!ch~l!3b3~t0k!o~h0t3l
---
Lista Forumurilor Pe Tematici
!ch~l!3b3~t0k!o~h0t3l | Reguli | Inregistrare | Login

POZE !CH~L!3B3~T0K!O~H0T3L

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
luiza69
Femeie
24 ani
Bucuresti
cauta Barbat
27 - 75 ani
!ch~l!3b3~t0k!o~h0t3l / ღTOk!O hOt3Lღ / Cum ar putea veni Tokio Hotel in Romania? Moderat de sehr:)viele:)Farben, tom, © Bianca
Autor
Mesaj Pagini: 1
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
In ultimele zile am primit prin formularul de contat al site-ului mai multe mesaje care ne anuntau ca exista o petitie online semnata de aproape 9000 de fani Tokio Hotel.

Sustinatorii ei isi doresc sa vada Tokio Hotel in concert in Romania si ne intreaba daca "exista vreo sansa sa ii aducem pe tokiohotel in romania doar prin realizarea unei petitii". Petitia Tokio Hotel este aici.

Lucrurile nu sunt atat de simple; dac-ar fi fost - semnam petitii (si aveam concerte) cu U2, Bon Jovi sau Eminem.

Iata pe scurt cum ar putea ajunge Tokio Hotel sa cante in Romania in 2010.

Prima conditie e ca fanii sa-i vrea aici, sa existe interes pentru acest concert si suficienti participanti la concert platitori de bilet. Aceasta prima conditie pare a fi indeplinita, judecand dupa frenezia din internet referitoare la Tokio Hotel.

A doua conditie e ca formatia sa aiba programat un turneu pentru anul viitor in Europa. Daca Tokio Hotel canta sase luni in Statele Unite, nu vor trece oceanul pentru un singur concert (in Romania). Veste buna si aici: formatia se afla in turneu european in 2010. Din februarie pana in aprilie trupa concerteaza prin marile orase ale Europei - Paris, Barcelona, Praga, Lyon, samd. Se apropie destul de tare de Romania la sfarsitul lui martie: pe 30 canta la Viena. Si apropierea fata de tara noastra e importanta: o formatie cu concerte doar in vestul europei e putin probabil sa ajunga in sud-estul continentului pentru un singur concert.

A treia conditie ar fi ca trupa sa aiba unde sa cante - o sala care sa indeplineasca cerintele impuse. Daca vorbim de februarie-aprilie concertele se desfasoara indoor (vezi lista cu locuri in care concerteaza Tokio Hotel). Cea mai mare sala din Romania este Polivalenta - 8000 de spectatori pot sa intre fara probleme acolo.

A patra conditie (este una din cele mai importante) ar fi ca acest concert sa fie PROFITABIL. Adica organizatorul lui sa fie aproape sigur ca poate plati formatia (care nu este deloc ieftina!) cu banii incasati din bilete. In cazul in care apare si un sponsor, socotelile se simplifica putin.

Acest lucru trebuie clar inteles de fani, de fanii oricarei formatii: concertele nu sunt evenimente de binefacere. Concertele ajuta formatia sa traiasca si pe organizator sa puna la cale alte si alte concerte. Adica ele trebuie sa fie profitabile. Cu alte cuvinte, banii din biletele trebuie sa acopere macar toate cheltuielile legate de organizare si sa plateasca trupa. Asta fara ca pretul biletului sa fie astronomic, ca sa poata veni cat mai multi doritori la concert.

Si pentru ca aici poate fi cheia, cati bani ai fi dispus sa dai pe un bilet la concertul Tokio Hotel? (pretul in medie pentru un concert european Tokio Hotel este de 40 de euro/bilet, adica peste 160 de lei)



Daca Tokio Hotel ar veni in Romania, cat ai fi dispus sa platesti pentru un bilet la concert?




50 lei
0%
100 lei
0%
130 lei
25%
150 lei
12%
200 lei
0%
Dau oricat, vreau sa-i vad!
62%




