se foloseste de el, pentru ca de asta sunt sigura
bietu' bill
tom a pocnit'o pe aia?
ingrozitooooooooooooor.
julie il cheama si ea la party nu?:>
stie ca ei nu poate sa ii reziste


pus acum 15 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
Am impresia ca Tom minte ca s-a culcat cu Julie.Nu stiu de ce.Cel putin,chiar daca a inceput sa nu o mai suport pe julie, nu cred ca ea e genu care se culca din prima cu unu,indiferent daca acela e dulcele,macho-ul si frumosu Tom [si ma opresc inainte sa  scriu 1o pagini cu descrierile lui Tom].Era si cazul sa mai scoata si el cainele ala pe-afara ;]] cred ca i-a facut niste "moturi" prin casa de toata frumusetea=]]...[kiddin`] Saracul Bill,nici macar eu n-am recunoscut pana acuma ca este indragostit de femeia aceea ingrozitoare.Credeam ca-i doar o obsesie.O obsesie care-l face sa-si strice mobila in casa,dar o obsesie. Eram convinsa ca  se va intalni cu "pPlete-n vant" in parc ;d.Jonathan la naiba.eu nu vreau sa se duca,eu vreau sa puna burta pe carte[nu la propriu] ca sa treaca,sa nu-l dezamageasca pe prof.Insa cu apelu` de la Julie,care sunt convinsa ca-l va ruga sa mearga la petrecere, cred ca dorinta mea ca el sa treaca va fi spulberata.Tarfa!Il otraveste cu prostie,nu cu dulceata.Blegul! Sper ca ti-ai rezolvat problemele cu,calculatorul.Si ca ai inspiratie caci eu vreau next.Unul macar inainte s pleci,din cate am inteles saptamana viitoare.;o3.So,next! <3

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 15 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524

© Bianca a scris:

Cand pui next?:> Sunt nerabdatoare, vreau sa vad ce se intampla cu vietile lor



Idem ;x


_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Imi pare rau ca nu am pus next, insa am fost foarte ocupata cu plecarile si am avut cateva petreceri, niste zile onomastice.


O sa incerc sa pun in seara asta dupa ce vin.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
Ura! Have fun!

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
si tu ai zis ca pui next

pus acum 15 ani
   
Fake.Smile
~*BeBe*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 45
next? :-<

_______________________________________


We are all puppets in the hands of fate.

pus acum 15 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
;o3

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
   Imi pare rau ca nu am pus next cand am promis, dar am fost ocupata cu bagajele si ma rog, nu am mai avut timp sa scriu. V-am pus acum unul mai mare ca sa ma compensez. Maine am avionul spre Germania si cred ca voi putea sa mai scriu si de acolo, imi iau laptop-ul cu mine si sunt sigura ca o sa mai intru pe forum.


    A insistat sa merg la petrecerea aniversara a lui Jonathan, iar eu, ca un prost ce sunt, m-am inmuiat imediat dupa ce i-am auzit vocea si am acceptat invitatia. In seara asta la ora opt sa fiu gata, cei doi amorezi vin sa ma ia.
   Incep sa-mi caut niste haine prin dulap. Nu trebuie sa fiu foarte pretentious imbracat, vor rade de mine pe motivul ca cine stie la ce gala credeam eu ca ma duc, insa nici simplu, pentru ca iar vor rade de mine spunand ca ma duc cu cainele la plimbare in hainele alea. Imi iau blugii mei scumpi, cei de la Levi’S, pe care am dat o gramada de bani si sunt ok, nici simpli dar nici foarte eleganti, iar in sus un tricou cu un cap de mort, ornamentat cu niste chestii lucitoare. Maneca venea mai sus de cot foarte putin, iar in lumgime imi acoperea cureaua de la pantaloni si apoi inca cativa centimetri. Imi strang parul la spate, in cea mai dezordonata coada posibila si ma parfumez. Imi iau conversii maro, ce se asorteaza cu rosul tricoului, o borseta, in care imi pun portofelul, cheile de la masina, in caz ca ma enervez prea tare sa astept si plec cu masina mea, telefonul, care este dat pe silent sa nu-l aud, indiferent cine era, servetele, umede si uscate, trebuie sa fiu precaut, niste pastille de durere si cam atat. Ies pe usa, o incui, iar ceasul meu de la mana arata ora opt fara un sfert. Nici devreme, nici tarziu ca sa-i astept.
   Cobor scarile si ies din scara. Trag aer puternic in piept. Masinile treceau pe strada. Aveau viteza. Cand le privesc, ma simt paralel cu lumea asta, ce merge cu atat de multa viteza inainte, iar eu sunt in slow motion pe langa ea. Astfel pot vedea totul atat de bine, ma pot bucura de momentele pe care altii nici macar nu le observa din cauza nepasarii sau pur si simplu, din cauza vitezei cu care trec pe langa ele. M-am bucurat de anii copilariei pe care i-am savurat, insa cu gandul de a creste cat mai repede, adolescenta a trecut pe langa mine ca un fulger, nici nu mi-am dat seama ca am implinit 18 ani si ca aproape am terminat liceul. Cei mai frumosi ani sunt cei din liceu si cine a spus aceste cuvinte, chiar a avut dreptate. M-am distrat, am intampinat si greutati, cu prietenii sau la ore, dar dupa o perioada am ras de acele piedici, ele fiind amintiri ce nu se vor uita niciodata. Am gresit si regret. M-am combinat cu fata pe care prietenul meu cel mai bun din liceu, care in acea perioada nu mai era Tom din cauza comportamentului sau oribil, o placea si imi povestea atat de multe despre ea incat stiam niste lucruri despre ea pe care chiar nu doream sa le aflu. L-am tradat, i-am tradat increderea, dar eram mici sin u putem avea un caracter bine fixat, ne schimbam in fiecare zi. Nu-mi spuneti ca voi nu ati facut asta! Este acel moment in care voi si prietenul cel mai bun vorbiti despre aceeasi persoana si o vedeti ca fiind mai mult decat un simplu prieten, amandoi. E groaznic sentimentul. Pentru mine era speranta ca poate o sa fiu cu ea, insa pentru el era gustul amar al pierderii. A pierdut in fata mea, iar eu am castigat si nici macar nu m-am uitat in urma sa vad ce gol am lasat.
   Ma uit in partea stanga si vad masina neagra a lui Tom de la departare. Astept sa se apropie si ii fac cu mana, la care el trage pe dreapta si portiera din spate se deschide. Alerg pana la masina si urc. Dau noroc cu Tom si privesc spre scaunul din dreapta, dar constat ca Julie nu este acolo ci langa mine pe bancheta din spate. Super...O sarut pe obraji si o intreb ce mai face, cum ii este cu barbarul de Tom.
-Sa-l vezi cat de barbar este!incepe sa rada si ma prind imediat de ce vrea ea sa spuna si ma enervez la culme. Il vede pe Tom bun in pat, insa nu m-a incercat pe mine inca. Vezi tu papusa, o sa-ti plangi de mila cand te prind la cotitura!
-Ow, nu cred ca doream sa stiu asta.ii raspund si ma uit pe geam.
   Nu mai vroiam sa o vad deoarece nu ma mai pot abtine prea mult timp. Tom pune un Cd de-al lui Justin Timberlake care incepe cu melodia Carry out. Cuz is me, you, you, me, me, you, all night! Am fiori in mine cand aud aceste vorbe pe ritmul melodiei care imi place la nebunie. Daca as putea acum as incepe sa dansez si daca mai beau si un pahar de ceva cu alcool fac show.
   In cele din urma am ajuns. Ma dau jos din masina si astept sa se dea si Julie, ii tin portiera. Observ ca are o rochie scurta si strampta pe ea. Ii venea atat de vine pe corp, ii scotea fundul in evidenta. Unde este acea fata cu blugi cu o marime, doua, mai mari de ea, cu Vansi in picioare si cu hanoracul imens Converse? Nu o mai recunosc. Cand trece pe langa mine, imi face cu ochiul si-si ridica pieptul, astfel pot vedea decolteul foarte...bun! Avea tocuri in picioare. Tom vine spre noi cu geanta ei in mana. I-o da si apoi o ia de mijloc. Eu raman putin in urma, nu pentru ca m-as simti prost, ci doar sa o privesc din spate, sa-i privesc corpul perfect.
   Jonathan are o situatie financiara de la foarte bine in sus, asa ca petrecerea de ziua lui se tine la casa sa din cartierul prezidential al orasului Hamburg. Intram in casa si ne intampina un domn ce ne da cate un pahar de sampanie fiecaruia. Dupa ce-l vedem pe vechiul nostru coleg, vorbim putin cu el, acesta face cunostinta cu Julie si ii face o multime de complimente, Tom bea din paharul de sampanie fierband de furie, iar eu privesc absent in jurul meu, incepem sa dansam, de fapt, abia acum incepe adevaratul chin pentru mine. Stateam pe o canapea din piele rosie, tolanit, inavluit de fum de tigara, cu o multime de pahare si sticle de bautura in fata mea, desigur, nu toate ale mele, si priveam spre miscarile lascive ale lui Julie pe ritmul de dans. Nu ma mai puteam stapani. Beau din paharul meu de gin, si o vad pe Julie venind spre mine. M-am imbatat doar de la o gura? A, nu, chiar vine spre mine si ma trage de maini sa vin sa dansez si eu. Ma ridic si ma uit in jurul meu. Tom nu este pe aici, asa ca o iau de solduri si o apropii de mine, ii lipesc corpul de al meu si ii simt sanii apasati peste pieptul meu. Ma las usor pe ea, iar ea imi zambeste. Se apropie de buzele mele, eu o priveam contrariat si nu stiam ce sa fac. M-am uitat in stanga, apoi in dreapta, drumul e liber. Nici urma de Tom. Aproape ca nu dansam deloc, doar ne balansam usor, ea ademenindu-ma cu un sarut. O priveam in ochi. Imi apropii capul de al ei pana cand ne lipim fruntile. Ma uitam spre buzele ei, apoi, desigur, in decolteu. Nu era un moment bun sa fac asta, dar niciun baiat nu se poate abtine, desi el spune ca nu se uita acolo, fix acolo ii este privirea. Imi pun o mana de dupa gatul ei, iar pe cealalta o tin nemiscata pe sold. Imi las usor capul in fata, spre buzele ei, ea isi ridica privirea spre mine. Ii simt buzele peste ale mele. Este un joc al tentatiei, deoarece nu a stat mai mult de o secunda. Imi fac curaj si desigur, nemaiputand sa stau asa, ii fur sarutul.
   O lacrima imi cade pe obraz.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
wow
eram sigura ca bill se lasa induplecat de julie
e asa molau in privinta asta
modu' de vestimentatie...
hmm.nu e stilu' lu' bill clar.
cel putin nu partea cu borseta....
si nici cu conversi nu prea l'am vazut pe bill
doar la inceput putin.
adevarat faza cu viteza...
de fapt ce vrei?suntem in secolul vitezei si suntem atat de grabiti incat nu mai apucam sa vedem nici macar un catel pe strada.
ar trebui sa ne bucuram mai mult de momentele unice ale vietii
julie se da la bill:>
si bill dooooooooooooooamne
asta nu e bill
vreau sa spun...nu ar fi atat de pervers...?!?
ha ha ha >: )
tom barbar
imi imaginez de semne de "dragoste" are julie pe gat sau alte parti ale corpului...
their first kiss
si parca vad ca acum apare si tom

