!ch~l!3b3~t0k!o~h0t3l
---
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
!ch~l!3b3~t0k!o~h0t3l | Reguli | Inregistrare | Login
POZE !CH~L!3B3~T0K!O~H0T3L
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: luiza69
 | Femeie 24 ani Bucuresti cauta Barbat 27 - 75 ani |
|
Blacksheep
~*SenIoR*~
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
|
|
In ultimele zile am primit prin formularul de contat al site-ului mai multe mesaje care ne anuntau ca exista o petitie online semnata de aproape 9000 de fani Tokio Hotel.
Sustinatorii ei isi doresc sa vada Tokio Hotel in concert in Romania si ne intreaba daca "exista vreo sansa sa ii aducem pe tokiohotel in romania doar prin realizarea unei petitii". Petitia Tokio Hotel este aici.
Lucrurile nu sunt atat de simple; dac-ar fi fost - semnam petitii (si aveam concerte) cu U2, Bon Jovi sau Eminem.
Iata pe scurt cum ar putea ajunge Tokio Hotel sa cante in Romania in 2010.
Prima conditie e ca fanii sa-i vrea aici, sa existe interes pentru acest concert si suficienti participanti la concert platitori de bilet. Aceasta prima conditie pare a fi indeplinita, judecand dupa frenezia din internet referitoare la Tokio Hotel.
A doua conditie e ca formatia sa aiba programat un turneu pentru anul viitor in Europa. Daca Tokio Hotel canta sase luni in Statele Unite, nu vor trece oceanul pentru un singur concert (in Romania). Veste buna si aici: formatia se afla in turneu european in 2010. Din februarie pana in aprilie trupa concerteaza prin marile orase ale Europei - Paris, Barcelona, Praga, Lyon, samd. Se apropie destul de tare de Romania la sfarsitul lui martie: pe 30 canta la Viena. Si apropierea fata de tara noastra e importanta: o formatie cu concerte doar in vestul europei e putin probabil sa ajunga in sud-estul continentului pentru un singur concert.
A treia conditie ar fi ca trupa sa aiba unde sa cante - o sala care sa indeplineasca cerintele impuse. Daca vorbim de februarie-aprilie concertele se desfasoara indoor (vezi lista cu locuri in care concerteaza Tokio Hotel). Cea mai mare sala din Romania este Polivalenta - 8000 de spectatori pot sa intre fara probleme acolo.
A patra conditie (este una din cele mai importante) ar fi ca acest concert sa fie PROFITABIL. Adica organizatorul lui sa fie aproape sigur ca poate plati formatia (care nu este deloc ieftina!) cu banii incasati din bilete. In cazul in care apare si un sponsor, socotelile se simplifica putin.
Acest lucru trebuie clar inteles de fani, de fanii oricarei formatii: concertele nu sunt evenimente de binefacere. Concertele ajuta formatia sa traiasca si pe organizator sa puna la cale alte si alte concerte. Adica ele trebuie sa fie profitabile. Cu alte cuvinte, banii din biletele trebuie sa acopere macar toate cheltuielile legate de organizare si sa plateasca trupa. Asta fara ca pretul biletului sa fie astronomic, ca sa poata veni cat mai multi doritori la concert.
Si pentru ca aici poate fi cheia, cati bani ai fi dispus sa dai pe un bilet la concertul Tokio Hotel? (pretul in medie pentru un concert european Tokio Hotel este de 40 de euro/bilet, adica peste 160 de lei)
Daca Tokio Hotel ar veni in Romania, cat ai fi dispus sa platesti pentru un bilet la concert?
50 lei 0% 100 lei 0% 130 lei 25% 150 lei 12% 200 lei 0% Dau oricat, vreau sa-i vad! 62%
Iata mai jos datele turneului Tokio Hotel: 22.02.2010 LU Luxembourg ROCKHAL 23.02.2010 NL Rotterdam AHOY 25.02.2010 BE Brussels FOREST NATIONAL 26.02.2010 DE Oberhausen ARENA 28.02.2010 DE Hamburg COLORLINE ARENA 01.03.2010 DK Copenhagen FORUM 03.03.2010 NO Oslo VALHALL 04.03.2010 SE Stockholm THE GLOBE 05.03.2010 SE Gothenburg SCANDINAVIUM 07.03.2010 FI Helsinki HARTWALL ARENA |>TICKETS 08.03.2010 RU St. Petersburg ICEHALL 10.03.2010 RU Moscow OLYMPIC STADIUM 14.03.2010 PL Lodz SPORTS HALL 15.03.2010 CZ Prague TESLA ARENA 17.03.2010 FR Lille ZENITH 18.03.2010 FR Lyon TONY GARNIER 20.03.2010 FR Nantes ZENITH 22.03.2010 FR Nice NIKAIA 23.03.2010 FR Marseille ZENITH LE DOME 25.03.2010 IT Torino PALA TORINO 26.03.2010 IT Padova PALASPORT 28.03.2010 HR Zagreb ARENA ZAGREB 30.03.2010 AT Vienna STADTHALLE 31.03.2010 CH Zurich HALLENSTADION 02.04.2010 FR Toulouse ZENITH 03.04.2010 CH Geneva ARENA GENEVA 05.04.2010 ES Barcelona PALAU ST JORDI 06.04.2010 ES Madrid PALACIO DE DEPORTES 07.04.2010 PT Lisbon ATLANTICO 11.04.2010 IT Rome PALALOTTOMATICA 12.04.2010 IT Milan MEDIOLANUM FORUM
_______________________________________
 