Iata mai jos datele turneului Tokio Hotel:
22.02.2010 LU Luxembourg ROCKHAL
23.02.2010 NL Rotterdam AHOY
25.02.2010 BE Brussels FOREST NATIONAL
26.02.2010 DE Oberhausen ARENA
28.02.2010 DE Hamburg COLORLINE ARENA
01.03.2010 DK Copenhagen FORUM
03.03.2010 NO Oslo VALHALL
04.03.2010 SE Stockholm THE GLOBE
05.03.2010 SE Gothenburg SCANDINAVIUM
07.03.2010 FI Helsinki HARTWALL ARENA |>TICKETS
08.03.2010 RU St. Petersburg ICEHALL
10.03.2010 RU Moscow OLYMPIC STADIUM
14.03.2010 PL Lodz SPORTS HALL
15.03.2010 CZ Prague TESLA ARENA
17.03.2010 FR Lille ZENITH
18.03.2010 FR Lyon TONY GARNIER
20.03.2010 FR Nantes ZENITH
22.03.2010 FR Nice NIKAIA
23.03.2010 FR Marseille ZENITH LE DOME
25.03.2010 IT Torino PALA TORINO
26.03.2010 IT Padova PALASPORT
28.03.2010 HR Zagreb ARENA ZAGREB
30.03.2010 AT Vienna STADTHALLE
31.03.2010 CH Zurich HALLENSTADION
02.04.2010 FR Toulouse ZENITH
03.04.2010 CH Geneva ARENA GENEVA
05.04.2010 ES Barcelona PALAU ST JORDI
06.04.2010 ES Madrid PALACIO DE DEPORTES
07.04.2010 PT Lisbon ATLANTICO
11.04.2010 IT Rome PALALOTTOMATICA
12.04.2010 IT Milan MEDIOLANUM FORUM


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
sa intrati si voi sa votati pt pretul biletului

_______________________________________


pus acum 16 ani
   
☺ツ→Drøp-TøPأñG→ツ☺
~*WirkLicH*~

Din: Grein-Citty
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 988
poooaaaaiiiiyyyy....vine in austriaaaaaaaaaaaaa:X:X:X:X

_______________________________________
 

pus acum 16 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
tu stai aproape de Viena?

_______________________________________


pus acum 16 ani
   
☺ツ→Drøp-TøPأñG→ツ☺
~*WirkLicH*~

Din: Grein-Citty
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 988
da...am fost de multe ori!

_______________________________________
 

pus acum 16 ani
   
save_dark_art
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1453
norocu' tau

_______________________________________


Sometimes life seems to quiet,into paralyzing silence like the moonless dark,meant to make me strong

pus acum 16 ani
   
sehr:)viele:)Farben
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
da

unde-i linkul?


pus acum 16 ani
   
☺ツ→Drøp-TøPأñG→ツ☺
~*WirkLicH*~

Din: Grein-Citty
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 988
Fetelor eu mam uitat pe site si am vazut ca costa un bilet 44 de EURO si e cam scump...parinti nu prea cred ca vor accepta...  

_______________________________________
 

pus acum 16 ani
   
sehr:)viele:)Farben
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
asta în austria sau românia? 
dacă ar fi aşa parinţii n-ar fi de acord


pus acum 16 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
pe mn cred ca ma lasa daca platewsc din banii mei, daca nu ciuciu muciu tokio hotel

_______________________________________


pus acum 16 ani
   
☺ツ→Drøp-TøPأñG→ツ☺
~*WirkLicH*~

Din: Grein-Citty
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 988
Da'...eu as vrea sa am banii aia pentru concert...    

_______________________________________
 

pus acum 16 ani
   
sehr:)viele:)Farben
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
poate ca nu va fi asa de scump

pus acum 16 ani
   
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~

Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
mai din cate stiu eu mie mia zis bill ca au multe concerte si ca o sa incerce sa vina in romania crd ca pe data de 23 mai sau aprilie si biletul in fata va costa cam 5-8 milioane si cel in spate vreun milion    

_______________________________________
ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X

pus acum 16 ani
   
sehr:)viele:)Farben
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
scump scump

pus acum 16 ani
   
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~

Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
stiu dar asta e poate iti fac rost de bilet vip ( te intalnesti cu ei in culise) camy    

_______________________________________
ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X

pus acum 16 ani
   
☺ツ→Drøp-TøPأñG→ツ☺
~*WirkLicH*~

Din: Grein-Citty
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 988
Fami si mie...:X:X:eu stau in Austriaaa      

_______________________________________
 

pus acum 16 ani
   
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~

Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
o sa vb cu ei dar sa stiti ca nu pot sa fac rost decat vreo 4-5 bilete si nu se stie sigur sigur daca vin io incerc sa ii conving sa vina ca sa ii vedeti dar iarasi ,,,,ma asculta ei vreodata pe mine? raspuns: doar daca le convine....in fine eu o sa vb cu ei pwp la all:X:X:X: besk bill moolt    

_______________________________________
ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X

pus acum 16 ani
   
☺ツ→Drøp-TøPأñG→ツ☺
~*WirkLicH*~

Din: Grein-Citty
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 988
Te iubeeessccc daca ii sa faci rost sa faci sa stau in fatzaaa:X:X:Xspunei k il iubesc mult si ca este viatza mea si fara el ar fii vreme foarte urataa!!            