next


pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Stiu ca nu este genul lui Bill, adica, niciodata nu l-am vazut cu vreo borseta si nici cu conversi, cred, insa acest Bill este diferit de cel adevarat. Poate ca nu foarte mult, insa este.

_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Chiar daca este un sigur comm, voi pune un next. Sigur nimeni nu o sa mai lase vrea parere acum.



   Ii mangai usor obrazul cu mana, apoi o sarut din nou. Ma priveste in ochi si imi sterge lacrima de pe obrazul fierbinte. Stateam amandoi nemiscati. Nu-mi venea sa cred ca am facut asta! Ma simteam grozav, radiam de fericire, insa o particica din mine regreta enorm. Il tradasem pe Tom. Si nu mai suntem niste copii.
   Insa nu trebuie sa ma gandesc acum la ce o sa urmeze, ci doar sa simt gustul dulce-amarui al buzelor ei. Nu credeam ca pot sa simt ceva atat de intens pentru o persoana, pentru o fata ce a aparut in viata mea brusc, fara sa-mi dau seama, fara sa constientizez. Am inceput din nou sa dansam, foarte incet, ne balansam usor. Ma saruta incet pe gat. Inchid ochii si-mi musc buza de jos. Imi da fiori in tot corpul. Am furnicaturi in palma. Mi-am inchis ochii si m-am lasat ghidat de parfumul ei pana cand i-am atins buzele. Niciunul dintre noi nu se oprea, imi era totusi teama ca Tom poate sa vina si sa ne vada in aceasta ipostaza. Am departat-o usor de mine si am dat din cap in semn ca nu este bine ce facem, apoi am privit in jos. Nu imi era teama ca cineva din ringul de dans o sa-i spuna lui Tom, erau prea beti cu totii ca sa mai vada si ce se intampla in jurul lor, insa Tom era afara si fuma o tigara si nu stiu cat timp o sa mai stea acolo.
-Bill...
-Te rog, Julie! Imi fac rau si nu vreau sa...sa-mi fac sperante.
-Bill...
-Nu merita! Il ai pe Tom, de ce ma faci pe mine sa-mi ies din minti?!am tipat la ea si dupa am iesit cat am putut de repede din incapere. M-am strecurat pe langa toti cei care dansau si am iesit afara, in curte, unde il vad pe Tom vorbind cu Jonathan. Rasuflu linistit.
-Hei, Bill, ce faci? Distractia este inauntru!imi spune Tom zambind.
-Pot spune acelasi lucru despre tine. Mi s-a facut rau de la fum, am iesit sa iau putin aer curat.
-Tot asa sensibil esti! Mai stii cand tutunai ca o locomotiva?ma intreaba razand Jonathan si ma bate pe spate.
   Am ramas cu ei afara si am inceput sa vorbim despre intamplari haioase de cand eram in generala. Desi compania lui Jonathan nu era una care sa ma incante, acum eram preocupat de altceva. Ma tot gandeam la sarutul pe care l-am avut cu Julie. Cand il priveam pe Tom in ochi aveam cel mai mare sentiment de vinovatie. Imi imaginam daca el imi facea asta mie cu fata pe care o iubeam. Cred ca inebuneam! Mi-am lasat capul in jos, am strans mana dreapta in pumn si mi-am strans ochii. Genele mi s-au umezit. Cineva mi-a pus mana pe spate, apoi a inceput sa vorbeasca. Vocea. M-a facut sa tresar.
-Tom, mergem?
   Mi se parea ciudat de faptul ca a pus mana pe mine si vorbea cu Tom atat de senin.
-Sigur! Ti-e somn?
-Da, putin. Vreau sa stau ceva timp cu tine.
   Cand am auzit, o durere, pe care nu am mai simtit-o niciodata, mi-a sagetat corpul si capul. Am facut ochii mari. Erau umeziti, dar acum nu-mi pasa daca cineva ma vedea. Acea speranta infantila pe care mi-a dat-o prin sarut s-a rupt in doua.
-Bill, vii si tu sau mai stai?ma intreaba Tom in timp ce-si cauta cheile de la masina prin buzunare.
-Vin si eu.
   Drumul spre casa mi s-a parut o vesnicie pe bancheta din spate alaturi de Julie care privea pe geam si nu scotea niciun cuvant. Eu eram in partea cealalta a banchetei, privind pe geam, la fel ca si ea, in liniste. A oftat. Mi-am intors privirea spre ea si am vazut-o cum si-a ridicat un pic rochia si si-a mangaiat incet piciorul in semn protector intr-un anumit loc. Si-a intors privirea spre mine, de data aceasta speriata, si si-a acoperit repede partea descoperita. O lacrima i-a cazut pe picior si s-a prelins pe acesta, pana cand a udat materialul banchetei.
   Ce se intampla?
   Nu am mai putut sa o privesc prea mult timp pentru ca am ajuns in fata blocului meu. M-am dat jos in masina in liniste si apoi, de afara, le-am facut cu mana. Am privit masina cum se departa.
   Sunt intr-o lume paralela?