|
|
| pus acum 16 ani |
|
Blacksheep
~*SenIoR*~
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
|
|
sa intrati si voi sa votati pt pretul biletului
_______________________________________
 
|
|
| pus acum 16 ani |
|
☺ツ→Drøp-TøPأñG→ツ☺
~*WirkLicH*~
 Din: Grein-Citty
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 988
|
|
poooaaaaiiiiyyyy....vine in austriaaaaaaaaaaaaa:X:X:X:X
_______________________________________

|
|
| pus acum 16 ani |
|
Blacksheep
~*SenIoR*~
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
|
|
tu stai aproape de Viena?
_______________________________________
 
|
|
| pus acum 16 ani |
|
☺ツ→Drøp-TøPأñG→ツ☺
~*WirkLicH*~
 Din: Grein-Citty
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 988
|
|
da...am fost de multe ori!
_______________________________________

|
|
| pus acum 16 ani |
|
save_dark_art
~*SenIoR*~
 Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1453
|
|
norocu' tau 
_______________________________________

Sometimes life seems to quiet,into paralyzing silence like the moonless dark,meant to make me strong
|
|
| pus acum 16 ani |
|
sehr:)viele:)Farben
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
|
|
da 
unde-i linkul?
|
|
| pus acum 16 ani |
|
sehr:)viele:)Farben
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
|
|
asta în austria sau românia? dacă ar fi aşa parinţii n-ar fi de acord 
|
|
| pus acum 16 ani |
|
Blacksheep
~*SenIoR*~
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
|
|
pe mn cred ca ma lasa daca platewsc din banii mei, daca nu ciuciu muciu tokio hotel
_______________________________________
 
|
|
| pus acum 16 ani |
|
sehr:)viele:)Farben
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
|
|
poate ca nu va fi asa de scump
|
|
| pus acum 16 ani |
|
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~
 Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
|
|
mai din cate stiu eu mie mia zis bill ca au multe concerte si ca o sa incerce sa vina in romania crd ca pe data de 23 mai sau aprilie si biletul in fata va costa cam 5-8 milioane si cel in spate vreun milion 
_______________________________________ ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X
|
|
| pus acum 16 ani |
|
sehr:)viele:)Farben
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
|
|
|
| pus acum 16 ani |
|
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~
 Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
|
|
stiu dar asta e poate iti fac rost de bilet vip ( te intalnesti cu ei in culise) camy 
_______________________________________ ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X
|
|
| pus acum 16 ani |
|
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~
 Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
|
|
o sa vb cu ei dar sa stiti ca nu pot sa fac rost decat vreo 4-5 bilete si nu se stie sigur sigur daca vin io incerc sa ii conving sa vina ca sa ii vedeti dar iarasi ,,,,ma asculta ei vreodata pe mine? raspuns: doar daca le convine....in fine eu o sa vb cu ei pwp la all:X:X:X: besk bill moolt 
_______________________________________ ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X
|
|
| pus acum 16 ani |
|
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~
 Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
|
|
stai calmeazate ca daca vrei il sun chiar acm si ii spun ca il iubesti ..ca nu mie greu sa il sun...ddeci vrei sa-l sun si sai spun ca esti febletea lui ca il adori ca ai muri fara el? 
_______________________________________ ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X
|
|
| pus acum 16 ani |
|
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~
 Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
|
|
ok stai ca acu il sun
_______________________________________ ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X
|
|
| pus acum 16 ani |
|
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~
 Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
|
|
acu e la telefon si ma intreaba: cum te cheama ? cati ani ai? de unde esti? daca esti fan tokio hotel ? cat esti de inalta ? ce greutate ai? cum arati? esti blonda sau roscata sau bruneta? dar vezi ca mi-a zis ca fi sincera
_______________________________________ ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X
|
|
| pus acum 16 ani |
|
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~
 Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
|
|
ok pwp besk bill 
_______________________________________ ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X
|
|
| pus acum 16 ani |
|
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~
 Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
|
|
pai lui bill nu ii plac fetele cu gheare din alea de vrajitoare sa ii scoala ochii cand se uita dupa o fata dar ii plac unghiile nici prea scurte nici prea lungi
_______________________________________ ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X
|
|
| pus acum 16 ani |
|
sehr:)viele:)Farben
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
|
|
ce idiot eu nu-mi tai unghiile pt el
asa cum ii accept tocurile sa-mi accepte si mie unghiile
|
|
| pus acum 16 ani |
|
sehr:)viele:)Farben
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
|
|
ghiarele sunt partea corpului la care tin cel mai mult, cui nu-i place este un mare idiot si se pare ca vrea sa se uite si dupa alte fete in timp ce e cu una 
|
|
| pus acum 16 ani |
|
sehr:)viele:)Farben
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
|
|
zi-i lui bill ca a pierdut o fana (de parca ar fi mare lucru o fana din cateva milioane )
|
|
| pus acum 16 ani |
|
sehr:)viele:)Farben
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
|
|
maximul unghiilor mele este atunci cand partea alba e la fel de lunga ca si partea roz (si partea roz nu-i chiar prea lunga) in acel moment sunt foarte lungi, deci sunt bune asa? si sunt tot timpul destul de lungi si tari ca se le pot folosi ca arma si rareori mi le tai foarte mici
|
|
| pus acum 16 ani |
|
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~
 Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
|
|
pt mn sunt bune dc sa nu fie /?
_______________________________________ ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X
|
|
| pus acum 16 ani |
|
☺ツ→Drøp-TøPأñG→ツ☺
~*WirkLicH*~
 Din: Grein-Citty
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 988
|
|
Deea am o intrebare Cum se numeste trupa ta de ROCK? 
_______________________________________

