© Bianca
Moderator
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
|
|
Imi pare rau ca nu am pus next cand am promis, dar am fost ocupata cu bagajele si ma rog, nu am mai avut timp sa scriu. V-am pus acum unul mai mare ca sa ma compensez. Maine am avionul spre Germania si cred ca voi putea sa mai scriu si de acolo, imi iau laptop-ul cu mine si sunt sigura ca o sa mai intru pe forum.
A insistat sa merg la petrecerea aniversara a lui Jonathan, iar eu, ca un prost ce sunt, m-am inmuiat imediat dupa ce i-am auzit vocea si am acceptat invitatia. In seara asta la ora opt sa fiu gata, cei doi amorezi vin sa ma ia. Incep sa-mi caut niste haine prin dulap. Nu trebuie sa fiu foarte pretentious imbracat, vor rade de mine pe motivul ca cine stie la ce gala credeam eu ca ma duc, insa nici simplu, pentru ca iar vor rade de mine spunand ca ma duc cu cainele la plimbare in hainele alea. Imi iau blugii mei scumpi, cei de la Levi’S, pe care am dat o gramada de bani si sunt ok, nici simpli dar nici foarte eleganti, iar in sus un tricou cu un cap de mort, ornamentat cu niste chestii lucitoare. Maneca venea mai sus de cot foarte putin, iar in lumgime imi acoperea cureaua de la pantaloni si apoi inca cativa centimetri. Imi strang parul la spate, in cea mai dezordonata coada posibila si ma parfumez. Imi iau conversii maro, ce se asorteaza cu rosul tricoului, o borseta, in care imi pun portofelul, cheile de la masina, in caz ca ma enervez prea tare sa astept si plec cu masina mea, telefonul, care este dat pe silent sa nu-l aud, indiferent cine era, servetele, umede si uscate, trebuie sa fiu precaut, niste pastille de durere si cam atat. Ies pe usa, o incui, iar ceasul meu de la mana arata ora opt fara un sfert. Nici devreme, nici tarziu ca sa-i astept. Cobor scarile si ies din scara. Trag aer puternic in piept. Masinile treceau pe strada. Aveau viteza. Cand le privesc, ma simt paralel cu lumea asta, ce merge cu atat de multa viteza inainte, iar eu sunt in slow motion pe langa ea. Astfel pot vedea totul atat de bine, ma pot bucura de momentele pe care altii nici macar nu le observa din cauza nepasarii sau pur si simplu, din cauza vitezei cu care trec pe langa ele. M-am bucurat de anii copilariei pe care i-am savurat, insa cu gandul de a creste cat mai repede, adolescenta a trecut pe langa mine ca un fulger, nici nu mi-am dat seama ca am implinit 18 ani si ca aproape am terminat liceul. Cei mai frumosi ani sunt cei din liceu si cine a spus aceste cuvinte, chiar a avut dreptate. M-am distrat, am intampinat si greutati, cu prietenii sau la ore, dar dupa o perioada am ras de acele piedici, ele fiind amintiri ce nu se vor uita niciodata. Am gresit si regret. M-am combinat cu fata pe care prietenul meu cel mai bun din liceu, care in acea perioada nu mai era Tom din cauza comportamentului sau oribil, o placea si imi povestea atat de multe despre ea incat stiam niste lucruri despre ea pe care chiar nu doream sa le aflu. L-am tradat, i-am tradat increderea, dar eram mici sin u putem avea un caracter bine fixat, ne schimbam in fiecare zi. Nu-mi spuneti ca voi nu ati facut asta! Este acel moment in care voi si prietenul cel mai bun vorbiti despre aceeasi persoana si o vedeti ca fiind mai mult decat un simplu prieten, amandoi. E groaznic sentimentul. Pentru mine era speranta ca poate o sa fiu cu ea, insa pentru el era gustul amar al pierderii. A pierdut in fata mea, iar eu am castigat si nici macar nu m-am uitat in urma sa vad ce gol am lasat. Ma uit in partea stanga si vad masina neagra a lui Tom de la departare. Astept sa se apropie si ii fac cu mana, la care el trage pe dreapta si portiera din spate se