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
cum ar putea sa refuze o invitatiea de la Julie?Mda...
nu l`am vazut niciodata pe Bill imbracat asa ,dar e fictiune...
moama deci nu imi vine sa cred ca Julie se da la el?A si de ce nu sta in dreapta lui Tom?Intrebarea asta ma macina...imi pare bine ca Bill a refuzat "oferta".Nu e chiar atata de furat de imaginea ei...deci.Sau ma insel?Eh...si nu inteleg de ce plangea pe drumul de intoarcere? :-?

sa pui next


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
pai bill mama....cam da.
esti intr'o lume puuuuuuuutin paralela:-"
acum vorbind serios...
care'i treaba cu julie?
fata asta are mai multe fete decat un camelion.
vreau sa spun il saruta pe bill si'l ademeneste
incat ai crede ca se hraneste cu durerea lui
ca o vaduva neagra.
apoi, plange si se sfieste sa'si arate picioru'...
ea, care e dezgolita mereu...
cel putin in ultima vreme....
inteleg sentimentu' de vinovatie ce'l are bill fata de tom...
e logic
nush de ce, da' prevad ca tom o sa afle totu'
si bill o sa iasa cu fata putin stalcita...:-"


pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
   Nu am inteles nimic din ce s-a intamplat si nici reactiile fetei.
   Cand am ajuns acasa, m-am dus cat de repede am putut in camera mea si am adormit imediat.
   Dimineata, pe la ora 9, telefonul suna. Raspund, foarte somnoros, si s-a auzit vocea profesorului meu de logica, domnul Hans, care ma anunta ca pot sa trec pe la el sa iau banii cu care sa-mi platesc examenele. La ora 1. Super. Mi-am bagat capul in perna, dar inainte sa adorm mi-am pus ceasul sa sune la ora 11:30.
   In ziua aceea am fost la profesor acasa, am discutat cu el, i-am mai povestit ce mi s-a mai intamplat, mai putin partea cu sarutul, nu cred ca dorea sa auda un asemenea lucru. Sau poate ca parea rau doar in mintea mea si de fapt, ceea ce am facut, este perfect normal. De fapt, cred ca este. Nu sunt singurul care a sarutat-o pe iubita prietenului sau. Batranul m-a indemnat sa invat cat de mult pot, pentru ca daca nu iau aceste examene, s-ar putea sa repet anul sau san u maim erg la facultate, depinde ce aleg eu. Gandul m-a inspaimantat. Si nu pentru ca nu am sa mai merg la facultate sau ca o sa termin facultatea cu un an mai tarziu, ci pentru ca daca nu o sa mai merg la facultate, ce o sa-mi poate lua gandul de la Julie? Tot ce este legat de mine in acest moment, este legat si de ea, tot ce se intampla cu mine este datorita sau din cauza ei.
   De ce trebuie sa fie tocmai asa?
   Am plecat de la profesorul Hans. Eram pe jos, fara masina, dorind sa fac putina miscare si sa ma gandesc la mine mai mult timp. Pe strada am zarit-o pe Julie, imbracata exact asa cum o stiam eu, insa afara era mai cald iar hanoracul care o scotea in evidenta in ochii mei lipsea. Era...boema! Am trecut repede pe langa ea. Nu am rezistat sa nu ma uit in urma mea. Statea pe loc, privind spre mine. Chipul ei era trist.
   De ce sufera si ea?
   Mi-am continuat drumul mergand agale pe langa vitrinele magazinelor.
   Am ajuns acasa.
   Sunt ca un robot, nu fac nimic altceva decat sa ma gandesc la ea stand lungit in pat.
   Am aprins veioza de la birou si am deschis o carte. Am inceput sa citesc si sa incerc sa retin fiecare lucru important. Vroiam sa trec anul. Mi-am propus sa ma axez pe carte in aceasta perioada si sa nu ma intrerupa nimic, sa nu-mi atraga nimic atentia de la asta. Tot ceea ce conta pentru mine acum era sad au cele 3 examene si sa trec anul urmator.
   In timp ce luam o mica pauza de la citit, in care sa-mi odihnesc putin ochii, am vazut poza de la biroul meu, intr-o rama viu colorata in toate culorile calde, avand un contrast cu putin negru. Eram eu, Tom si Julie, in parc, fiecare cu cate o vata de zahar pe bat in mana, cu totii zambind. Am luat-o si am bagat-o intr-un sertar. Era un lucru ce imi distragea atentia de la invatat. Am continuat apoi sa citesc.
   Eram foarte concentrat si retineam destul de usor informatiile.
   M-am oprit pentru o gustare, apoi m-am uitat la televizor la un documentar despre Hitler si, fiind prea obosit deoarece nu m-am odihnit deloc, m-am culcat.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
ei bine, bill mama, cred ca o iei pe drumul cel bun
de fapt sunt sigura.
e ok sa inveti.
mai ales cand te chinuii sa treci anu'.
las'o pe julie si ale ei toane.
o sa ii treaca.
si daca nu o sa'i treaca ei, o sa'ti treaca tie.
si toate vor fi ok in cele din urma.
totusi...julie?
e ciudata.
de ce era trista?
s'a despartit de tom?
sau din cauza unei suferinte pe care tine mortis sa si'o provoace singura?


pus acum 15 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
moama!zau ca nu o inteleg pe fiinta asta...ma refer la Julie,de fapt,daca ma gandesc mai bine,si Bill este departe de a fi inteles.Revenind...nu mai inteleg nimic!Ba e fericita ca e cu Tom,ba isi bate joc de Bill si il invarte pe degete cum vrea ea,ba isi palnge de mila.Cred ca Tom e personajul negativ in toata povestea asta.Poate i`a spus lui Julie ceva care a suparat`o sau poate o tine cu forta langa el.Desi e un pic cam absurd ar fi si asta o varianta...de ce nu?

pune next!