|
|
| pus acum 16 ani |
|
sehr:)viele:)Farben
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
|
|
pai si atunci ce fel de unghii nu ii plac, ca eu le am foarte mari, exista mai mari ca ale mele? 
|
|
| pus acum 16 ani |
|
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~
 Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
|
|
pai prima oara ne-am nimit Hasta la Vista dar dupa aia nu au mai vrut pr mele sa ne numim asa si ne-am schimb numele in Dark Loneliness
_______________________________________ ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X
|
|
| pus acum 16 ani |
|
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~
 Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
|
|
dar din pacate nu am scos nicio piesa pe piatza 
_______________________________________ ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X
|
|
| pus acum 16 ani |
|
sehr:)viele:)Farben
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
|
|
n-am inteles ce-ai spus 
|
|
| pus acum 16 ani |
|
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~
 Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
|
|
am spus ca piesele noastre nu s-au scos la vanzare adika nu st pe posturile tv ai intzeles?
_______________________________________ ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X
|
|
| pus acum 16 ani |
|
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~
 Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
|
|
nu ii plac fetele care isi rod unghile si clele care au unghile taiate din carne dar nici unghile alea care iti ajung pana in usa si nu ai u cele mai mari unghii uite asta are
5.6KB
_______________________________________ ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X
|
|
| pus acum 16 ani |
|
sehr:)viele:)Farben
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
|
|
eu ma refeream la cele mai mari unghii cat de cat normale
|
|
| pus acum 16 ani |
|
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~
 Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
|
|
se grabea sa isi faca parul ca era in seara cand am mers la 11 noaptea la shopping ca asa a vrut el
Modificat de DeE@:::love::bill kaulitz (acum 16 ani)
_______________________________________ ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X
|
|
| pus acum 16 ani |
|
sehr:)viele:)Farben
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
|
|
|
| pus acum 16 ani |
|
Blacksheep
~*SenIoR*~
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2359
|
|
terminam azi cu unghiile?? pana la urma nu iubesti o fata pt ce unghii are
_______________________________________
 
|
|
| pus acum 16 ani |
|
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~
 Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
|
|
CORECT 
_______________________________________ ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X
|
|
| pus acum 16 ani |
|
sehr:)viele:)Farben
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
|
|
asa e dar tre sa-i placa si unghiile 
|
|
| pus acum 16 ani |
|
sehr:)viele:)Farben
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4526
|
|
|
| pus acum 16 ani |
|
DeE@:::love::bill kaulitz
~*CoOl*~
 Din: berlin
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 349
|
|
vai 
_______________________________________ ThE LoVe mEanS tHe LiFe......:X:X:X
|
|
| pus acum 16 ani |
|
~Dr3aMs Co.M3 TrU3^_^
~*BeSt*~
 Din: ^suceava^
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 3729
|
|
DeE@:::love::bill kaulitz...vreau si eu sa asc o piesa de a ta
_______________________________________
 ...................

|
|
| pus acum 16 ani |
|
save_dark_art
~*SenIoR*~
 Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1453
|
|
probabil ca e super buna.. 
_______________________________________

Sometimes life seems to quiet,into paralyzing silence like the moonless dark,meant to make me strong
|
|
| pus acum 16 ani |
|
~Dr3aMs Co.M3 TrU3^_^
~*BeSt*~
 Din: ^suceava^
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 3729
|
|
aha:-?
_______________________________________
 ...................

|
|
| pus acum 16 ani |
|