deschide. Alerg pana la masina si urc. Dau noroc cu Tom si privesc spre scaunul din dreapta, dar constat ca Julie nu este acolo ci langa mine pe bancheta din spate. Super...O sarut pe obraji si o intreb ce mai face, cum ii este cu barbarul de Tom. -Sa-l vezi cat de barbar este!incepe sa rada si ma prind imediat de ce vrea ea sa spuna si ma enervez la culme. Il vede pe Tom bun in pat, insa nu m-a incercat pe mine inca. Vezi tu papusa, o sa-ti plangi de mila cand te prind la cotitura! -Ow, nu cred ca doream sa stiu asta.ii raspund si ma uit pe geam. Nu mai vroiam sa o vad deoarece nu ma mai pot abtine prea mult timp. Tom pune un Cd de-al lui Justin Timberlake care incepe cu melodia Carry out. Cuz is me, you, you, me, me, you, all night! Am fiori in mine cand aud aceste vorbe pe ritmul melodiei care imi place la nebunie. Daca as putea acum as incepe sa dansez si daca mai beau si un pahar de ceva cu alcool fac show. In cele din urma am ajuns. Ma dau jos din masina si astept sa se dea si Julie, ii tin portiera. Observ ca are o rochie scurta si strampta pe ea. Ii venea atat de vine pe corp, ii scotea fundul in evidenta. Unde este acea fata cu blugi cu o marime, doua, mai mari de ea, cu Vansi in picioare si cu hanoracul imens Converse? Nu o mai recunosc. Cand trece pe langa mine, imi face cu ochiul si-si ridica pieptul, astfel pot vedea decolteul foarte...bun! Avea tocuri in picioare. Tom vine spre noi cu geanta ei in mana. I-o da si apoi o ia de mijloc. Eu raman putin in urma, nu pentru ca m-as simti prost, ci doar sa o privesc din spate, sa-i privesc corpul perfect. Jonathan are o situatie financiara de la foarte bine in sus, asa ca petrecerea de ziua lui se tine la casa sa din cartierul prezidential al orasului Hamburg. Intram in casa si ne intampina un domn ce ne da cate un pahar de sampanie fiecaruia. Dupa ce-l vedem pe vechiul nostru coleg, vorbim putin cu el, acesta face cunostinta cu Julie si ii face o multime de complimente, Tom bea din paharul de sampanie fierband de furie, iar eu privesc absent in jurul meu, incepem sa dansam, de fapt, abia acum incepe adevaratul chin pentru mine. Stateam pe o canapea din piele rosie, tolanit, inavluit de fum de tigara, cu o multime de pahare si sticle de bautura in fata mea, desigur, nu toate ale mele, si priveam spre miscarile lascive ale lui Julie pe ritmul de dans. Nu ma mai puteam stapani. Beau din paharul meu de gin, si o vad pe Julie venind spre mine. M-am imbatat doar de la o gura? A, nu, chiar vine spre mine si ma trage de maini sa vin sa dansez si eu. Ma ridic si ma uit in jurul meu. Tom nu este pe aici, asa ca o iau de solduri si o apropii de mine, ii lipesc corpul de al meu si ii simt sanii apasati peste pieptul meu. Ma las usor pe ea, iar ea imi zambeste. Se apropie de buzele mele, eu o priveam contrariat si nu stiam ce sa fac. M-am uitat in stanga, apoi in dreapta, drumul e liber. Nici urma de Tom. Aproape ca nu dansam deloc, doar ne balansam usor, ea ademenindu-ma cu un sarut. O priveam in ochi. Imi apropii capul de al ei pana cand ne lipim fruntile. Ma uitam spre buzele ei, apoi, desigur, in decolteu. Nu era un moment bun sa fac asta, dar niciun baiat nu se poate abtine, desi el spune ca nu se uita acolo, fix acolo ii este privirea. Imi pun o mana de dupa gatul ei, iar pe cealalta o tin nemiscata pe sold. Imi las usor capul in fata, spre buzele ei, ea isi ridica privirea spre mine. Ii simt buzele peste ale mele. Este un joc al tentatiei, deoarece nu a stat mai mult de o secunda. Imi fac curaj si desigur, nemaiputand sa stau asa, ii fur sarutul. O lacrima imi cade pe obraz.
_______________________________________ Cititi Regulamemntul!
|
|