Aleera
~*BeBe*~
 Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 45
|
|
ms mult pt commuri, uitati nextu
R-Buna eu sunt Rares, incantat! se prezinta E:-Buna, eu sunt Ema, incantata! T-Teodora, sau Teo mai pe scurt! B- Sa va fac cunostitna, el e Rares, nepotul unei bune prietene de-a mea din Grecia, a venit sa studieze in Germania, ea e nepoata mea Ema si prietena ei Teo, de azi vor locui si ele aici, poti sa le duci bagajele sus in camera te rog? R-Desigur, urmati-ma fetelor, va las sa va alegeti voi camerele voastre! E-Mersi,esti demult in Germania? il intreb, nu stiu ce am patit, cred ca o sa ma indragostesc de el. R- De aproximativ 2 ani, sunt in al doilea an la facultate. T-La ce facultate esti? R-De muzica, ador, defapt am o mica trupa cu niste prieteni de ai mei, dar nu cantam decat in weekend in baruri si cluburi. Daca vreti puteti veni si voi saptamana asta,o sa cantam la un club mai important sa zic! T-Ne-ar face mare placere, cu ocazia asta mai vedem si noi din oras! E-Asa e, de ce nu, apropo eu voi alege camera asta! T-Atunci eu pe asta, sa fim aproape! R- Buna alegere, a mea e exact prima de cum urici scarile, exact inainte de a ta Ema, si camera doamnei Silviei e la capatul holului, daca aveti nevoie de ceva sa-mi spuneti.Va las sa despachetati si sa va instalati in camere, vorbim mai tarziu! E-Merci, vorbim mai tarziu! Intru in camera, e frumoasa, uriasa, nu se compara cu fosta mea camera , are un pat de vreo e persoane( bine ar trebuie sa fie ceva mai slabe sa incape 3) , un sifonier mare, mobila pe gustul meu, baie in camera, tot ce imi pot dori eu. Imi ia vreo 5 ore pana termin, acuma arata exact cum imi doresc. E ceasul 5 dupa-masa, ma duc la Teo sunt curioasa cum sia aranjat ea camera. Ajung la camera ei, , deschid usa, si imi sare in brate. Te-Ema e superba, niciodata nam visat ca voi locui intr-o casa ca asta! E- Sincera, nici eu nam visat vreodata asa ceva, da nu uita Teo, trecutul e mort pentru noi, vom incepe o noua viata aici. Te- Stiu si abia astept asta, hai sa mergem jos, sa discutam mai multe cu Reres si cu doamna Silvia. Zilele trecura repede, Rares ne arata zilnic cand avea timp toate parcurile, barurile, cluburile, locuri frecventate de tineri mai mult, in timp ce bunica ne arata muzee, ne invata orasul Hamburg, car eil cunoastep aproape perfect acuma.. Era ceasul aproape 7 seara, tocmai terminasem cina, dupa aceea mergem sa ne imbracamm Rares ne va duce intr-un club unde am auzit ca este frecventat de vedete, acolo va canta el cu trupa sa, Thunder in Night. Nu vreau sa aleg niste haine care s alase impresile gresite, asa ca aleg un tricou negru cu un cap de mort mov mai mulat, o pereche de pantaloni negri si niste adidasi albi. Teo pe de alta parte cred ca vrea sa fie in centrul atentiei, poarta o fusta alba scurta, un maieu cu un decolteu mult prea generos. Asa a fost din totdeauna, , mereu ia placut sa fie in centrul atentiei. Coboram jos, Rares ne astepta, era cam nerabdator sa plecam, il cred , azi spera sa ii recunoasca vreun impresar , veneu multi, cu o formatie, nu ii stiu numele, nam fost interesata. Era grabit, conducea cu ceva viteza, ma uitam la Teo si ea la mine. Am ajuns in 20 de minute, cu 15 minute mai devreme. Edi si Tee Tee (Valen) erau deja acolo, ma inteleg bine cu ei, sunt foarte de treaba, Tee Tee e cel mai tanar , de seama cu mine si Teo. Au emotii, se vede pe fata lor asta, se duc pe scena si se pregatesc in timp ce eu si Teo suntem conduse la o masa. Abia asteptam sa le vad performanta din seara asta, le tinem pumni. Suntem servite cu suc( alcool nu putem sa bem pentru ca suntem minore inca si nu majore, asa ne spusesera). Baieti incep sa cante, le plac la toti melodia , dintr-o data se aud tipete de fete , nu prea le intelegeam ce tipau si nici motivul, trebuia sa fie cine stie ce ,, mare'' vedeta, in fine nu le dau atentie, incep sa vorbesc cu Teo care asculta melodiile lor cu mare drag. E- Teo ma duc pana la baie, ma intorc repede. Te-Bine, da Ema cat timp mai canta ei? E-Nu stiu, dar a trecut aproape o ora decand canta acolo. Ma indrept catre baie, imi termin repede treaba acolo si ma duc sa mai iau 2 sucuri/ E-2 Cola va rog! Ba-Imediat, poftim 2 cola reci! E-Multumesc! Cand vreau sa ma intorc ma lovesc din greseala de cineva si vars o Cola pe el.
_______________________________________

|
|