tom
Moderator
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 718
|
|
Se pare ca regizorul,Cristoph Gampl,ii gaseste perfecti pentru rolurile celor doua personaje principale:Karl von Moor(Tom) si Franz von Moor(Bill) din 'Die Raeuber'(The robbers) Acum,povestea filmului:in crizele guvernamentale din Germania,in anul 2039,guvernul raspunde radicalizarii diferitelor parti politice cu o dezvoltare succesiva a societatii controlate in dimensiunile Orwell-ului.(nu sunt sigura de partea cu dezvoltarea si cu Orwell lol). Maximilian Von Moor,in varsta de 54 de ani,'experimenteaza' haosul din ce in ce mai mare si dezmembrarea societatii pe propria familie.In timp ce fiul sau,Karl,in varsta de 21 de ani(Tom),devine un exemplu de rezistenta la clasa domnitoare,celalalt fiu al sau,Franz,in varsta tot de 21 de ani(Bill) incepe sa ravneasca la putere.Karl,sustinut de catre tatal sau,conduce un regim intransigent in secret.Logodnica lui,Amalia,e de partea lui,in ciuda propagandei impotriva insurgentilor si rezista avansurilor lui Franz.In plus,tatal sau imbatraneste si moare in circumstante misterioase.Cu fiul sau,Franz,de partea lui,guvernul isi va activa puterile.Cand afla ca tatal sau este in viata,prins de Franz intr-un bric,Karl ataca orasul pentru a se razbuna pe fratele lui.Va fi o lupta fara castigator,in care numai fortele ceresti vor castiga o victorie tragica.
Momentan,cei doi exerseaza,pentru a se perfectiona.
Mai multe puteti afla de aici ... n-a-movie/ ,iar traducerea nu stiu daca e corecta
_______________________________________ Someone like you
|
|
| pus acum 14 ani |
|
sehr:)viele:)Farben
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
|
|
Trebuie neapărat să văd filmul, mă întreb când o fi gata?
|
|
| pus acum 14 ani |
|
tom
Moderator
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 718
|
|
Deci ...: )) ei au inceput sa filmeze din august 2011 la el adica de luna asta : )) asa scria undeva ca filmarile incep din august dar nu scria data exacta , va dati seama ca trebuie sa asteptam , si da toti suntem curiosi sunt sigura ca filmul va fi cumparat de multi si vizionat mai ales ca na fanii trupei Tokio Hotel si nu numai ...deabia astept ;x
_______________________________________ Someone like you
|
|
| pus acum 14 ani |
|
sehr:)viele:)Farben
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
|
|
Poate mergem împreună, Ștefania, până e gata, voi fi și eu la București. Dar nu dorm cu tine-n cort. 
|
|
| pus acum 14 ani |
|
Blacksheep
~*SenIoR*~
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
|
|
e, lasa, ca mai luam unul 
_______________________________________
 
|
|
| pus acum 14 ani |
|
sehr:)viele:)Farben
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
|
|
M-ai înțeles greșit, problema nu ești tu, ci cortul. Prefer să dorm în condiții normale, să am căldură, toaletă, duș, pat moale și mare...
|
|
| pus acum 14 ani |
|
Blacksheep
~*SenIoR*~
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
|
|
aaaaa ai fost vreodata cu cortul?
_______________________________________
 
|
|
| pus acum 14 ani |
|
sehr:)viele:)Farben
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
|
|
Niciodată și nu cred că voi merge vreodată cu cortul...sau cine știe...de multe ori mă surprind făcând lucruri pe care credeam că n-am să le fac 
|
|
| pus acum 14 ani |
|