!ch~l!3b3~t0k!o~h0t3l
---
Lista Forumurilor Pe Tematici
!ch~l!3b3~t0k!o~h0t3l | Reguli | Inregistrare | Login

POZE !CH~L!3B3~T0K!O~H0T3L

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
AnaMaria96 25 ani
Femeie
25 ani
Dambovita
cauta Barbat
28 - 74 ani
!ch~l!3b3~t0k!o~h0t3l / ღFan-ficuriღ / Naufragiat in inima ta Moderat de sehr:)viele:)Farben, tom, © Bianca
Autor
Mesaj Pagini:  1 2 3
ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ

Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
heii si cu Tom al meu cum ramane?;o3... A scapat ieftin doar cu un pumn Bill.. iar Julie si mai si..ma asteptam sa mature cu ea tot orasul..ce ma dezamagit ca a puso pe Julie sa-si vanda apartamentul si banii tot in contul lui au ajuns..magarul.. dupa ce ca el e deja bogat.. ma bucur ca s-a sfarsit toata treaba cu examenul..eram parca stresata.. ca si cum dadeam eu examen..sau nici chiar... casa lor.. frumos.. suna frumos.. eu in locul lui Bill nu aveam constiinta..si faceam dragoste cu persoana iubita..;x... la urma urmei.. Tom daca era in locul sau avea o durere fix... nicaieri ;d.. hmm..se anunta o seara romaaaanticaaa..si cheltuitoare ;d.. astept nexxtu ;x

_______________________________________

               
Enjoy my freaky blog!

pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
prima intalnire8->
ciudat.
dupa ce aproape si'au tras'o abia acum ies la o prima int
nu conteaza.
sa se simta bine.
amandoi
sper totusi ca bill sa ia examenu'
si ca tom sa nu se mai bage in viata lor.
sa'si gaseasca o femeie care sa'l imblanzeasca
si sa'l iubeasca
bine.dupa cate a facut putine ar mai sta langa el
eu inca as mai sta:-"

p.s sper ca julie sa ramana cu bill


pus acum 15 ani
   
ina th love th
~*BeBe*~

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 50
De ce nu m-ai pui next?          

_______________________________________
Cine crede ca mai suntem mici papusi Este timpul sa invete sa se poarte cu manusi Viata se complica,totul e parfum Si va anuntam ca nimeni nu ne sta in drum!

pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
ne'ai uitat rau de tot bianca........


pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Imi pare foarte raaaauuuu!!!!!! Dar chiar nu mai am timp. O sa incerc in weekend sa pun next, dar nu promit nimic.