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
     Ma trezesc, ma duc direct in bucatarie si-mi pun o cana mare de cafea, ma spal, ma imbrac intr-un trening gri si un tricou alb si ma pun la birou. Deschid cartea. Am ramas la pagina 367 aseara, si azi voi continua. In timp ce citeam incercam sa si memorez cate ceva, doar lucrurile importante. Cand terminam de citit un capitol, puneam semnul si inchideam cartea, apoi ma ascultam singur. Daca nu stiam ceva, citeam din nou. Mai am doar doua saptamani pana la examen si doar aceasta carte, ce are 600 de pagini.
          Programul meu. Mi-a fost greu la inceput sa ma apuc de treaba, doar cand ma gandeam la teancul de carti ce ma astepta ma lua durerea de cap. Insa cu putina vointa si vorbele de incurajare ale profesorului meu de logica, am reusit si acum iata-ma la doar doua saptamani distanta de examen.
       Am inceput sa am impresia ca sunt putin superficial. Poate este doar in capul meu, insa mi s-a repetat in nenumarate randuri ca tratez unele lucruri cu superficialitate si din cauza asta nu-mi ies asa cum vreau. Mi-am lasat usor capul pe cartea deschisa si am inchis ochii. Un tunet puternic m-a facut sa mi deschid brusc. M-am ridicat de pe scaun si am mers incet spre geam. Era inorat. Nici nu am vazut ca asa era de dimineata. Nu mai vad nimic in jurul meu, nu-mi mai pasa de nimic decat sa trec examenul, insa...o, Julie a mea! Ce mai face? Imi este atat de dor de ea, nu am mai vazut-o de ceva vreme, cu Tom m-am auzit doar la telefon. Ce s-o mai fi intamplat intre cei doi? Am motive sa ma ingrijorez? Oare chiar il iubeste pe Tom? A uitat de mirificul sarut pe care l-am impartasit impreuna? A uitat de inimile noastre batand la unison, de licarilile din ochii amandurora?
       Mi-am sprijinit capul de geam si am inchis ochii. Am strans pumnul. Ce semnifica oare acest gest? Faptul ca am renuntat? Ca mi-am dat seama de cat de falsa poate fi Julie, ca m-a fermecat, m-a facut sa fiu neatent si ca acesta este motivul pentru care sunt aici? Sau este speranta ca nu s-a terminat, ca o iubesc mai mult decat orice pe lume, ca voi lupta pentru ea si oricat de mult va vor durea loviturile, la sfarsit vor fi vindecate de cele mai dulci sarutari? Sunt confuz.
       Ploaia. Totul este fum. Ploua cu picaturi atat de dese incat nu mai zaresc nimic. Am luat un elastic si mi-am prins parul intr-o coada la spate, apoi am deschis geamul. Vantul batea. Indoia copacii. Ploaia imi lovea fata. Mici usturimi simteam, insa a inceput sa devina placut. Fulgerul. Tunetul. Mi-am deschis ochii larg. Plangeam. Am inchis geamul. Mi-am sters fata plina de apa, iar prosopul l-am aruncat in pat. Nici nu mi-am dat seama cand a trecut timpul.
       Timpul. Nu asteapta pe nimeni, de ce am impresia ca eu voi fi asteptat? Nu am fost crutat. O, Julie! Daca as sti ce faci acum, cum esti si daca te mai gandesti la mine, as fi cel mai fericit. Imi lipsesti atat de mult, iar mintea mea zboara la tine in orice moment. Orice lucru imi aminteste de inocenta ta, de cat de periculoasa ai devenit, de schimbarea radicala ce te-a invaluit, de zilele cand in ochii mei erai doar o copila. De ce ti-a fost furata inocenta? De ce nu ai fost a mea?
      Si totusi, ma gandesc ca poate eu am fost atat de lipsit de curaj...
      Soneria se aude. Ma duc repede spre usa. Deschid.
-Julie?


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
Ce bine imi pare ca s`a apucat de invatat.Asa si trebuie...
Mereu se gandeste la Julie.Chiar si cand ar trebui sa invete.Daca ar lua examenul as fi cea mai fericita.Wow...Fac si eu ca Bill:"Julie?".Oare ce s`a mai intamplat de data asta?Are chef de distractie sau i`a facut Tom ceva?Sau poate vrea sa il viziteze pur si simplu...desi ma insel.

next?


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
nah bill
dorinta indeplinita
acum julie, cu putin noroc si ceva mai mult tupeu din partea ta va fi a ta.
:>
ce zici de asta?
go cowboy:>
show me what you've got.
:>


pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
-Julie?
      Nu-mi venea sa cred! Era practic imposibil, insa se intampla. Uda fleasca, cu parul atarnandu-i peste umerii goi si peste fata, imbracata intr-un maieu alb si niste pantaloni scurti de blug si avand niste conversi in picioare. Am luat-o in brate si am intrat cu ea in casa. Am pus-o pe canapea si m-am asezat in genunchi in fata ei. I-am pupat mainile si genunchii, apoi mi-am asezat capul pe acestia. Era atat de rece.
-Julie? Ce faci aici? De ce esti aici? Cu mine?
      Am privit-o in ochi si plangea. M-am ridicat si m-am asezat langa ea. O priveam si era atat de frumoasa.
-Bill, nu pot sa-ti spun! Nu pot!
-Ti-e frica de ceva?
-Nu ma lasa inima! Ai fost atat de bun cu mine, desi la inceput m-am speriat putin de tine, aveai mereu privirea fixa pe mine, ma intimidai. Insa am inceput sa te plac, imi erai simpatic, aveai o fata atat de...inocenta...
      Cand am auzit cuvantul “inocenta” nu am putut rezista si am luat-o in brate. I-am sarutat umarul si apoi din ce in ce mai sus, pe gat, pana cand am ajuns in dreptul buzelor. Am ezitat putin. Si-a pus mainile in parul meu si mi-a impins capul spre ea. Buzele. Am sarutat-o asa cum nu am facut-o niciodata. M-am ridicat repede apoi, i-am spus sa astepte putin. Am luat doua prosoape mari, niste pantaloni de-ai mai care mi-au ramas mici si un tricou. I le-am dus, apoi i-am aratat drumul spre baie.
-Mai bine faci o baie calda ca sa te incalzesti si vorbim dupa. Esti vanata de frig.
       A incercat sa se impotriveasca, insa i-am acoperit buzele cu ale mele si ea a intrat in baie. M-am lasat usor langa usa de la baie si ascultam cum apa curgea. Mi-as fi dorit sa fiu in locul apei ce ii atingea corpul, ce o mangaia, ce o incalzea si o facea sa uite de tristetea ce o inconjura. Ceva nu este in regula. Nu ar fi venit pur si simplu aici, la mine in apartament, pe o vreme ca asta daca totul ar fi fost ok cu Tom. Singurul gand care imi trece prin minte este ca povestea se repeta. De ce sunt eu mereu cel ce vindeca ranile celor raniti de Tom? Cel ce la inceput nu este bagat in seama, insa cand este nevoie sunt primul la care se apeleaza? Asta ma face sa ma enervez, insa nu vreau sa tip la ea. Este speriata. Speriata de ...? De Tom? Sa fie...oare?
       In scurta vreme apa nu se mai auzea, asa ca m-am ridicat si m-am dus in dormitor. Stateam intins in pat, pe spate, cu ochii inchisi. Se aude usa cum este deschisa apoi trantita. Intra in dormitor si sta nemiscata.
-Nu m-ai trezit, daca la asta te gandesti. Nu dorm.ii spun inca avand ochii inchisi.
      Ma ridic in sezut, iar ea vine langa mine. Nimeni nu spune nimic.
-Si...imi spui motivul tau pentru care esti aici?o intreb, iar cateva lacrimi imi curg pe obraji la gandul ca eu sunt roata ei de rezerva si ca se poate intoarce la Tom in orice moment, pe mine sa ma dea uitarii sau sa nu o intereseze deloc de sentimentele mele.
-Vrei sa auzi ce am de spus?
-Mi-ar placea.
      Se intoarce cu fata spre, eu facand la fel. Imi ia mainile in ale ei si isi facea curaj sa-mi povesteasca privindu-ma in ochi.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
Omg.Cred ca Bill se simte foarte naspa.Mi`e frica sa nu se intoarca inapoi la Tom ,iar Bill sa ramana cu buza umflata.Sunt sigura ca e ceva legat de Tom aici.Sigur i`a facut ceva.Altfel,vorba lui Bill,nu ar fi fost aici.Ii va spune ce s`a intamplat?

pune next


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
a violat'o tom?
a batut'o sau ce i'a facut?
sau e pur si simplu e doar un alt joc de'al ei?
uh:>
dupa ce vorbesc....
mai fac si altceva?:>

da da.roata de rezerva.
enervant sentiment.
next


pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
O parte mai mare, nu o sa mai pun vreun next pana miercuri cred, pana la 1 septembrie. O sa fiu plecata de azi la Brasov si o sa vin marti seara. O sa intru pe forum, insa nu o sa am timp sa mai scriu si la fic. Enjoy it!