_______________________________________
 

pus acum 16 ani
   
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~

Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
stai calmeazate ca daca vrei il sun chiar acm si ii spun ca il iubesti ..ca nu mie greu sa il sun...ddeci vrei sa-l sun si sai spun ca esti febletea lui ca il adori ca ai muri fara el?
       


_______________________________________
ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X

pus acum 16 ani
   
☺ツ→Drøp-TøPأñG→ツ☺
~*WirkLicH*~

Din: Grein-Citty
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 988
daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa         ca il iubesc mult si ca as muri fara el
si sa imi spui dupa aia ce o spus da?


_______________________________________
 

pus acum 16 ani
   
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~

Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
ok stai ca acu il sun

_______________________________________
ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X

pus acum 16 ani
   
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~

Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
acu e la telefon si ma intreaba: cum te cheama ? cati ani ai? de unde esti? daca esti fan tokio hotel ? cat esti de inalta ? ce greutate ai? cum arati? esti blonda sau roscata sau bruneta? dar vezi ca mi-a zis ca fi sincera

_______________________________________
ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X

pus acum 16 ani
   
☺ツ→Drøp-TøPأñG→ツ☺
~*WirkLicH*~

Din: Grein-Citty
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 988
Numele:Nane
Ani:11
Sunt din:Grein-Austria
Sunt fana de:Un an si ceva...
Metri:1,49 mam mai inaltzat
Kilograme:37
Arat:Pai arat mai cool adica nu stiu cum sa zic...
Sunt:Satena am parul luung si saten
Doamne cate intrebari punneee!!!
      Am ochii caprui deschisi


_______________________________________
 

pus acum 16 ani
   
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~

Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
aha
a zis ca te mai asteapta sa mai cresti     a zis ca ii plashe..in fine acu sa nu creada fetele de pe forum ca bill e curvar ca nu e asa il cunosc bn si e un baiat cuminte si de treaba
egli e un ragazzo brava...in ita ...eh ce sa fac si io stiu 4 limbi si cand uit sa zic cv intr-o limba zic in alta    


_______________________________________
ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X

pus acum 16 ani
   
☺ツ→Drøp-TøPأñG→ツ☺
~*WirkLicH*~

Din: Grein-Citty
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 988
:X:X:X        
Il iubeeeeeeescccc    doamne fereste cine spune k bill ii curvar ma face si pe mine asa          


_______________________________________
 

pus acum 16 ani
   
☺ツ→Drøp-TøPأñG→ツ☺
~*WirkLicH*~

Din: Grein-Citty
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 988
Ahhh...merg sa pap clatite...:X:Xpe maine zapaciteloorr   si pe maine th

_______________________________________
 

pus acum 16 ani
   
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~

Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
ok pwp     besk bill  

_______________________________________
ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X

pus acum 16 ani
   
sehr:)viele:)Farben
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
dc n-a intrebat si de mine ce ochi, par greutate etc. am
nu-i corect 

apropo am si eu o intrebare puerila, prefera la fete unghiile scurte sau lungi        zice ca ii place ca o fata sa aiba maini frumoase si eu le am frumoase, dar imi place sa-mi las ghiare ca am unghii tari ... sunt curioasa daca face parte din baietii carora le e frica de asta     


pus acum 16 ani
   
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~

Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
pai lui bill nu ii plac fetele cu gheare din alea de vrajitoare sa ii scoala ochii cand se uita dupa o fata dar ii plac unghiile nici prea scurte nici prea lungi

_______________________________________
ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X

pus acum 16 ani
   
sehr:)viele:)Farben
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
ce idiot  eu nu-mi tai unghiile pt el

asa cum ii accept tocurile sa-mi accepte si mie unghiile


pus acum 16 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
       
Doamne fetelor!!! 


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
sehr:)viele:)Farben
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
ghiarele sunt partea corpului la care tin cel mai mult, cui nu-i place este un mare idiot   si se pare ca vrea sa se uite si dupa alte fete in timp ce e cu una

pus acum 16 ani
   
sehr:)viele:)Farben
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
zi-i lui bill ca a pierdut o fana   (de parca ar fi mare lucru o fana din cateva milioane    )

pus acum 16 ani
   
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~

Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
stai ma ce te enervezi eu am zis ca nu VREA UNGHII MARI DIN ALEA DE 2 METRI cum le ai tu st perfecte si scuzama dar orice baiat se uita dupa alte fete in timp ce e cu o fata nu ai sa gesesti pe nici unu care sa nu faca asa     si stai linistita nu te ambala    

_______________________________________
ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X

pus acum 16 ani
   
sehr:)viele:)Farben
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
maximul unghiilor mele este atunci cand partea alba e la fel de lunga ca si partea roz (si partea roz nu-i chiar prea lunga)  in acel moment sunt foarte lungi, deci sunt bune asa?
si sunt tot timpul destul de lungi si tari ca se le pot folosi ca arma si rareori mi le tai foarte mici


pus acum 16 ani
   
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~

Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
pt mn sunt bune      dc sa nu fie
/?