_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
    Seara. O seara perfecta. Priveam pe geam toate lucrurile din jurul meu:un felinar, o masina parcata langa acesta, stele, luna, copacul din fata geamului meu ce se intindea mult mai sus, eu ii vedeam doar trunchiul mare, gros, puternic.
    Am cascat. M-am frecat la ochi si m-am uitat prin casa. Nimic. Julie inca nu a iesit din baie. Sunt atat de curios, vreau sa vad cum arata.
    Mi-am intors privirea spre geam si mi-am continuat treaba. Observ. Intelegeti oare de ce cercul simbolizeaza perfectiunea? De ce nu un patrat, ci cercul? Ce are cercul diferit de patrat? Se zice ca este perfect, cercul este perfect. Dar si patratul este perfect...patrat! Inseamna ca luna simbolizeaza perfectiunea...planetele...cat de mare o fi Universul? Cate galaxii or fi? De ce pare uniform in toate directiile, de ce atat de mare si intunecat?
    M-am asezat pe un scaun si am continuat sa privesc spre geam. Nu vedeam nimic, dar totusi simteam nevoia de a observa, de a cerceta...
    Inr-un final aud usa de la baie si sar ca ars de pe scaun. Imi scutur pantalonii; aveau scum de la tigara pe ei.
-Deci? Ce parere ai?ma intreaba Julie si face o pirueta.
-Esti...minunata!i-am spus si m-am dreptat spre ea.
    Am luat-o usor de talie si am privit-o in ochi. Era atat de naturala, de...nu stiu, chiar nu am cuvinte sa descriu ceea ce simt. Nu stiu daca ati trecut vreodata prin ce trec eu acum, dar pur si simplu picioarele imi tremura, am furnicaturi in tot corpul, nu ma pot opri si abtine sa nu o privesc. Mi-am apropiat usor capul de al ei pana cand ne-am lipit fruntile. Ne-am impreunat mainile si am inceput sa ne miscam usor, ca si cum am dansa pe o melodie. Pe melodia noastra. O melodie pe care fiecare si-o imagina in felul sau, dar totusi la fel, deoarece aveam aceleasi miscari. Dragostea. Aceeasi melodie, dar interpretata in moduri diferite. Am inchis ochii si mi-am deschis usor buzele. M-am apropiat si mai mult de ea si in sfarsit i-am simtit din nou gustul dulce amarui al buzelor ei. Erau atat de moi, de fine, de calde. Mi-a pus mana in par si m-a tras mai langa ea. Si eu doream acelasi lucru, sa-i simt trupul aproape langa al meu, sa simt ca ma atinge, sa-i simt mangaierea tandra. Am deschis ochii. Ea avea ochii inchisi si buzele intre deschise.
-Mer...gem?am intrebat incet.
    Nu a raspuns nimic, doar a dat din cap in semn ca da. Inca mai avea ochii inchisi si buzele intre deschise. M-am incepartat de trupul ei si am luat-o de mana. Si-a deschis ochii. Ma privea atat de atent, ma studia din cap pana-n picioare. Am iesit pe usa impreuna, in acelasi timp. In cateva minute eram pe drum spre acel restaurant frantuzesc.
-Ai mai fost la vreun asemenea restaurant?ma intreaba si imi saruta mana, apoi o pune langa obrazul ei.
-Nu...este prima oara si sper sa nu ma fac de ras. Macar daca imi pune chelnerul toate acele lingurite, furculite si cutite in fata sa stiu care sunt cele normale.
    A inceput sa rada incet.
-Sa nu comanzi peste...,imi spune si-mi saruta din nou mana, apoi o lasa libera.
-Bine, asa voi face!i-am raspuns, fara sa am curajul sa o intreb de ce.
    Am parcat masina. I-am deschis portiere, iar ea a iesit. Cand o priveam, vedeam o lumina stralucitoare in jurul ei, ceva ce o deosebea de alte fete, ceva extraordinar, ce pentru mine nu a existat niciodata.
    Chelnerul ne-a dus la masa noastra pentru doua persoane, ne-a adus niste pahare cu picior si o sticla de sampanie. A desfacut tacticos sticla si a turnat putin in fiecare pahar, a pus sticla inapoi in galeata argintie plina cu gheata si a plecat de langa masa, apoi ne-a adus doua meniuri.
    Nu ma puteam abtine, oricat de mult doream sa citesc din acel meniu trebuia, ca la cateva secunde, sa o privesc pe ea. Era atat de delicate, atat de sofisticata. Imi placea de ea, o iubeam.
-Imi iau...confit de canard.imi spune si lasa meniul usor pe masa.
-Eu...aaa...cred ca...souris d’agneau.ii spun si eu ce am ales, chiar daca habar nu am ce e asta.
    Am luat-o de mana. Chelnerul a venit, ne-a intrebat comanda, ne-a mai recomandat un vin de 15 ani, niste deserturi, ce aveau niste nume pretentioase, nici nu stiam in ce limba vorbeste, desi cred ca era franceza, mai ales ca eram intr-un restaurant frantuzesc. Urasc franceza. Ne-am continuat seara romantica. Nu chiar romantica, atmosfera dintre noi doi era un vesela.
-Mai tii minte cand te-ai dat celalalt prieten al meu?ma intreaba razand cu pofta.
-Si tipul a inceput sa faca crize pe acolo. Sau cand erai speriata de mine pe strada?
-Erai atat de misterios, de ciudat. Imi era frica! Mereu te uitai dupa mine cand traversam, credeam ca esti vreun obsedat!
-Chiar atat de rau aratam?
-Aratai?
-Adica inca arat ciudat, sau cum?
    Ma simteam foarte bine cu ea, eram amandoi naturali si nu incercam sa parem prea pretentiosi si fitosi chiar daca ne aflam intr-un local asa de scump.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
uuuuu
in sfarsit ai pus si tu next
a trebuit sa recitesc ultimu' next ca sa stiu unde ramasesem
trecand peste...
cina romantica..
dragut
lumanarele
sampanie=p~
vin=p~
grrr
sunt curioasa ce broaste o sa 'i aduca lu' bill
habar n'are ce a comandat>: )
ce fac sub influenta alcoolui cei 2 cand ajung acasa?:>
next


pus acum 15 ani
   
ina th love th
~*BeBe*~

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 50
    ...n-am cuvinte...
Vreau next


_______________________________________
Cine crede ca mai suntem mici papusi Este timpul sa invete sa se poarte cu manusi Viata se complica,totul e parfum Si va anuntam ca nimeni nu ne sta in drum!

pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Desigur, si acele momente minunate au trecut.
    Mi-am deschis jurnalul si am inceput sa scriu de nebun tot ce mi s-a intamplat in ultima perioada.
   
“Nu te-am mai bagat de mult in seama. Am fost prea ocupat cu iubita mea, Julie. Imi pare rau ca te-am neglijat. Lucruri noi am sa-ti spun de toate.
    Ma inteleg foarte bine cu Julie, parca nimic nu ne poate desparti, insa uneori observ o oarecare...distanta a ei fata de mine. Este ciudat, insa o inteleg. Sau vreau sa o inteleg. Ma tot gandesc la fel si fel de lucruri oribile, mai ales ca Tom nu a mai aparut in peisaj si nu este genul lui sa se dea batut, sa renunte atat de usor. Nu vreau sa-mi fac probleme prea mari din cauza asta. Ce o fi o fi, las timpul sa decurga de la sine, sa nu ma mai bag sis a schimb intr-un fel viitorul.
    Examenul l-am luat, insa nu cu o nota destul de mare, dar sunt multumit ca l-am luat. Am inceput sa-i inapoiez banii profesorului meu de logica. E bucuros ca am trecut mai departe, dar nu si multumit de nota.
    Ma tot gandeam zilele astea despre bucuria de a simti...ca traiesti. Sa canti. Sa canti pentru tine, pentru timp, pentru ani, pentru lacrimile pe care le-ai varsat, sa canti despre tot ce este in jurul tau si apoi inca o data, pentru ca nu stii ce va fi maine, nu stii daca Dumnezeu te va mai lasa pe acest pamant, nu stii daca o sa mai poti visa...daca vei mai putea canta.
    Probabil cred ca stii la ce ma refer, jurnalule, dar cred ca nu stii si de ce. De ce...poate din cauza trecerii timpului, cand ma uit in oglinda ma vad mult mai batran, mult mai matur, mai cu capul pe umeri decat ieri. Este destul de dureros sa te uiti in poze si sa vezi cum erai acum cateva luni si apoi sa te privesti in oglinda si sa vezi ceva...schimbat, ceva ce nu mai era ca inainte, chiar daca acel lucru schimbat este o trupa pe care o asculti sau...nu stiu, stilul vestimentar. Este ceva schimbat fata de acum cateva luni, te face mai matur, o decizie mai inteleapta ai luat.
    In fine, am inceput sa intru in niste subiecte nepotrivite. De fapt sunt, pentru ca tu esti jurnalul meu si iti pot spune orice. Dar acum am treaba, incep sa invat, citesc o carte interesanta.”
   