    M-am apropiat de ea, insa s-a dat mai in spate. Nu intelegeam aceasta reactie a ei.
-Vreau sa te privesc in ochi.imi da raspunsul, ca si cum mi-ar fi citit gandurile.
-Te ascult...
    Nu stia cum sa inceapa.
-Poti spune ce vrei tu.
     Comunicam doar prin priviri. Stiam ce simte doar uitandu-ma la ochii ei speriati. Si ea probabil ca la fel. Atat de mult timp ne-am studiat unul pe celalalt incat ne cunoasteam foarte bine, chiar daca nu am vorbit de prea multe ori, iar discutiile noastre erau foarte banale.
-Totul a inceput in iarna...,a rostit atat de repede incat mi-a luat cateva secunde sa-mi dau seama ce a spus.
     Ah, iarna. Cat de mult a trecut de atunci. Vara este pe sfarsite.
-Eram atat de speriata de traversez acea intersectie din cauza ta. Mereu ma priveai insistent, ma studiai, ochii tai sclipeau. Apoi, conflictul pe care l-am avut, ideea ta nebuneasca de a ma desparti de iubitul meu pretinzand ca esti celalalt tip cu care ma intalneam. De ce ai facut asta? Acum nu mai eram aici, nu mai sufeream atat de mult! Eram bine, nu te cunosteam, nici pe tine si nici pe Tom!
     I-am adus chiar atat de multa suferinta in viata?
-Apoi intalnirea in patru, tu, Tom, eu si prietena mea, Wanda. Te priveam in continuu, nu-mi puteam lua ochii de pe tine. Se vedea ca esti foarte trist, amagit, ceva nu-ti dadea pace. Ai fumat o tigara si ti-a venit rau. In acele momente imi doream sa te iau la mine acasa si sa te ingrijesc chiar eu. Imi doream sa stau cu tine, sa-mi petrec timpul cu tine si nu-mi puteam explica de ce. Au urmat intalnirile cu Tom de care tu probabil ca nu stii nimic. Era atat de dulce, se comporta foarte frumos cu mine. Niciun baiat nu mi-a mai spus toate acele cuvinte, ma emotionam mereu cand eram cu el si uitam de tine. Era ca si cum nu te-as fi intalnit niciodata.
      Cat de mult a durut asta!! Tom o facea sa uite de mine...
-O, te rog, nu te intrista! Noaptea, cand dormeam langa el, cu capul pe pieptul lui, cand toata magia disparea, cand nu mai spunea nimic, imi imaginam ca esti tu, ca ma alinti inainte sa adorm. Tom nu facea asta. Pur si simplu se intorcea pe partea cealalta si adormea. Apoi situatia s-a schimbat. A inceput sa se enerveze foarte tare pe mine din nimicuri...,lacrimile au inceput sa apara pe chipul ei.
    Am luat-o in brate si am pupat-o pe frunte, apoi am privit-o in ochii mari, plini de lacrimi. I-am sters obrajii cu degetele, apoi i-am sarutat.
-Prima oara a dat in mine cand ne intorceam de la o petrecere, in masina. Isi desfacuse slitul si ma obliga sa...,insa nu a mai putut continua deoarece a inceput sa planga din nou.
     M-am uitat incruntat la ea, de fapt, nu la ea, ma incruntam la ceea ce imi povestea. Stiam ca Tom este violent, insa nu credeam ca poate fi atat de violent.
-Mi-a dat o palma peste fata. Cand am ajuns acasa, m-a trantit pe pat. Chiar nu vreau sa-ti spun totul, sa-ti povestesc toate detaliile, insa ma pot rezuma doar la un cuvant. Viol. Si poate te intrebi de ce am mai ramas cu el dupa toate astea, de ce nu am rupt relatia. Imi era frica de el ca sa-l refuz, mai ales dupa acea intamplare. Ii permiteam orice, oricand. Ajunsesem o masinarie de sex. Ajunsesem sa facem asta in fiecare seara! Nu mai suportam! Ti-am transmis un “S.O.S” in masina, cand ne intorceam de la petrecerea lui Jonathan, ti-am aratat toate acele vanatai, dar cred ca nu ai inteles. Erai destul de incurcat. Dinafara, relatia mea cu Tom era una perfecta, ce putea fi mai frumos decat un cuplu bogat, ce-si petrece noptile in cluburi foarte scumpe, alaturi de vedete autohtone. Era perfect nu?
      Am rostit niste cuvinte foarte incet.
-Credeam ca esti fericita alaturi de Tom si am incetat sa mai sper, dar sarutul...
-Sarutul!!spune fericita si imi mangaie buzele cu degetele.
      Le-am sarutat incet pe fiecare. Am inchis ochii.
-Tom nu ar fi facut asta niciodata.
-Si acum...? Ce ai de gand sa faci? Nu te poti ascunde de el la nesfarsit si mai ales, la mine. Sunt prietenul lui, va fi prmul loc unde va cere ajutorul sau unde te va cauta.
-Inteleg ca nu ma vrei in jurul tau.
-Nu este asa, te vreau mai mult decat orice pe lume, dar ai vazut si tu cum este Tom, te-ar umili in fata mea. Te rog...
-Bill, nu intelegi! Sunt dispusa sa fac orice pentru a ramane cu tine! Poate e prea devreme sa o spun, nu am petrecut atat de mult timp alaturi de tine sic red ca o sa-ti para o minciuna din partea mea, crezi ca o spun acum pentru ca am nevoie de ajutorul tau, dar nu este asa. Te iubesc, Bill! Te iubesc!
-Si...si eu te iubesc! Mai mult decat orice altceva!


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooouuu:o3
ce dragut
vreau sa spun ultima parte
"Si...si eu te iubesc! Mai mult decat orice altceva!"
foarte doooolce
tom e un mare bou:-w
cum poate sa o puna sa'i faca sex oral?
si apoi sa mai si bata.
si sa o violeze.
ingrozitor.mi se ridica paru' de pe mana.
grrrrrrrr
iar momentan imi vine sa'l ciufulesc pe bill:-w
esti chior ma?
fata iti arata vanataile si tu nu vezi decat picioru'
obsedatule:-w
ah.....
daca julie fu' violata, pai bill, asteptarea unei nopti cu ea o sa'ti lungeasca......urechile
next


pus acum 15 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
Wow...stiam eu ca e ceva ciudat intre ea si Tom,dar nu credeam ca va chiar atat de rau,totusi.Mi`e frica de ce s`ar putea intampla in continuare.Adica...asa cum a spus si Bill,el va fi primul la care Tom va cere ajutorul daca s`ar intampla ceva.Ar putea deveni...dusmani?Asta daca Bill nu e asa un papa-lapte incat sa o "returneze" inapoi de Julie,dar nu cred.Tine foarte mult la ea.Si acum e langa el,in sfarsit!

asteptam sa te intorci si sa pui un next mare


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
Vaiii sunt aa de fericita,paca as fi e de fata la ultimele momente relatate.. imi pare rau de ea si ceea ce i-a facut Tom,insa Tom ramane preferatul meu in fic ;"> desi Bill e personajul principal.Cand l-a sarutat pe Bill la petrecere mi-am zis "tarfa,ii vrea pe amandoi"...dar ea i-ar d aun sut in fund lui Tom si ar ramane cu prietenul sau.Eu am priceput semnul ei din prima ^,^,trist,dar adevarat.Deci,Tom este acelasi bad boy din toate ficurile,violaor si bataus.Dar la petrecere parea atat de simpatic mai ale scand ea i-a zis  ca vrea sa plecesi el i-a raspuns afirmativ asa de simpatic. Eh..partea buna,Bill invata...wow,dar da.Si asta ma bucura,pentru ca nici eu nu vreau sa piarda anul.Parca as fi eu in locul lui,e naspa senzatia.Se iubesc ...uraa.stiam ca un sentiment tot are pentru el,altfel nu-i raspundea la saruturi de atatea ori.Acuma inteleg si de ce ea mergea in masina pe bancheta din spate . Acuma ce e de facut?Ce vor face?Ce va face Bill,care se considera tradator?Astept nexxtu..

