ღWer Bin Ichღ
ღ^~*AdmInIstraToR*~^ღ
 Din: Iashingtown
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 7524
|
|
Din pacate , de multe ori pasiunea pentru o formatzie ii marcheaza pe unii intr`atat , incat depasesc limitele a ceea ce ar trebui sa fie un adevarat " fan" . Asa s`a intamplat si cu doua tinere , fane ale baietilor de la Tokio Hotel, care, certate cu parintii si impulsionate d eun "spirit rebel" au plecat de acasa, una dintre ele fiin hotarata sa isi puna capat zilelor.
O intamplare nefericita cu un final fericit
In urma cu mai bine de o luna, doua fete, una din Cluj Napoca si cealalta din Brasov, membre ale mai multor fan-cluburi Tokio Hotel, dupa certuri cu parintzii, datorita muzicii pe care o ascultau si a stilului vestimentar prin care ii imitau pe cei patru membri ai formatziei preferate, s`au hotarat sa fuga de acasa, una dintre ele vand intentzia declarata de a nu se mai intoarce. Cand au aflat ed plecare lor de casa, parintzii celor doua fete au apelat ;a toate cunostintzele ptr a le gasi. Astfel, prin intermediul unor prieteni si al internetului, au ajuns sa afle de unde foloseau cele doua fete internetul. Din dicutziile avute de una dintre ele pe messenger, parintzii au aflat de intentzia acesteia de a`si pune capat zilelor, fapt ce i`a facut sa se ingrijoreze si mai tare.Din fericire cateva cunostinzte aleparintzilor s`au dovedit a fi foarte pricepute la a urmari pe cineva via internet si,cu ajutorul si cu cooperarea a mai multor provideri de internet, au reusit sa le localizeze pe cele doua fete la un internet-cafe din Constantza. A urmat alertarea politziei, dar si a unei firme de protectzie si paza, care s`a oferit sa trimita un echipaj ,gratuit, din Mangalia pana la Constantza, la intenet-cafe-ul unde se aflau cele doua fete. De asemenea, un rol important in toata caeasta poveste l`a avut proprietarul internetcafe-ului,care, anuntzat de parintzii acestor doua fete le`a oferit timp gratuit, in sperantza de a le retzine suficient de mult,astfel incat echipajul de politzie sa ajunga la timp. Din nefericire , cele doua au parasit internetcafe-ul, fiind gasite de echipajul politziei in timp ce se plimbau pe o strada. Este de remarcat cum, o mana de oameni, in mai putzin de 10 ore de la inceperea cautarilor sa le gaseasca pe cele doua fete , asta in timp ce politzia, la 3 zile de la plecarea fetelor de acasa nu aveau decat "indicii" si nici o certitudine. In final cele doua fete s`au intors la parintzii lor si toata problema a fost rezolvata. Raman totusi semne de intrebare cu privire la modul cum, din pasiunea pentru o formatzie, unii tineri ajung sa fie tentatzi la a face gesturi necugetate.In cazul celor de la Tokio Hotel, fanii ar trebui sa asculte mai des piesa "Spring nicht", piesa ce incearca sa transmita exact un asemenea mesaj, de anu face gesturi extreme.Asemenea manifestari si actiuni, facute in momente de suparare sau pur si simplu din teribilism, nu trenuie s afie un exemplu pentru adevaratzii fani. Din fericire, totul s`a terminat cu bine pentru cele doua fane infocate, care pe viitor, cu sigurantza se vor gandi de doua ori inainte sa recurga la asemenea gesturi.
woooow...super palpitant din fericire nu am probleme de genu asta cu parintzii...si daca ash avea....iash pedepsi si eu pe ei dar nu ash fugi de acasa ptr facand asta le fac o mare bucurie... 
50.4KB
_______________________________________
 Enjoy my freaky blog!
|
|