Mi-am inchis jurnalul si am privit pe geam. Deja s-a inserat. Ziua a devenit mai scurta. Este urat. Din camera cealalta ma striga Julie ca masa este gata, asa ca ma ridic si ma duc in bucatarie.
-Ce papam?intreb si o sarut pe obraz, apoi pe umar.
-Am facut o salata de pui cu legume si foarte putin sos de mayoneza.
-O, abia astept sa mananc!ii spun si ma uit lacom spre ea.
-Pari de parca abia ai astepta sa ma mananci pe mine.
    Am zambit, apoi m-am asezat pe scaun, iar Julie mi-a pus in fata o marfurie foarte dichisita. Arata foarte bine.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
nu au facut nimic
DE ce?[-(
nu-i corect
din cate scrie bill in jurnalu' sau se pare ca julie nu-l prea lasa sa se apropie de ea
adica in sensu' fizic.
gandurile lui bill despre cantat...
sunt inceputurile carierei de cantaret sau doar niste chestii trecatoare...?
hmm
tom...
ce are de gand sa faca?
pentru ca e clar ca mai devreme sau mai tarziu o sa apara in peisaj.
sper doar sa nu-i desparta.
next


pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Pai probabil Bill si Julie or fi facut si alte lucruri perverse, insa nu am vrut sa apara in fic. Credeam ca se intelege de la sine, avand o relatie si o varsta.
Tom va aparea in peisaj, si atunci cand va aparea sa stiti ca fic-ul este aproape de sfarsit. Nu mai este chiar foarte mult din el, nu vreau sa o lungesc cu lucruri plictisitoare.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
iar nu ne mai dai next?

pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
    M-am trezit de dimineata foarte buimac. Era ca si cum ma trezisem intr-o alta lume, insa nu stiu de ce. Totul era prea bine, parca nu era facut pentru mine. Julie dormea dusa langa mine.
    M-am ridicat, m-am imbracat si am plecat. Doream sa ma plimb. Era racoare. Dimineata...
    Fara sa-mi dau seama, cineva a trecut pe langa ine in graba. Mi-a lovit umarul. L-am privit in fata. Nici nu am putut sa-l recunosc din cauza ranilor si zgarieturilor de pe chipul sau.
-T...Tom?am scancit.
    S-a uitat exact in ochii mei. Era cu totul altcineva. Durerea din ochi...de fapt, nu era durere, era ura. Ura pentru mine. M-a tras de geaca si m-a apropiat spre el. Inca ma mai privea cu multa ura, cu ochii mari, atent la fiecare detaliu al chipului meu speriat.
    Ce speriat…eram ingrozit. In acel moment nu ma gandeam la altceva decat la cum sa scap din mainile lui puternice.
-O sa...O sa mori!a racnit spre mine.
    Chiar nu m-am putut abtine si mi-au dat lacrimile. Eram aproape singuri pe strada, era duminica, lumea era plecata din oras la tara, la casele de vacanta. Singurii ce mai populau orasul erau tinerii, ce la ora asta dormeau, obositi din cluburi de sambata noaptea.
-Imi vei plati! Nu ai idee cat de mult am plans eu!
-Tom...
    Chiar nu puteam spune altceva. Ma simteam vinovat si chiar credeam, in acele momente, ca imi merit pedeapsa. Insa Tom era malefic. Ma privea malefic.
    M-a trantit pe asfalt si s-a napustit peste mine. Am incercat sa-l indepartez, insa era de necontrolat. Nu mai era el. Parea...ca toata situatia l-a schimbat.
    Intr-un moment in care am reusit sa-l indepartez, lovindu-l pester anile de pe fata, m-am ridicat si m-am indepartat putin. El statea jos, cu capul pe genunchi.
-De ce nu mori?a intrebat disperat.
    Nu stiam daca vorbea cu mine sau chiar cu el.
    M-am apropiat de el si i-am atins umarul. M-a privit. Lacrimile ii erau intinse peste sange, peste cojile ranilor intarite.
-Ce s-a intamplat cu tine?l-am intrebat. Ma gandeam de unde am atat de mult curaj incat sa mai pot vorbi cu el.
-Lasa-ma!
-Nu inteleg de ce esti atat de egoist. Mi-ai facut si tu asta, iar acum, daca tu crezi ca am facut asta din razbunare, te inseli amarnic. Vrei ca totul sa-ti fie dat tie. Numai tu, pe primul plan, tu si numai tu. Esti egoist, rasfatat si…fara scrupule!
-Nu-mi mai vorbi asa!
-Ce ai incercat sa faci acum? Sa ma omori batandu-ma? Stii foarte bine ca nu am nicio sansa in fata ta si asta te face sa te simti puternic langa mine. Dar esti cu adevarat puternic daca nu poti face fata unei lovituri din dragoste? Esti puternic oare? Crezi ca totul se rezuma la muschi?
-Intotdeauna...
-Am crezut ca timpul petrecut cu mine te-a schimbat, macar putin. Sa vezi peste sala de forta si muschii pe care ii ai. S-a intamplat asta? Bineinteles ca nu! Esti…superficial, Tom!
-Tu chiar nu intelegi!
-Ce sa inteleg, Tom?! Spune-mi tu, ce?!am intrebat, aproape disperat, iar cateva firicele de saliva s-au scurs pe langa barbia mea. Le-am sters rapid.
-Bill, nu pot sa...n-ai idee cum e…
-Eu niciodata nu am stiut nimic si nu am avut idee de nimic! Tom, chiar daca sunt in situatia asta si poate ma urasti, poate tu chiar tineai la Julie, insa...nu pot sa nu-ti reprosez toate aceste lucruri. Si tu mi-ai facut mie la fel…mai de mult, in liceu...
-Bill! Poti sa taci? Am probleme cu banii! De asta o tineam langa mine!!
-Poftim?!
-Da!! Sunt ruinat!! Cineva mi-a spart contul din banca, iar totii banii mei s-au dus pe apa sambetei! Nu-mi pasa de Julie! Nu o mai vreau langa mine, o tineam pentru bani!
-Tom..
-Inceteaza sa-mi mai pronunti numele ca si cum ti-ar parea rau! Ma urasti!
-Inceteaza!
-Tu sa incetezi din jocul asta de nevinovat! Nu esti deloc atat de inocent precum vrei sa pari!
-Stiu ca nu sunt, dar cu ce rezolva asta situatia?
-Situatia nu mai poate fi rezolvata. Sunt urmarit de camatari. Am luat bani de la ei si nu am cum sa ii dau inapoi, iar acum sunt urmarit de camatari. Stai departe de mine, si tu si Julie! Te rog, Bill!
-Tom, nu credeam...De ce nu ai venit la mine? Nu credeam ca esti intr-o situatie ca asta...Sunt confuz, mergi la mine?
-Tocmai ti-am spus sa stai departe de mine ca iti risti viata, iar tu ma intrebi daca vin la tine?! Bill, esti tampit?!
-Ar trebui sa imi cer scuze in vreun fel.
-Nu ai de ce sa-ti ceri scuze. Termina! Pari prea inocent.
-Hai! Nu inteleg de ce nu ai venit la mine sa te ajut cu banii. Nici Julie nu avea bani, nu avea niciun venit, insa ea avea grija de casa si-mi facea de mancare, imi calca hainele, le spala. Vezi, lucrurile se rezolva si in alte moduri, nu numai platind cu bani.
-Chiar nu ma intelegi...
-Hai la mine, uite ce rani ai pe fata.
-Nu, nu vin! Nu vreau sa te vad!
-Tom, esti bine?
-PLEACA!!!a racnit cat a putut de tare, s-a ridicat si a luat-o la fuga pe strada principala, apoi a facut dreapta. O masina neagra, mare, a luat-o in aceeasi directie. M-am indepartat mergand in spate, inca mai privind spre acel loc unde Tom disparuse si masina aceea s-a dus.



_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
ina th love th
~*BeBe*~

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 50
OMG!!!!.....Ce se va intampla cu Tom?!?!??!?!                  

_______________________________________
Cine crede ca mai suntem mici papusi Este timpul sa invete sa se poarte cu manusi Viata se complica,totul e parfum Si va anuntam ca nimeni nu ne sta in drum!

pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
tom e...
ei bine...nu pot sa zic cum e
adica as vrea, da' nu pot
traieste o drama intr'un fel
poate si-a atras asupra lui nenorocu' tocmai prin atitudinea pe care o are...
cand s-a intalnit cu bill credeam ca'l va omori
lucru pe care a incercat sa'l faca.
si toata situatia e confuza
in sensu' in care tom plange
tom n'ar plange pentru atat
i'ar da draqu' pe toti si ar fuma o tigara asteptand sa fie linsat
in oricate beleli ar fi nu ar plange
si'ar pastra mandria, orgoliu neatinse, intacte pana in ultima clipa
si totusi plange...
si se calmeaza intr'un fel si discuta cu bill
si ii cere sa stea departe de el
si el si julie
de ce si julie?
a zis ca nu'i pasa de ea...
si totusi?
cred ca intr'un fel pe care nu vrea sa'l recunoasa, tom tine la julie, iar la bill tine ca la un prieten si nu sta cu el cum zicea bill doar ca se simte puternic langa el din cauza slabiciunii acestuia...
apropo, mi-au placut replicile lui bill:X
profunde.


pus acum 15 ani
   
dydi
~*BeBe*~

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 35
pune nextul esyi lea daca nu-l pui         

naufragiat inima pune nextul esyi lea daca nu-l pui         

13KB


_______________________________________
Tot ce vad e firm…ard…vise… amintiri… sperante…cred ca un adio e cel mai bun.........intrati aici va rog  ...este site-ul meu

pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Imi pare rau ca nu am mai pus un next, insa am mai zis undeva pe forum, mi se bloca Explorer si Mozilla cand intram pe acest forum si acum mi-am instalat Google Chrome si merge.