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
next?
:o3


pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Imi pare rau ca nu am pus next, am fost putin ocupata. Sper sa pot pune vineri sau sambata.

_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
nu`i nicio problema...asteptam

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
-Si...si eu te iubesc! Mai mult decat orice altceva!
   Am luat-o in brate. Am stat asa, cu ea aproape de inima mea, atat de mult timp incat am crezut ca a trecut o vesnicie, insa daca as putea trai vesnic, mi-as petrece vesnicia alaturi de ea.
    Intr-un fel ma simteam bine in sinea mea, stateam cu cea pe care o iubesc, singuri, la mine in apartament. Dar undeva in spate, ascuns si umbrit de toata aceasta bucurie, sentimentul de vinovatie era viu. Ma bucuram ca sunt cu ea, dar din pacate ea este cu mine pentru ca Tom ii face rau. De unde sa stiu eu ca ea chiar ma iubeste si nu mi-a spus acest lucrur doar asa, sa o ajut. Exact cum a spus si ea, prea repede.
-Scuza-ma!mi-a spus si si-a sters lacrimile de pe obraji.
-Nu ai de ce sa te scuzi. A, mai bine te-ai culca. Iti pregatesc aici patul.
-Multumesc!
     Am luat-o in brate si am asezat-o pe scaunul de la birou in timp ce eu ii pregateam patul. Am pus doua perne mari si moi, am intins pilota si apoi am deschis geamul. Ploaia se oprise, iar in camera intra mirosul de proaspat. Imi place atat de mult acest miros, ma relaxeaza. Ma face sa imi imaginez ca traiesc undeva singur, intr-un loc linistit, unde sa am marea aproape si la fiecare apus sa ma plimb pe plaja, cu picioarele goale, sa simt atingerea apei, sa ma culc pe nisip si sa cred ca cea mai draga fiinta ma tine in brate.
-Vrei ceva de baut? Un ceai? O limonada? Un suc?
-Un suc ar fi bun.imi raspunde si intinde bratele spre mine.
-Ce?
-Vino sa te iau in brate!
      Ma ia in brate si-si pune capul pe umarul meu.
-Ma simt atat de bine cu tine. Ma simt in siguranta.
-Eu vreau sa te simti speciala cu mine, sa simti iubire.
-De ce esti atat de bun cu mine?
-Te iubesc prea mult, Julie! Nu ti-ai dat seama pana acum? Ti-am dat atat de multe semne, dar erai...oarba. Sau pur si simplu nu-ti pasa, erai fermecata de Tom...Julie, imi esti interzisa!
-Nu, nu e asa! Putem sta impreuna, putem sa ne mutam in alt oras.
-Si facultatea? Mai am putin si imi dau restanta, am imprumutat bani pentru asta! Nu pot sa plec pur si simplu, m-am luptat prea mult sa reusesc si se pare ca nu a fost totul degeaba.
-Dar Bill, eu nu pot ramane aici, Tom m-ar gasi oriunde! M-ar omori! Te rog, te iubesc!
-Nu pot, nu pot! M-am zbatut atat de mult...Te iubesc, te iubesc mult, Julie, dar m-am gandit prea mult la tine si de mine am uitat. Te rog sa intelegeti! Poti pleca tu, unde vrei, dar eu raman aici. Ma duc sa aduc sucul.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
sper ca julie n'are de gand sa'l "desconcentreze"
da' stiu, inventez cuvinte:-j
poate totusi julie il iubeste pe bill si nu cauta doar o salvare in bratele lui bill


pus acum 15 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524

Ce nedreapta este Julie,la el nu s egandeste deloc.O inteleg si`mi este mila de ea,situatia ei cu Tom e naspa tare,si chiar daca el este,brutal,nu cred ca ar omorao. In timp ce citeam nextu,mi`a venitin minte,proasta idee,ca sfarsitul va fi tragic,ca Tom va murit..ca cei doi sa fie feriiciti.Sper s anu,ca am pus mult suflet si chiar voi suferi putintel.Bill sa ramana si sa-si vada de treburile lui.Iar Julie,sa mai indure putin..ca apoi sa poata pleca impreuna..asta vreau..si nextu fireste.Acuma ca incepe scoala,iti va fi greu sa scrii nextu,mai ales ca profii tin mereu la prima impresie si conteaza enorm.Deci bafta...


_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Multumesc Laura! Voi incerca sa scriu mai ales acum la inceput, inainte sa inceapa cu testele. Sper sa ajung cat mai departe, sa pun niste next-uri mai mari.
A, sfarsitul, am o idee in minte, dar nu este bine definita, nu are contur. Ar fi interesant un sfarsit tragic, dar nu unul tipic, sa fie un sfarsit cliseu. Am ceva foarte interesant in minte.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
   Am fost putin egoist sa-i spun toate acele lucruri si probabil ca am ranit-o, ca acum se simte abandonata si ca nimeni nu este alaturi de ea. Insa trebuie sa ma gandesc si la mine, la viitorul meu, la cariera mea, la mine pur si simplu. M-am pierdut in negura, nu ma mai gaseam, simteam ca sunt eu doar atunci cand Julie este prin preajma si de fapt nu era asa. Asta credeam eu.
   Am senzatia ca in sfarsit m-am trezit la realitate, ca nu mai traiesc in propria mea lume unde eu sufeream dupa Julie, iar aceasta nu observa, in lumea mea plina de agonie. Poate m-am maturizat odata cu trecerea timpului, poate profesorul meu ce m-a ajutat cu acel imprumut m-a facut sa vad si ce este dincolo de Julie, sa nu ma opresc la ea. Sa vad in proportii mult mai mari.
   Mi-am dat seama ca Julie de fapt...s-a folosit de amandoi, ii era atat de bine langa Tom din punct de vedere financiar, el ii lua orice ea dorea, in schimb dandu-i doar sex si atat. Un pret foarte mic, simplu si avantajos pentru amandoi. Cu mine insa...orice femeie doreste sa se simta protejata, iubita, sa fie alintata, iar cu mine avea toate aceste lucruri. A jucat atat de bine, a avut un rol atat de complex in propria ei piesa de teatru, insa unul dintre actori tocmai si-a dat seama.
    Simt gustul amar al sfarsitului. Imi pare rau. Imi va lipsi totul, insa trebuia sa inceteze. Imi placea la nebunie emotia ce o simteam atunci cand Julie era prin preajma. Inima bubuind in pieptul meu, aveam senzatia ca si ea vede cum se zbate. A trecut repede...
-Bill? Ce faci singur in bucatarie?
    Inima incepe sa bata puternic. Fiori pe sina spinarii si intepaturi in palma.
-Uite iti aduceam sucul.
     De ce am avut eu senzatia ca de fapt totul a trecut? Sunt la fel! Un indragostit pana peste cap de cine nu trebuie. Nu pot sa-i fac asta lui Tom, nu pot! Oricat de mult o iubesc si oricat de mult mi-as dori...Ah! De ce trebuie sa ma gandesc mai intai la demnitate si apoi la sentimentele mele?
-Hai Bill! Vreau sa stau cu tine!
-Imediat, sa aduc si niste chipsuri.
     Insa imediat dupa ce rostesc ultimul cuvant, ma trage si mana, ma lipeste de corpul ei si ma saruta. Nu o pot refuza, era atat de bine langa ea. Puteam sa fiu eu, puteam sa nu ma prefac, imi placea, eram amandoi naturali. Isi baga mainile pe sub tricoul meu. Sunt reci. Parca simt cum din mine ies aburi, imbinarea dintre rece si fierbinte. O iau in brate, ea isi incolaceste picioarele in jurul taliei mele si mergem in camera, continuand sa ne sarutam cu ochii inchisi. Stiam drumul, eram ghidat de ceva mult mai puternic decat mine.