_______________________________________
ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X

pus acum 16 ani
   
☺ツ→Drøp-TøPأñG→ツ☺
~*WirkLicH*~

Din: Grein-Citty
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 988
Deea am o intrebare
Cum se numeste trupa ta de ROCK?


_______________________________________
 

pus acum 16 ani
   
sehr:)viele:)Farben
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
pai si atunci ce fel de unghii nu ii plac, ca eu le am foarte mari, exista mai mari ca ale mele? 

pus acum 16 ani
   
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~

Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
pai prima oara ne-am nimit Hasta la Vista dar dupa aia nu au mai vrut pr mele sa ne numim asa si ne-am schimb numele in Dark Loneliness

_______________________________________
ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X

pus acum 16 ani
   
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~

Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
dar din pacate nu am scos nicio piesa pe piatza      

_______________________________________
ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X

pus acum 16 ani
   
sehr:)viele:)Farben
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
n-am inteles ce-ai spus

pus acum 16 ani
   
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~

Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
am spus ca piesele noastre nu s-au scos la vanzare adika nu st pe posturile tv ai intzeles?

_______________________________________
ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X

pus acum 16 ani
   
sehr:)viele:)Farben
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526

sehrvieleFarben a scris:

pai si atunci ce fel de unghii nu ii plac, ca eu le am foarte mari, exista mai mari ca ale mele? 

pai nu mi-ai rasp la intrebare


pus acum 16 ani
   
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~

Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
nu ii plac fetele care isi rod unghile si clele care au unghile taiate din carne dar nici unghile alea care iti ajung pana in usa si nu ai u cele mai mari unghii     uite asta are

cum putea veni tokio hotel romania? plac fetele care isi rod unghile clele care unghile taiate din

5.6KB


_______________________________________
ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X

pus acum 16 ani
   
sehr:)viele:)Farben
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
      eu ma refeream la cele mai mari unghii cat de cat normale

pus acum 16 ani
   
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~

Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
da           asta e vrajitoare dao naibi      

_______________________________________
ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X

pus acum 16 ani
   
sehr:)viele:)Farben
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
     
deci pana la urma ii plac unghiile lungi
dar dc n-a intrebat si de mine cum arat?


pus acum 16 ani
   
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~

Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
se grabea sa isi faca parul ca era in seara cand am mers la 11 noaptea la shopping ca asa a vrut el

Modificat de DeE@:::love::bill kaulitz (acum 16 ani)


_______________________________________
ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X

pus acum 16 ani
   
sehr:)viele:)Farben
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
bine bine     

pus acum 16 ani
   
Blacksheep
~*SenIoR*~

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
terminam azi cu unghiile??    
pana la urma nu iubesti o fata pt ce unghii are


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~

Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
CORECT  

_______________________________________
ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X

pus acum 16 ani
   
sehr:)viele:)Farben
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
asa e    dar tre sa-i placa si unghiile 

pus acum 16 ani
   
☺ツ→Drøp-TøPأñG→ツ☺
~*WirkLicH*~

Din: Grein-Citty
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 988
    noi nu mai terminam noi incepem 

_______________________________________
 

pus acum 16 ani
   
sehr:)viele:)Farben
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
   

pus acum 16 ani
   
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~

Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
vai    

_______________________________________
ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X

pus acum 16 ani
   
☺ツ→Drøp-TøPأñG→ツ☺
~*WirkLicH*~

Din: Grein-Citty
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 988
 

_______________________________________
 

pus acum 16 ani
   
~Dr3aMs Co.M3 TrU3^_^
~*BeSt*~

Din: ^suceava^
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 3729
DeE@:::love::bill kaulitz...vreau si eu sa asc o piesa de a ta

_______________________________________

...................


pus acum 16 ani
   
save_dark_art
~*SenIoR*~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1453
probabil ca e super buna..

_______________________________________


Sometimes life seems to quiet,into paralyzing silence like the moonless dark,meant to make me strong

pus acum 16 ani
   
~Dr3aMs Co.M3 TrU3^_^
~*BeSt*~

Din: ^suceava^
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 3729
aha:-?

_______________________________________

...................


pus acum 16 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la