_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
ina th love th
~*BeBe*~

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 50
Deci pune next acum ca vreau inspiratie please la sc ca am doua ore de rom si doua de mate si o sa moorrr......vreau sa vad ce se intampla cu Tom pana la urma        

_______________________________________
Cine crede ca mai suntem mici papusi Este timpul sa invete sa se poarte cu manusi Viata se complica,totul e parfum Si va anuntam ca nimeni nu ne sta in drum!

pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Ceva scurt, in seara asta, daca sunt comentarii, sper sa mai pun o parte. Inca putin si-l termin.


    Nici macar nu stiam ce sa mai cred, in general, nu numai despre Tom. Ma simt...gol. Credeam ca pierderea lui imi va aduce atata bucurie incat o sa o tin dezbracata pe Julie toata noaptea in patul meu si o sa...presupun ca stiti ce. Insa acum sunt gol si nici nu-mi pot imagina ceva mai greu de atat. Prietenul meu, din copilarie...Va imaginati, sa va pierdeti un prieten la care tineti atat de mult? Pe care il cunoasteti de foarte mult timp, cu care ati crescut, v-ati distrat, probabil v-ati si tradat, insa este prietenul vostru drag si iubit? Puneti-va, va rog, pentru cateva secunde in locul meu. Va rog!
    Sper ca simtiti golul imens din stomac, pe care eu il am chiar acum. Stateam pe canapeaua mica din sufragerie si ma miscam in continuu, nu aveam stare. Julie era plecata la cumparaturi si in curand se va intoarce. Bataiam din picioare groaznic de tare si imi tot frecam mainile de par si de fata. Poate rezolv ceva cu asta, insa fara nicio sansa. Tom este tot acolo, nu stiu unde, insa acolo, chinuit de vreun mare bogatan sa-i dea banii inapoi, cu o dobanda imensa, ca daca nu ii va taia un deget sau mai stiu eu ce, mult mai grav.
    Usa de la casa se aude, iar eu ma ridic automat de pe canapea, imi dau parul pe spate si-mi bag mainile in buzunarele de la spate, stand drept, fara sa scot un sunet. Imi aud respiratia cum se zbate puternic.
-Bill? Ce faci? De ce arati asa?
-Julie, trebuie sa-l ajutam pe Tom! Neaparat!
-Tom? Bill, sper ca glumesti spunand asta.
-Nu glumesc deloc! Tom are probleme, mari de tot. Este urmarit de catre camatari. Te rog, Julie…
-Nu as face asta pentru nimic in lume, nu vreau sa fim in pericol, camatarii sunt foarte puternici, au o mare putere de influenta. Nu vreau sa risc totul acum, cand sunt aici cu tine si ma simt implinita. Nu acum, Bill.
    M-am dus spre ea, i-am luat mainile in ale mele si i le-am sarutat suav.
-Te rog, draga mea. Il iubesc pe Tom. Tin la el foarte mult.
-Dar nici macar nu stii unde este sau in ce belea grava a intrat. Bill, stai linistit aici, nu te baga! Nu vreau sa mori in chinuri, nu vreau sa mori deloc! Vreau sa stai langa mine. Te iubesc prea mult sa te pierd!
-Si eu te iubesc, Julie! Nici nu ai idee cat de mult, dar Tom este prietenul meu.
-Bill!! O sa-ti zic asta o singura data! Tom, atunci cand tu aveai nevoie de ajutor, pur si simplu era nepasator. Sufereai atat de mult din cauza mea, iar eu te amageam si...asa am inceput sa te vad cine esti, sa tin la tine pentru asta. Insa Tom era foarte egoist, ma tinea doar pentru el si nici nu vroia sa-si imagineze ca ii eram luata de altcineva, cu atat mai putin de cel mai bun prieten al sau pe care nu-l trata exact asa cum trebuia. De fapt, nici nu-l interesa. De ce iti faci atat de multe griji? De ce nu faci ca el, sa uiti ca celalalt de langa tine are probleme si sa te prefaci ca totul este perfect?
-Pentru ca eu nu sunt Tom...Julie, el a trait in bani, este normal sa fie asa! Nu ai fost acolo, sa-i vezi disperarea din ochi, zbuciumul inimii sa i-l simti, sa vezi cum te roaga din priviri sa-l salvezi din propria lui agonie fara sfarsit, sa te ia cu el si sa-ti dai seama ca de fapt, acum, s-a schimbat si..., dar nu m-a lasat sa continui pentru ca a intervenit.
-Lumea se schimba in astfel de situatii, dar de unde stii ca o sa ramana la fel si dup ace gruel trece? Totul este o prefacatorie, de ce nu intelegeti? Nu mai poti fii atat de bun cu cei ce te fac sa suferi. Esti prea bun pentru noi, ce de pe Pamant, Bill! Bunatatea ta nu are limite!
-Mda, stiu. Nu-l pot uri, desi mi-a facut rau. Atunci ce sa fac, sa stau cu mainile in buzunare si sa nu fac nimic?
-Da, exact cum a facut si el.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
intr'un fel julie are dreptate.e realista
si cateodata e bine sa fii asa
doar ca modu' in care expune pr. poate fi putin cam dur
dupa parerea mea.
intr'adevar
bill e mult prea "bleg" in sens larg pentru lumea asta
cum zice o colega, ar trebui sa fie mai "butucanos"
dar, pot sa bat pariu ca nu o sa reuseasca sa se tine departe de probleme si va incerca in continuare sa'l ajute pe tom.


pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Desi este un singur comment, voi pune next. Vreau sa-l termin cat mai repede.


Nu-mi venea sa cred! Aveam de ales intre iubita si cel mai bun prieten al meu.
    Ma tot gandesc la cele doua aspecte:Julie are dreptate in mare, Tom nu s-a caznit niciodata sa ma ajute si stiu asta prea bine, dar eu nu sunt ca el, nu gandesc ca el si nici nu actionez ca el in unele situatii. Insa, Tom este prietenul meu cel mai bun si chiar daca nu m-a ajutat foarte mult cu sfaturi, a fost acolo pentru mine, doar prin simplu lui prezenta corpul mi se reincarca de energie, de speranta. Il vedeam atat de lejer si fericit si ma gandeam, ca, daca voi trece peste acel obstacol ce-mi statea in cale la vremea aceea, o sa fiu si eu ca el. Si de cele mai multe ori mergea. Iar cel de-al doilea aspect este dorinta mea de a-l ajuta. Nu puteam sa stau departe, stiu ca sunt un bagacios si ma bag in cele mai urate lucruri, situatii si povesti, dar nu pot schimba asta.
-Stii ca nu ma pot abtine, iubito, i-am spus lui Julie si m-am apropiat de ea, cuprinzandu-i talia mica intre mainile mele.
-Te rog sa te potolesti cu aceste magarii! Stii ca te iubesc asa de mult incat nu as suporta sa te pierd sau sa ti se intample ceva rau. Te rog, Bill, macar de data asta stai la locul tau si nu te baga in nimic ce-ti va putea face rau mai tarziu.
-Dar tu nu intelegeti! Pur si simplu, Tom, a fost alaturi de mine si m-a sprijinit in felul sau! Poate ca este mult mai sentimental decat il vedem noi. Cand eram in liceu si aveam probleme, desigur minore, nu stiu, cum ar fi o corigenta la mate sau la franceza, stateam la mine acasa si nu-mi spunea nimic, doar ma privea si imi zambea incurajator. Avea o privire foarte profunda, un zambet plin de speranta. Cred ca acesta era modul sau de a-mi da sfaturi. Poate ca este atat de sensibil incat unele lucruri nici nu le poate pronunta, se gandeste ca ar suna foarte aiurea ca el ca spuna lucruri sentimentale.
-Asta a fost de mult. De ce simti nevoie sa-l ajuti ata de mult? Si chiar daca o faci, de unde incepi? Unde il gasesti? Poate ca in timp ce noi vorbim asta, el deja este mort.
-Simt nevoia sa-l ajut pentru ca nu vreau sa-l pierd! Nu pot sa-l pierd! Julie, te rog…
-Nu-ti dau eu voie sa faci ce crezi tu ca este de cuviinta. Poti sa faci ce vrei, nu ma mai bag; pentru ca daca o fac o sa-mi reprosezi mai tarziu ca de ce am facut eu asta, ca de ce nu am stat la locul meu. Asa ca mai bine faci ce te taie capul.
-Nu vreau sa intru in vreun conflict cu tine. Si de aceea, daca tu nu vrei…Ma voi simti vinovat pentru asta toata viata de acum incolo, o sa ma gandesc doar la asta, o sa ma macine gandul ca daca as fi intervenit, poate situatia era alta decat va fi, insa niciodata nu as putea sa-ti fac vreun rau tie, nu vreau sa te vad plangand dupa mine, sa suferi din cauza mea si a nesabuintei mele. Gandul de a-l ajuta pe Tom ma va macina, dar durerea pe care as putea sa ti-o provoc tie ma va distruge.
    Mi-am apropiat capul de al ei si am sarutat-o suav. Si-a pus mainile in jurul gatului meu, ridicandu-se putin pe varfuri pentru a ajunge. Si-a inchis ochii si mi-a sarutat incet obrazul, apoi din ce in ce mai aproape de buzele mele, pana cand le-a atins. Si-a indreptat capul in jos si a inceput sa ma sarute pe gat. I-am ridicat capul spre mine si am privit-o in ochi.
-Esti asa de frumoasa! Nu as suporta sa nu-ti vad ochii o zi.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
foarte draguti cei 2
poate prea draguti.
nu cred ca exista cupluri in lume in care sa se intample asa.
pentru ca de cele mai mult ori, tipa are gura mare si nu poate sa taca
iar el, ei bine, poate fi de 2 feluri:
1)genu' violent care o va pocni
sau
2)mutu', cel care o va baga/nu o va baga in seama.ideea de baza e ca va tacea
desi sunt draguti, probabil un timp indelungat cu o asemenea atitudine de compromis inconstient va duce treptat spre o degradare a relatiei.
in cele din urma, sunt sigura ca julie va consimti decizia lui bill daca nu cumva deja o face prin acel sarut, iar bill va intra in belele in speranta de a'l salva pe tom.
intrebare e daca va reusi si nu va fi prea tarziu? si daca va reusi, cum? si mai ales, ce consecinte vor urma?


pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
    Cu o urma de regret pe chip am zambit trist si am inchis ochii. Tot ce simteam in acest moment era de nedescris. Era o liniste de mormant, insa un bazait a pus stapanire pe urechile mele si ma innebunea. Pentru un moment am avut impresia ca cineva este cu mine in camera, dar am deschis ochii si m-am uitat in jurul meu fugitiv:un dulap era in dreapta mea, o canapea putin mai incolo. Dupa o secunda de gandire, mi-am dat seama ca sunt pe jos si ma zvarcolesc in durere. Ce pot face altceva, decat sa astept? Totul imi este neclar. Nu stiu cum am ajuns pe jos, dar sunt sigur unde sunt:in sufrageria apartamentului meu in care locuiam impreuna cu Julie. Unde este ea oare?
    Mi-am adunat toata forta ramasa in maini si am incercat sa ma ridic. Insa am cazut. Sunt ranit in mai multe locuri. Ce s-a intamplat de fapt, nu stiu. Imi amintesc doar franturi din discutia mea cu Julie despre Tom si despre implicarea mea in cazul sau pentru a-l ajuta. Dupa totul a revenit la normal, iar apoi m-am trezit pe jos, ranit. Nu stiu daca de la acea discutie a trecut mult timp, zile, luni sau ani sau daca totul se intampla in aceeasi zi.
    Tin ochii larg deschisi si pot vedea urmele de sange de pe covor. Julie, scumpa mea Julie, unde esti tu? Ce s-a intamplat cu tine? Sper doar ca acest tot sange sa provina de la mine. Imi doresc acest lucru doar ca tu sa fii in siguranta, indiferent unde; sis a ai pe cineva drag alaturi de tine, pe cineva care macar sa incerce sa te iubeasca cat de mult am putut eu sa o fac.
    Abisul negru pune stapanire pe mine si incep sa vad neclar. Simt ca se apropie, sfarsitul meu este aproape. Inchid ochii. Il vad pe Tom cum ma saluta pe holul liceului, apoi jucam baschet impreuna pe terenul de sport. Ma infrange, ca de obicei, iar eu trebuie sa ii fac cinste cu o bere. Timpul trece, si ma vad urcand scarile facultatii. Conservatorul, ce statura impunatoare. Sunt in fata facultatii lui Julie. O, Julie a mea…Ultima noastra discutie imi este neclara in minte, dar chipul tau nu-l voi putea uita niciodata si il voi duce cu mine in morment, in fiecare zi a vesniciei mele il voi pastra in inima si in suflet ca pe o amintire superba. Tu esti cea mai frumoasa perioada a vietii mele, iubirea mea Julie. Nu cred ca am putut sa-ti arat si nici macar timp nu am avut sa-ti demonstrez cat de mult insemni pentru mine si pentru sufletul meu. Pot spune ca iubirea este putinul lucru pe care il simt pentru tine, am inceput sa te ador, sa simt adoratia cuprinzandu-mi trupul atunci cand erai in jurul meu, atunci cand imi mangaiai obrazul, apoi il sarutai fin.
    Tom…vreau sa-ti spun, desi nu ma auzi, ca oriunde ai fi acum esti cel mai bun prieten pe care il poate avea un destrabalat ca mine. Esti fratele meu iubit, niciodata nu cred ca am fost suparat pe tine si, desi am ajuns in situatia in care aproape ne omoram pentru o fata, nu conteaza nimic. Pana la urma, ca in adolescenta noastra, cand imparteam cele mai “bune” fete din liceu, mereu ne laudam cu ce am facut azi-noapte cu tipa blonda si cu sanii foarte mari, amandoi am avut-o si chiar nu conteaza conflictul in sine. Poate par putin badaran, dar, prietenul meu bun, amandoi am avut-o in pat…exact ca in timpul liceului.
    Regret atat de multe…acum, ultimele clipe ale acestei vieti scurte le dedic bucuriei de a simti libertatea, de a simti ca traiesti…numeroasele excursii cu prietenii, cand mergeam pe autostrazi cu viteze foarte mari, cand scoteam capul pe geam, cand fumam pachete de tigari…era…viata. Viata. Viata. Viata. Cea plina de pacate si de vicii, dar altfel nu mai este atat e perfecta.
    Aud pasi pe podea...incerc sa vad ceva, dar privirea imi este foarte neclara. Nu stiu daca din cauza lacrimilor ce imi curg pe obraji sau din cauza faptului ca-mi simt sfarsitul…
-Bill, dragul meu, aud o voce frumoasa, de neinlocuit, a lui Julie, soptindu-mi, indiferent de cat de mult rau ti-am facut, te iubesc mult! Te rog iarta-mi greselile! Iarta-mi obiceiurile…iarta-ma pe mine! Te iubesc!
    Apoi, trupul acela usor ca o pana se prapuseste langa mine, tinandu-ma strans de mana. Am reusit sa depun un ultim efort: am reusit sa ma ridic atat de mult de jos, ranit, si sa-i mai sarut o singura data si pentru ultima oara buzele fine ca petalele trandafirului....