Am resuit sa scriu ceva.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
wow wow wow=p~
deja trec la actiune:>
grrrrrrrrrrrrrrrrrrr:X:X:X:X:X
poate ca julie nu e asa cum crede bill
poate totusi ea chiar il place...
da' grrrrrr
abia astept urmatoru' next
o sa fie picant=p~
asta daca nu da tom buzna peste ei


pus acum 15 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
Ooo da!Asa de repede?Sper sa nu intervina nimic intre ei sau Bill va face o criza de nervi.Sau poate asta sunt eu.
Sper doar sa nu cedeze si sa isi dea examenele.Pentru ca,daca va ceva atunci nu va mai avea nimic.Nici pe Julie si nici o cariera.Nu stiu de ce zic asta ,dar presimt ca asa se va intampla.Sper doar ca imaginatia mea o ia razna.

pune next


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
siii adiooo demnitate.. si adioo visuri..si adio minciuni..da..ptr ca el se mintea singur ca a invatat s avada in proprortii mai mari si ca julie joaca teatru si etc...Minciuni care l-au determinat s amearga inainte..tot asa cum o facuse si pana acum.. si eram atat de fericita la incepeutul nextului ptr ca in sfarsit credeam ca si-a revenit ca totul s aterminat ca julie va pleca si el isi va continua viata si apoi se vor reintalni si fiecare aveau deja vietile asigura ins atrebuie s akupte ptr iubirea lor si pana la urma inving si gata..;]] ins anu..el acu o f**e..apoi Tom va afla intr-un final..si mai mult as vrea ca el sa fie cu tom decat cu o tarfa.. care  zboara din floare in floare.. de ce nu a fost cu bill de la inceput.. awrrr.. ;-L... astept nextuu ..

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
  Nu ma puteam stapani, ea umbla cu mainile peste tot pe trupul meu. Ma mangaia usor pe spate, apoi ducea mainile din ce in ce mai jos, pana cand imi masau usor fesele. Am gamut. Nu m-am putut abtine sa nu ii dau sutienul jos. I-am luat un san in palma si o sarutam in continuare ca un nebun.
   Insa in timp ce coboram cu buzele apasate pe gatul ei spre sani, o linie brusca si neagra mi-a brazdat mintea. Nu stiam ce e, asa ca m-am oprit. Rasuflam amandoi greu. Eram transpirati, desi aveam inca jumatate din haine pe noi. Stateam lungiti in pat, pe spate si ne priveam in ochi, amandoi foarte seriosi.
    Nu stiam ce sa fac! Totul era atat de complicat si imbarligat incat mai bine le-as lasa pe toate balta si m-as naufragia in creierii muntilor. Eu o iubeam, ea sustine ca sentimentele ei pentru mine sunt aceleasi ca ale mele, insa la mijloc era Tom.
-Julie, nu pot face asta! Tin la prietenia mea cu Tom.
-Dar...
-Te rog...Nu insista, nu are rost. Stii doar cat de mult mi-as fi dorit sa te simt mai mult, sa stiu ca esti a mea, ca eu te protejez si ca nimic in bratele mele nu te poate rani, ca esti perfect in siguranta aici, la pieptul meu, dar ceva nu merge intre toate astea, parca nu este ceva ce se leaga fara probleme. Ceva intervine si acela este Tom. El este zidul dintre noi, el este motivul suferintei noastre.
-De ce? De ce nu il ...ignori? De ce zidul sa nu fie transparent pentru noi, sa-l vada doar ceilalti?
-Pentru ca noi am trece prin acel zid, iar ceilalti ne vor judeca. Ne vor umili. Nu vreau ca tu sa fii umilita.
-Si daca zidul nu are acea grosime atat de mare, daca este doar...de forma, daca duritatea lui este foarte slaba?
-Nu are cum, zidul este facut din beton.
-Acesta este facut din nisip. Daca vantul bate, zidul dispare, si ramanem doar noi doi. Daca o furtuna il darama suntem doar noi.
-Nu...gandesti prost. Este din beton! Zidul te vrea de cealalta parte a mea.
-Dar eu te vreau pe tine!
-Nu ma poti avea pe mine!
   Mi-am dat seama ca de fapt acea linie neagra a fost sentimentul de vinovatie. Ma cuprinde, ma inunda pana cand sunt sufocat de el.
    Nemaiputand sta in acea presiune, m-am ridicat si m-am dus pe balcon. Vantul adia usor.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
ce?!?
glumesti nu?
adica bill ramane cu buza umflata din cauza lui?
daca n'ar fi el atat de responsabil
acum julie ar fi fost a lui:>
next


pus acum 15 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
Cred si eu ca se simte vinovat.Nici nu mai stie ce sa creada ,de fapt.Ori Tom,ori Julie.
Pe de o parte a facut o alegere corecta.Poate cu timpul se vor rezolva problemele intre ei si vor putea fi impreuna.Asta daca dispare Tom din peisaj.Ca printr`o minune.Abracadabra! Desi nu cred ca se va intampla asa.Sigur va avea si el ceva de spus in legatura cu asta.Iar Bill va fi la mijloc daca se intampla ceva.
Mie Julie mi se pare cam ciudata.Adica nici nu mai stiu ce sa cred.Ba isi bate jox de Bill ba ii sare in brate si ii cere ajutorul.

pune next


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
  Un hol alb. Alerg de-a lungul lui, dar se pare ca nu se mai termina. Privesc inapoi. Totul este alb. Unde ma aflu? M-am oprit pentru o clipa si am privit in jurul meu. Totul alb. Imi intorc privirea inainte. In fata mea, imbracata doar intr-un voal negru usor transparent, Julie ma privea cu lacrimile curgandu-i pe obrajii foarte albi. Ma apropii si ii mangai usor buzele crapate si ranite, pline de sange. Ii ating obrajul alb. Este atat de rece. Ea inchide ochii si se lasa usor spre mine. O prind inainte sa cada si o asez pe jos. Ii tineam capul cu mana. Avea ochii inchisi in continuare. Ii ascult inima. Nimic.

-Bill! Hai, trezeste-te! Azi e ziua examenului!aud o voce de undeva departe.
    Deschid ochii si o vad in fata, cu parul strans intr-o coada si foarte naturala.
-Am atat de multe emotii!ii raspund si sar din pat.
     Ma duc spre baie si incep sa ma spal pe dinti.
     Totul este atat de sec, atat de fara farmec. O zi obisnuita incepe foarte trist pentru mine deoarece ea ma trezeste dimineata, insa eu nu o pot saruta sau nu ii pot spune cat de mult o iubesc. Poate va intrebati ce se intampla si probabil ce cauta Julie la mine. Ei, bine, m-am gandit ca poate nu o sa fie o asa mare tragedie daca o sa stea la mine ceva vreme. Am ajuns la un acord sa stea la mine, dar sa ma ajute la treburile din casa. Ea sa faca curat si mancare in timp ce eu ii asigur un acoperis deasupra capului si bani de cheltuiala.
      Tom...Nu stiu ce sa va spun, insa cand a auzit ca o sa stea la mine, de fapt, nu a auzit, a venit la mine si a dat buzna in casa, pe ea gasind-o in bucatarie, iar eu eram undeva pe la baie, in fine, a facut un mare scandal in care a urlat si a inceput sa-i spuna cat de mult o iubeste. Bineinteles, eu m-am ales cu un pumn direct in burta.
-Uite, ti-am calcat camasa neagra si blugii care erau la uscat. Aici ai micul-dejun si aici o caf...,
      Dar nu mai poate termina deoarece o prind de mana si se opreste brusc din vorbit. Ii ridic privirea spre mine si o privesc adanc in ochi.
-Julie, eu nu mai pot sta fara sa te sarut in fiecare dimineata, sa stiu ca esti cu mine in casa, dar in cealalta camera si nu langa mine in pat, imbratisati.
-Bill, astea sunt conditiile puse de tine.
-Stiu si ma tot abtin sa nu-l tradez pe Tom, dar simt ca totul este in zadar. Cu cat stau mai departe de tine cu atat te doresc mai mult.
-Tom stie acum unde sunt, de ce sa te mai abtii? Stie ca a gresit si ca nu o sa mai vreau sa mai am vreo legatura cu el.
-Te iubesc atat de mult!ii spun si fara alte cuvinte o sarut firav pe buze.
    O iau de talie usor, iar ea isi pune mainile in jurul gatului meu.
    Ma desprind repede de ea ca sa nu ma ia valul, mananc, ma imbrac si plec spre facultate pentru a-mi da examenul si a trece anul.
     Poate ca mai aveti o nelamurire cu faptul ca ea sta la mine si nu se duce la apartamentul ei din acea zona foarte buna a orasului. Cand era cu Tom au hotarat sa vandal apartamentul, de fapt, ea a fost amenintata de el, iar toti banii de pe acea casa au intrat in contul lui Tom, rotunjindu-i numarul.
     Am parcat masina si am urcat scarile massive din marmura ale Universitatii. In sfarsit, momentul vietii mele.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
ina th love th
~*BeBe*~

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 50
Uuuff....dc Tom se comporta asa?...scz cred ca n-am zis bine..

_______________________________________
Cine crede ca mai suntem mici papusi Este timpul sa invete sa se poarte cu manusi Viata se complica,totul e parfum Si va anuntam ca nimeni nu ne sta in drum!

pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
ce?
tom a fost atat de magar incat sa indrazneasca sa'i vanda ap. si sa'i ia banii?
e un nesimtit.
un foooooooooarte mare nesimtit.
asa ceva nu se face[-(
deci tom a aflat ca julie e la bill
bill s'a ales doar cu un pumn in burta?
o nimica toata:-j
putea sa o pateasca si mai rau
totusivorbim de tauru' comunal tom kaulitz
oh bietu' bill
cred ca ii e destul de greu sa se abtina cu ea prin preajma
cel putin asta l'a ajutat sa reuseasca sa invete cate ceva
p.s bafta la examen
next


pus acum 15 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
Omg...asa face Tom banii?naspa...
Si omg...Tom a aflat ca Julie sta la Bill.Ce metosa de a o aduce inapoi...sa ii spuna ca o iubeste...God...nu stiu cine il mai crede.
Doar un pumn in burta?A scapat ieftin...
Julie face mancare si ii face curat si...hm..da...e ok avand in vedere ca sta la el pe gratis si ii mai da si bani de buzunar din putinul lui (spuneai ca nu e bogat..anyway)


pune next


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Da, Tom avea un comportament foarte agresiv cu ea, desi o sa vedeti ce o sa se intample.
Nu mai este foarte mult din poveste, dar sa-mi spuneti cu cine credeti voi ca o sa ramana Julie, sa va spuneti pararea despre amandoi baietii, pentru ca amandoi au facut greseli. Bill, cel ce este atat de dragastos, insa nu bogat sau Tom, violent si cu o situatie materiala foarte buna?
Next-ul, sa vad, ori azi, ori maine, dar cred ca maine. Azi am o zi foarte plina si deja ma simt obosita doar la gandul ca am atatea de facut.
Multumesc ca cititi!


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
   Dupa 3 ore, coboram scarile, foarte linistit si relaxat. In sfarsit am terminat si cu examenul, iar acum fie ce-o fi. Mergeam pe un hol foarte lung, de-a lungul caruia erau mai multe sali. Din fata, profesorul meu de logica venea grabit, cu niste dosare in brate din care zburau foi pentru ca mergea prea repede, iar in spatele lui doi studenti ce le adunau de pe jos.
-Bill, sper ca ai facut o treaba buna! Vor fi mai multi profesori ce vor corecta si sunt si eu printre ei. Imi pare rau, nu pot sta mult de vorba, ma grabesc sa ajung la decan. Bafta multa!imi spune foarte repede, apoi pleaca mai departe.
   Nici nu am apucat sa-i spun vreun cuvant.
   Ies afara din facultate, iar pe o banca din parcul din fata statea Julie, cu un pachet in mana. Ma duc foarte repede spre ea si o imbratisez.
-Nu am putut sta acasa, eram prea emotionata. Uite, ti-am adus niste pateuri cu branza!
-O, multumesc, dar nu trebuia!
    Ma asez pe banca langa ea si iau un pateu cu branza si musc din el cu pofta. Nu am mai mancat de asa mult timp ceva de la o patiserie.
-Si, cum a fost examenul?
-Sper ca am facut si eu de o nota de trecere. Ma asteptam la ceva mai usor, insa a fost exact ce nu ma asteptam sa fie. Rezultatele peste 2 zile.
   Dupa ce am terminat amandoi de mancat acele pateuri delicioase, am mers incet spre masina parcata. Ea a aruncat la cosul de gunoi ambalajul:
-Cos!zice fericita si strange pumnii. Ar fi trebuit sa am o cariera in baschet.
-Da, la inaltimea ta le ajungeai celorlalte jucatoare la solduri.
    A inceput sa rada, dupa care si eu. Am scos din buzunarul pantalonilor cheile de la masina si am descuiat portierele. Am iesit din parcare, iar dupa am mers pe strada care duce spre casa noastra.
    Casa noastra. Suna atat de dragut, ca si cum am fi logoditi, stam impreuna, impartim totul. Este minunat sa mai ai si pe altcineva langa tine, sa nu mai fi singur, sa ai pe cineva care sa te incurajeze in anumite momente, sa-i pot impartasi anumite lucruri, sa poti avea incredere in el. Asta simt acum. Chiar nu m-a mai interesat examenul de cand ea este langa mine. Si-a pierdut din valoare in fata ei. Totul isi pierde din valoare si stralucire atunci cand Julie este alaturi de mine. Ma face sa ma simt atat de fericit, de implinit, ma face sa cred ca pot avea incredere in ea, ca nu ma va trada niciodata, ca “etapa Tom” s-a incheiat si acum este doar a mea.
     Cando prim la un semafor, o iau de mana. Isi intoarce privirea spre mine si imi zambeste.
-As vrea sa iesim si noi in seara asta undeva. Acum ca examenul este dat, ma pot distra si eu putin.
-Si unde ai vrea sa mergem?
     Ma uit pe geam si ii arat cu degetul restaurantul frantuzesc si zambesc larg.
-O, Bill, este prea pretentios!
-Nu este. Niciodata nu am fost cu tine undeva. Bine, nici nu am avut cand, adica, situatia dintre noi este putin bizara.
   Isi lasa capul in jos.
-Nu te intrista. Totul se va rezolva si o sa vezi, vom uita aceasta perioada.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
-]V@nRo[-
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1313
Cat ma bucur ca a scapat de examen...acum e libeeeer!Oarecum...Sper sa ia nota mare.
Dragut din partea lui Julie sa il astepte...cu pateuri.Mi se face pofta.
O...vor avea o intalnire...ce dragutz.Intr`un restaurant frantuzesc...ce dragutz din partea lui.Chiar daca nu e bogat ii va fi mai bine cu Bill.Eu cred ca va ramane cu el...asta daca nu face Tom ceva si o "rapeste".As vrea sa ramana cu Bill.Ii este mult mai bine.Si lui si ei.

vrem next


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
Pagini:  1 2 3  

Mergi la