                                                                               Sfarsit







Va multumesc foarte mult ca ati citit si aceasta poveste. Probabil va intrebati de ce atat de rapid si brusc finalul; mi-am dat seama ca nu mai pot continua fic-ul, pur si simplu era momentul potrivit sa-l termin aici pentru a-i da si o urma de mister.
Daca nu intelegeti acest final, vreau sa va explic cateva lucruri. Sper ca le veti citi dupa ce terminati fic-ul.
-Finalul este ambiguu. Nu am vrut sa spun ca da, Bill s-a bagat in povestea lui Tom si a incercat sa-l ajute, insa nu a reusit si a murit.
-Soarta lui Tom este necunoscuta, el poate fi in viata sau poate fi mort.
-Nu se stie cine l-a omorat pe Bill. Poate fi oricine:Tom, Julie, cei ce ii creau lui Tom probleme sau poate ca s-a sinucis intr-un moment de slabiciune.
-Poate Bill si Julie erau tinuti captivi in propria casa dupa ce Bill a incercat sa-l ajute pe Tom.

De fapt, sunt atat de multe variante incat nu pot sa le insirui aici pe toate. Este la libertatea cititorului sa-si imagineze situatia. Asta am vrut sa creez, un sfarsit pe care fiecare sa-l interpreteze cum vrea si sa creada ce vrea despre fiecare personaj, despre actiunile lui si despre gandirea abordata.
Este o poveste plina de simboluri pe care, nu stiu sigur daca le-ati observat.
Am vrut sa exprim prin Bill omul matur ce nu poate trece prin schimbarea de la adolescent la barbat. Este inocent, sensibil si foarte iubitor. Nesigur pe sine, se lasa usor influentat. Prin Julie am vrut sa exprim genul tipic de femeie:bani, sex si multa apreciere, doreste ca barbatul sa o apreciezi si fizic, aratand foarte bine, insa sa creada ca este si desteapta. Am vrut sa arat ca poate avea 2 personalitati:sa umble dupa bani, stand cu Tom si practic, trezirea la realitate atunci cand a batut la usa lui Bill si a ramas cu el. Iar To, stiti si voi, genul "macho" ce ascunde un om sensibil si plin de afectiune, ce poarta acea masca de baiat rau pentru a nu fi luat de fraier.

Dupa cum vedeti, am dat si cateva explicatii. Doresc sa intelegeti acest fan-fic.
Va multumesc inca o data pentru faptul ca l-ati citit si ati fost alaturi de mine pe tot parcursul timpului cat l-am scris.


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
sfarsitu', ei bine a fost brusc
foarte brusc
da' e interesanta varianta de sfarsit deschis pe care o propui
personal cred ca bill s-a bagat in treaba lui tom
si l-a adapostit pe acesta in apartamentu' sau o vreme
julie si-a dat seama ca desi il iubea pe bill, adora modu' in care tom o satisfacea
tipii rai in cele din urma au dat de tom
bill i-a sarit in aparare asa ca a iesit ranit in urma conflictului.
julie nu a facut nimic pentru el
a stat si s-a uitat cum cadea ranit.
tom a reusit sa ii omoare pe cei cativa oameni trimisi pentru a-l omori
julie vrea sa ii sara in brate si sa-l felicite ca inca e in viata, dar acesta o impusca si pe ea
in cele din urma, julie realizeaza cine a iubit-o cu adevarat

varianta mea de sfarsit


pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Da, poate fi un sfarsit foarte bun, Tom impuscand-o pentru razbunare, eu asa am inteles, de fapt asa propun...sunt o multime de variante...


Iti multumesc ca ti-ai dat cu parerea


_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
₫ë₤ůЖέ¿βϊΓçЙ۵
~*WirkLicH*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 737
in viziunea mea, tom nu o impusca pentru razbunare
ci pentru ca nu tinea la ea
si era doar o piedica in drumu' lui
s-a folosit de ea cat a avut nevoie, apoi a constientizat ca nu avea nevoie de vreo muiere pe care sa o care peste tot
sau vreo una care sa-l astepte acasa.


pus acum 15 ani
   
© Bianca
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1185
Il voi mai lasa 2-3 zile, apoi il voi muta la arhiva si voi incepe o poveste noua.

_______________________________________
Cititi Regulamemntul!

pus acum 15 ani
   
eu
~*BeBe*~

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 21
Ma bucur mult. Am citit si ficul tau, insa am uitat sa-l comentez mai devreme. Mi-a placut mult. Mai ales sfarsitul, mi-au dat lacrimile. Ai talent, si abia astept noul fic.

_______________________________________
I want to go slowly ..
Don't let go me at the hand
Don't leave alone me, again..
Tell me you hate me, but tell me from the heart..



pus acum 15 ani
   
Pagini:  1 2 3  

Mergi la